علم و دانش

پژوهشگران چینی بیمار صفر کرونا را شناسایی کردند

پژوهشگران چینی بیمار صفر کرونا را شناسایی کردند

پژوهشگران مدتی است که به دنبال شناسایی بیمار صفر کرونا هستند و هم‌اکنون توانستند اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا که اطلاعات آن در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ ثبت شده بود را پیدا کنند.

پژوهشگران پس از شیوع ویروس کرونا به دنبال شناسایی بیمار صفر کرونا هستند و در جدیدترین بررسی‌های خود توانستند اولین فرد مبتلا شده به ویروس کرونا را شناسایی کنند که البته اطلاعات وی در ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده بود. طبق سوابق دولتی کشور چین، اولین بیمار آلوده به ویروس کرونا یکی از اهالی ۵۵ ساله استان هوبئی است، اما از آنجایی که پژوهشگران تاکنون موفق به شناسایی بیمار صفر نشده‌اند، این فرد ۵۵ ساله را بیمار صفر کروناویروس می‌دانند.

اهمیت شناسایی بیمار صفر کرونا

پژوهشگران با شناسایی بیمار صفر کرونا قصد دارند با الگو و نحوه شیوع این بیماری آشنا شوند تا بتوانند موارد تشخیص داده نشده در انتقال این بیماری را پیدا کنند. نتیجه این پژوهش باعث می‌شود بینش دانشمندان در حوزه وسعت تهدید این بیماری افزایش یابد. از طرفی دانشمندان منشا احتمالی این ویروس را خفاش می‌دانند و به دنبال منشا قطعی آن هستند. طبق داده‌های دولتی، به احتمال زیاد این فرد ۵۵ ساله از استان هوبئی می‌تواند همان بیمار صفر کرونا باشد؛ چراکه اطلاعات این بیمار در ۱۷ نوامبر به ثبت رسید و پس از آن به صورت روزانه حدود ۱ تا ۵ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا گزارش شدند تا این که در روز ۲۰ دسامبر تعداد مبتلایان به ۶۰ نفر افزایش پیدا کرد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =

دکمه بازگشت به بالا