علم و دانش

کرومیوم فلگز به نسخه اندرویدی مایکروسافت اج می‌آید

کرومیوم فلگز به نسخه اندرویدی مایکروسافت اج می‌آید

مرورگر مایکروسافت اِج (Edge) که کاربران اندروید از آن استفاده می‌کنند بر اساس کرومیوم (Chromium) کار می‌کند که بسیار شبیه به مرورگر اج دسکتاپ است. مرورگر روی گوشی‌های هوشمند و دسکتاپ عملکرد مشابهی دارد ولی نسخه اندرویدی آن در حال حاضر از نبود یک قابلیت مهم رنج می‌برد که از روز اول روی نسخه دسکتاپ وجود داشته است. این قابلیت، کرومیوم فلگز (Flags) نام دارد.

در حال حاضر اگر بخواهید به قابلیت‌های آزمایشی اج دسکتاپ دسترسی پیدا کنید، لازم است در نوار URL بنویسید: edge://flags

بعد از انجام عمل فوق، یک صفحه برای شما باز می‌شود که در آن می‌توانید چندین قابلیت آزمایشی را که به‌زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرند را فعال و یا غیرفعال کنید. به هر حال اگر از مایکروسافت اج روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، فعال کردن قابلیت‌های آزمایشی از طریق فلگز امکان‌پذیر نخواهد بود. خبر خوب این است که بتای نسخه ۴۵.۰۶.۲۴.۵۰۴۲ اج قرار است پشتیبانی از کرومیوم فلگز را میسر کند.

این بدان معنی است که شما خواهید توانست قابلیت‌های آزمایشی را روی گوشی اندروید خود با نوشتن متن زیر در نوار URL فعال کنید: edge://flags که کاملا شبیه به روشی است که در دسکتاپ انجام می‌شود. برای استفاده از قابلیت یادشده کافی است که بتای جدید اج را از این لینک دریافت کنید.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا