علم و دانش

قیمت بنزین تک نرخی می‌شود؟

قیمت بنزین تک نرخی می‌شود؟

اخیرا اظهارنظرهایی درباره تک نرخی شدن قیمت بنزین توسط یکی از نمایندگان مجلس مطرح شد، اما وزارت نفت این خبر را تکذیب می‌کند.

اخیرا در خصوص تک نرخی شدن بنزین اظهارات مختلفی مطرح شد که در همین رابطه غلامعلی جعفرزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد بر اساس محاسبه‌هایی که انجام داده‌ایم اگر بتوانیم قیمت بنزین را بین ۱۷۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان به شکل یک نرخ ثابت تعیین کنیم، دولت می‌تواند از آن ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد و نیاز خود از سوخت را تامین کند. وی افزود همچنین محاسبه‌های ما نشان می‌دهد اگر قیمت بنزین را حتی به نرخ ۲ هزار تومان نیز برسانیم، درآمد دولت به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که با این تک نرخی شدن هم اصل ۷۵ رعایت می‌شود، هم دولت به درآمد خود می‌رسد و مردم نیز از تک نرخی شدن بنزین رضایت خواهند داشت. نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود با تک نرخی شدن بنزین، دولت می‌تواند باز هم با رانت و فساد در حوزه سوخت مقابله کند.

تکذیب تک نرخی شدن قیمت بنزین

با توجه به اینکه اظهارنظرهای متخلفی در خصوص تک نرخی شدن قیمت بنزین طی هفته گذشته مطرح شده است، کسری نوری، مدیر روابط عمومی وزارت نفت در این خصوص اعلام کرد هر نوع شایعه‌ای در مورد اینکه نرخ بنزین به ۱۸۰۰ تغییر پیدا کند را تکذیب می‌کنیم و وزارت نفت نیز صراحتا اعلام می‌کند چنین موضوعی در مورد تک نرخی شدن بنزین صحت ندارد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا