علم و دانش

نتایج نظرسنجی واکسن کرونا مشخص شد؛ کدام واکسن در ایران بیشتر طرفدار دارد؟

نتایج نظرسنجی واکسن کرونا مشخص شد؛ کدام واکسن در ایران بیشتر طرفدار دارد؟

نتایج نظرسنجی واکسن کرونا در گجت نیوز مشخص شد. در ادامه بررسی می‌کنیم که کاربران به کدام واکسن کووید ۱۹ در ایران بیشتر اعتماد دارند.

در حالی که در آستانه ورود به موج چهارم بیماری کووید ۱۹ در کشورمان هستیم و اخبار شیوع گونه جدید کرونا معروف به کرونای انگلیسی در ایران همه را نگران کرده، انتظارها برای عرضه واکسن کرونا و واکسیناسیون عمومی مردم بیشتر شده است. مدتی پیش واکسن روسی کرونا وارد کشور شد و به صورت آزمایشی به برخی داوطلبان نیز تزریق شد. همچنین در اخبار داشتیم که وزارت بهداشت از وارد کردن واکسن چینی با نام سینوفارم خبر داد. در کنار این‌ها شرکت‌های داخلی نیز روی تولید واکسن کووید ۱۹ کار می‌کنند. طبق آخرین زمانبندی منتشر شده، قرار است تا زمستان سال آینده واکسن کروناویروس به طور عمومی به مردم ایران تزریق شود.

مدتی پیش در گجت نیوز یک نظرسنجی را برگزار کردیم تا ببینیم شما حاضر به تزریق واکسن کرونا هستید یا خیر و اگر خواستید در واکسیناسیون شرکت کنید، کدام واکسن را ترجیح می‌دهید. اکنون قصد داریم نتایج این نظرسنجی را بررسی کنیم تا مشخص شود کدام واکسن در ایران بیشتر طرفدار و خواهان دارد.

نتایج نظرسنجی واکسن کرونا

طبق این نظرسنجی و بر اساس رای شما کاربران محترم گجت نیوز، واکسن شرکت فایزر با بیش از ۳۳ درصد آرا در صدر قرار گرفت. واکسن فایزر-بیون تک که با همکاری شرکت‌های آمریکایی و آلمانی ساخته شده، طبق گزارش‌ها تا ۹۹ درصد کارایی دارد و حتی به ادعای مسئولان این شرکت‌ها در برابر گونه‌های جهش یافته کرونا هم کارآمد است. واکسن فایزر را می‌توانیم معروف‌ترین واکسن تولید شده برای مقابله با کرونا تاکنون بدانیم و کشورهای زیادی در سراسر جهان خواهان آن هستند.

واکسن ایرانی کرونا با کسب ۲۳ درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفته است. همانطور که گفته شد تاکنون چند شرکت روی تولید و عرضه واکسن کرونا در داخل کشور کار می‌کنند و احتمالا به زودی و شاید در آغاز سال ۱۴۰۰ خبرهای بیشتری درباره آن بشنویم، اما هنوز مشخص نیست چه زمانی برای واکسیناسیون عمومی مردم آماده می‌شود.

واکسن کرونا

۲۱ درصد مردم واکسن کرونا نمی‌زنند!

اما نزدیک به ۲۱ درصد کاربران هم در این نظرسنجی گفته‌اند که به هیچکدام از واکسن‌ها اعتماد ندارند و اصلا واکسن نمی‌زنند. پزشکان و مسئولان بهداشت در سراسر جهان سعی می‌کنند اعتماد مردم را نسبت به واکسن‌ها جلب کنند، اما با این حال برخی اخبار منفی منتشر شده در رسانه‌ها باعث شده خیلی‌ها از واکسن زدن بترسند و ترجیح بدهند اصلا در واکسیناسیون شرکت نکنند.

واکسن شرکت مدرنا که یکی دیگر از معروف‌ترین واکسن‌های تولید شده در جهان محسوب می‌شود با نزدیک به ۱۰ درصد آرا در رده بعدی قرار گرفته است. واکسن آکسفورد با ۹.۵ درصد و واکسن روسی با ۱.۷ درصد در جایگا‌ه‌های بعدی دیده می‌شوند. همانطور که گفته شد مدتی پیش واکسن روسی اسپوتنیک وی وارد کشور شد و احتمالا این واکسن یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای واکسیناسیون مردم ایران به شمار می‌رود.

۱.۵ درصد کاربران گجت نیوز به سایر گزینه‌ها رای داده‌اند و واکسن چینی مانند واکسن سینوفارم که قرار است به زودی وارد کشورمان بشود، فقط ۰.۶ درصد آرا را کسب کرده و کاربران کمترین اعتماد را به این گزینه داشته‌اند.

واکسن کرونا

اگر هنوز در این نظرسنجی شرکت نکرده‌اید، همچنان وقت دارید و می‌توانید از طریق لینک زیر وارد این نظرسنجی شده و به گزینه مورد نظر خود رای بدهید.

نظرسنجی: شما کدام واکسن کرونا را ترجیح می‌دهید؟

تهیه شده درگجت نیوزلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن