علم و دانش

سال ۲۰۱۹ گرم ترین سال تاریخ اروپا بود

سال ۲۰۱۹ گرم ترین سال تاریخ اروپا بود

بر اساس گزارش جدید سرویس تغییرات آب و هوایی اتحادیه اروپا، سال ۲۰۱۹ میلادی به عنوان گرم ترین سال تاریخ اروپا ثبت شده است.

سرویس تغییرات آب و هوایی اتحادیه اروپا (C3S) به تازگی گزارش جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌دهد گازهای گلخانه ای در جهان به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده و این روند افزایشی باعث شد تا میزان ساعات گرما در طول یک روز طولانی‌تر شود.

گرم ترین سال تاریخ اروپا ثبت شد

در سال ۲۰۱۹ شاهد موج گرمای تابستانی بی‌سابقه‌ای در اروپا بودیم که بخش‌های متعددی از اروپا از اواخر ژوئن با این موج گرما مواجه شدند و رکورد گرم ترین دما در برخی از کشورهای اروپایی چون انگلیس، آلمان، بلژیک و فرانسه با اختلاف ۲ تا ۳ درجه سلسیوس به ثبت رسید. گفتنی است بر اثر این گرما شدید حدود ۶ تن جان خود را از دست دادند.

طبق گزارشی که اخیرا توسط سرویس تغییرات آب و هوایی اتحادیه اروپا (C3S) منتشر شده است، سال ۲۰۱۹ گرم ترین سال اروپا بود و طبق اعلام سازمان جهانی هواشناسی، از زمان ثبت داده‌های هواشناسی در بازه سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ سیاره زمین گرم‌ترین دوره خود را تجربه کرد. سرویس تغییر آب و هوای کوپرنیک اتحادیه اروپا (C۳S) نیز در گزارشی اعلام کرد ۱۱ سال از ۱۲ سال گرم قاره اروپا از سال ۲۰۰۰ تا به امروز ثبت شده که آمار بسیار نگران‌کننده‌ای است.

لینک منبع: گجت نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن