تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد خبر : 16411

رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس + راه حل

رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس + راه حل

رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس + راه حل با بررسی رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس – Nokia 3.1 Plus شما را در برطرف کردن مشکلات گوشی اقتصادی نوکیا یاری خواهیم کرد.
نوکیا ۳.۱ پلاس یکی از گوشی‌های ارزان قیمت کمپانی نوکیاست. اما این گوشی هم مانند گوشی‌های هوشمند دیگر معایبی دارد. از این رو ما در این مطلب قصد داریم تا رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس را مورد بررسی قرار داده و راه حل‌های مختلفی را برای رفع آن‌ها ارائه دهیم. اگر مشکلات و مسائل پیش آمده در گوشی شما، در لیست زیر وجود دارند، پس این مطلب را به دقت مطالعه کنید و راه حل‌های موجود برای هر یک از آن‌ها را امتحان کنید.
توجه:مشکلات اشاره شده در این مطلب،‌ بر اساس گزارش‌های کاربران در سراسر جهان تهیه شده و ممکن است برای گوشی شما اتفاق نیفتاده باشند.
فهرست رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس داغ شدن بیش از حد گوشی ضعف در عمر باتری نوکیا ۳.۱ پلاس لگ و کندی رابط کاربری خاموش شدن ناگهانی گوشی گیر کردن صفحه نمایش مشکل کند اجرا شدن اپلیکیشن‌ها در نوکیا ۳.۱ پلاس کرش شدن ناگهانی و غیرمنتظره برنامه‌ها و بازی‌ها مشکل اتصال بلوتوث شکستگی ص..

رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس + راه حل

با بررسی رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس – Nokia 3.1 Plus شما را در برطرف کردن مشکلات گوشی اقتصادی نوکیا یاری خواهیم کرد.

نوکیا ۳.۱ پلاس یکی از گوشی‌های ارزان قیمت کمپانی نوکیاست. اما این گوشی هم مانند گوشی‌های هوشمند دیگر معایبی دارد. از این رو ما در این مطلب قصد داریم تا رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس را مورد بررسی قرار داده و راه حل‌های مختلفی را برای رفع آن‌ها ارائه دهیم. اگر مشکلات و مسائل پیش آمده در گوشی شما، در لیست زیر وجود دارند، پس این مطلب را به دقت مطالعه کنید و راه حل‌های موجود برای هر یک از آن‌ها را امتحان کنید.

توجه:مشکلات اشاره شده در این مطلب،‌ بر اساس گزارش‌های کاربران در سراسر جهان تهیه شده و ممکن است برای گوشی شما اتفاق نیفتاده باشند.

فهرست رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس

 • داغ شدن بیش از حد گوشی
 • ضعف در عمر باتری نوکیا ۳.۱ پلاس
 • لگ و کندی رابط کاربری
 • خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • گیر کردن صفحه نمایش
 • مشکل کند اجرا شدن اپلیکیشن‌ها در نوکیا ۳.۱ پلاس
 • کرش شدن ناگهانی و غیرمنتظره برنامه‌ها و بازی‌ها
 • مشکل اتصال بلوتوث
 • شکستگی صفحه و از کار افتادن تاچ گوشی
 • مشکل در اتصال Wi-fi
 • مشکل اتصال به شبکه سلولی در نوکیا ۳.۱ پلاس
 • دانلود نشدن برنامه از پلی استور

داغ شدن بیش از حد گوشی

اولین مورد فهرست رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس داغ شدن بیش از حد گوشی است، اگر شما هم با این مسئله مواجه می‌شوید، برای حل آن می‌توانید اقدامات زیر را مطالعه و انجام دهید.

نحوه رفع مشکل داغی در گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس چگونه است؟

 1. اجازه ندهید که گوشی بیش از حد شارژ شود، هنگامی که دستگاه به طور کامل شارژ شد، آن را از شارژر جدا کنید.
 2. هرگز حین شارژ شدن از گوشی استفاده نکنید، کار با نوکیا ۳.۱ پلاس هنگامی که در حال شارژ است می‌تواند به داغ شدن آن منجر شود.
 3. یکی از دلایل اصلی در افرایش حرارت گوشی، بازی کردن به مدت طولانی است. به همین دلیل سعی کنید که هنگام بازی با گوشی هر از گاهی وقفه ایجاد کنید و به دستگاه استراحت بدهید.
 4. همچنین، مطمئن شوید که چیزهایی نظیر دیتا و GPS گوشی هنگام برقراری تماس تلفنی، خاموش هستند. زیرا برقراری تماس به یک انرژی مستمر و خدمات مختلف نیاز دارد که با روشن بودن این موارد، گوشی داغ می‌شود.

انجام مراحل فوق از داغ شدن گوشی شما جلوگیری می‌کنند، اما اگر این مشکل همچنان ادامه داشت، توصیه می‌شود که به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

ضعف در عمر باتری، یکی از مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس

اگر شما هم یکی از معدود کاربران گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس هستید که با مشکل تخلیه سریع باتری در این گوشی مواجه شده‌اید، بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید تا بدانید که چه عواملی باعث خالی شدن باتری گوشی شما می‌شوند.

چگونه می‌توان مشکل عمر باتری گوشی Nokia 3.1 Plus را رفع کرد؟

 1. اول از هر چیز، بهتر است هر برنامه‌ی متفرقه‌ای را که مدعی ذخیره انرژی یا پاکسازی حافظه موقت است، حذف کنید.
 2. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که در صورت نیاز گاهی وارد تنظیمات گوشی خود شده و گزینه ذخیره باتری یا Power saving را فعال کنید. فعال‌سازی قابلیت battery saver ارائه شده توسط کارخانه گوشی که به صورت پیش‌فرض در گوشی وجود دارد، گاهی برای حل و جلوگیری از این مشکل موثر است.
 3. در صورت نیاز نداشتن به موقعیت مکانی، بهتر است Location services گوشی را غیرفعال کنید.
 4. همچنین سعی کنید که فقط در صورت نیاز به اینترنت، دیتای گوشی را فعال کرده و هنگامی با اینترنت کار ندارید، آن را خاموش کنید، زیرا این مسئله موجب می‌شود تا باتری گوشی شما به سرعت تخلیه شود.
 5. بهتر است، برنامه‌هایی نظیر فیسبوک را که برای اجرا در گوشی به خدمات پس زمینه نیاز دارند، از گوشی خود حذف کنید. زیرا این گونه برنامه‌ها باتری زیادی را مصرف می‌کنند.

انجام مراحل فوق به حل مشکل شما کمک خواهند کرد. اما اگر این مشکل همچنان پابرجا ماند، بهتر است که به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

لگ و کندی رابط کاربری

با وجود آنکه کمپانی نوکیا ادعا می‌کند که این گوشی یعنی Nokia 3.1 Plus نسبت به گوشی نسل قبلی آن، بسیار سریعتر است، اما برخی از کاربران با مشکل لگ و کندی در رابط کاربری این گوشی مواجه شده‌اند.

چگونه در گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس مشکل کندی رابط کاربری را برطرف کنیم؟

 1. اول از همه شما باید هر اپلیکیشن لانچر متفرقه‌ای که نصب کرده‌اید را پاک کنید. چون اغلب لانچرها برای عموم گوشی‌ها با هر مشخصاتی بهینه نشده‌اند. سپس یک هارد ریست انجام دهید. گوشی را خاموش کرده و مجدد آن را روشن کنید.
 2. اگر مشکل همچنان پا برجا ماند، بهتر است که گوشی را ریست فکتوری کنیم. برای این کار وارد مسیر Settings > Backup & Reset > Factory Reset your phone شوید. اما به یاد داشته باشید که قبل از انجام این کار از اطلاعات مهم گوشی خود بکاپ بگیرید.
 3. در صورت جواب نگرفتن، راه حل نهایی مراجعه به مرکز خدمات پس از فروش و درخواست از آن‌ها برای نصب مجدد سیستم عامل است. البته برخی از مشکلات نرم افزاری هم با ارائه آپدیت OTA توسط کمپانی سازنده، رفع می‌شود.

خاموش شدن ناگهانی گوشی

خاموش شدن ناگهانی گوشی یکی از رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس و اغلب گوشی‌های هوشمند است. اگر شما هم جزء کاربرانی هستید که با این مشکل مواجه می‌شوند، پس بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان از خاموش شدن ناگهانی گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس جلوگیری کرد؟

 1. اگر شما هم با مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس مواجه می‌شوید، پس قطعا مشکل داغ شدن گوشی نیز برای شما رخ می‌دهد، زیرا اگر دما یا حرارت گوشی به ماکسیمم مقدار برسد، گوشی خود به خود خاموش می‌شود.
 2. دومین کاری که شما می‌توانید بکنید این است که گوشی را به طور کامل شارژ کرده و بعد آنقدر از آن استفاده کنید تا باتری به طور کامل تخلیه شده و گوشی خاموش شود.
 3. همچنین شما می‌توانید تنظیم مجدد کارخانه یا همان فکتوری ریست را انجام دهید. بعد از انجام این کار نسخه پشتیبان را بازیابی نکنید و به جای آن داده‌های خود را به صورت دستی بازیابی کنید.

اگر پس از انجام مراحل فوق، این مشکل مجددا اتفاق افتاد، وقت آن است که گوشی خود را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید.

گیر کردن صفحه نمایش

اگر گوشی شما هنگام برقراری تماس تلفنی، بازی کردن یا اجرای برخی عملکردها گیر می‌کند، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. در صورتی که این مشکل فقط در یک برنامه خاص مانند اینستاگرام دیده می‌شود،جای هیچ نگرانی نیست. زیرا با به‌روزرسانی آن برنامه به احتمال زیاد مشکل برطرف می‌شود و سازگاری بهتری با مدل دستگاه پیدا خواهد کرد.
 2. اگر هنگام اجرای برنامه‌های پیش فرض موجود در گوشی مانند، پیام رسانی یا دوربین، صفحه گوشی گیر کرد، وارد مسیر Settings > apps > default apps شوید، سپس برنامه‌ای را که هنگام اجرای آن با مشکل مواجه شدید را انتخاب کرده و حافظه نهان (Cache) آن را پاک کنید.
 3. به عنوان آخرین راهکار، ریست فکتوری یا فرمت کردن گوشی هم می‌تواند موثر واقع شود.

انجام مراحل فوق به حل این مشکل کمک خواهند کرد.

مشکل کند اجرا شدن اپلیکیشن‌ها در نوکیا ۳.۱ پلاس

اگر احساس می‌کنید که برنامه‌ها در گوشی شما نسبت به گذشته کندتر اجرا یا باز می‌شوند، موارد زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل کند باز شدن برنامه‌ها در گوشی Nokia 3.1 Plus را برطرف کرد؟

 1. در ابتدا بدانید که برخی از برنامه‌ها نظیر یوتیوب و بازی‌های گرافیک بالا به طور طبیعی به آرامی باز می‌شوند که این موضوع نرمال است و مشکلی وجود ندارد.
 2. اگر تمامی برنامه‌های گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس شما به صورت آرام یا کند باز می‌شوند، بهتر است دستگاه خود را ری‌استارت کنید.
 3. همچنین می‌توانید با پاک‌سازی گوشی خود، از آن به عنوان یک دستگاه جدید استفاده کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه پیدا کرد، توصیه می‌شود که به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

کرش شدن ناگهانی و غیرمنتظره برنامه‌ها و بازی‌ها

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس کرش شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها است. بهتر است برای رفع آن موارد زیر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان مشکل کرش شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها را در گوشی Nokia 3.1 Plus برطرف کرد؟

 1. برای حل این مشکل در گوشی Nokia 3.1 Plus وارد مسیر setting > apps شوید، سپس روی برنامه‌ای که دچار این مشکل شده را لمس کرده و داده‌های آن را پاک کنید.
 2. سپس، برنامه مورد نظر را پاک کرده و مجددا آن را از طریق play store نصب کنید.
 3. همچنین می‌توانید برنامه را از طریق پلی استور به‌روزرسانی کنید.

انجام این مراحل به احتمال زیاد مشکل شما را رفع خواهند کرد.

مشکل اتصال بلوتوث

ممکن است مشکل اتصالات بلوتوث گاها هنگام اتصال با سایر دستگاه‌ها رخ دهد. هنگام مواجه شدن با این مشکل موارد زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل اتصال بلوتوث در گوشی Nokia 3.1 Pluse را حل کرد؟

 1. اول از همه، اطمینان حاصل کنید که به‌روزرسانی انجام داده‌اید. پس اگر آپدیتی در دسترس بود، فورا گوشی را به‌روزرسانی کنید.
 2. سپس، مطمئن شوید که گوشی شما برای دستگاه‌های دیگر قابل شناسایی و حالت discoverable بلوتوث شما فعال است.
 3. در نهایت، برای حل این مسئله بلوتوث گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس را روشن و بعد چند ثانیه آن را خاموش کنید.

انجام مراحل فوق قطعا مشکل اتصال بلوتوث گوشی شما را رفع و اتصال شما را پایدار خواهند کرد.

شکستگی صفحه و از کار افتادن تاچ گوشی

اگر نمایشگر گوشی شما ترک خورده یا شکسته شده و شما می‌خواهید که به اطلاعات داخل گوشی دسترسی پیدا کنید، موارد زیر را مطالعه کنید.

در صورت کار نکردن تاچ صفحه گوشی Nokia 3.1 Plus چگونه می‌توان به اطلاعات داخل آن دسترسی پیدا کرد؟

 1. گوشی خود را از طریق کابل USB تایپ C به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید. از این طریق شما می‌توانید به اطلاعات درون گوشی دسترسی پیدا کنید.
 2. اگر می‌خواهید که به برخی از برنامه‌های داخل گوشی Nokia 3.1 Plus خود دسترسی داشته باشید، یک کابل OTG‌ و کیبورد و ماوس بی‌سیم تهیه کنید. کابل OTG را به گوشی خود متصل کرده و دریافت کننده بی‌سیم را به کابل وصل کنید. اکنون شما می‌توانید مانند یک کامپیوتر به تلفن خود متصل شوید.

در صورت از کار افتادن لمس صفحه گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس، انجام مراحل فوق به شما کمک خواهند کرد تا به گوشی خود دسترسی پیدا کنید.

مشکل در اتصال Wi-fi

اگر شما هم از بین رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس با مشکل اتصال Wi-Fi در این گوشی مواجه شده‌اید، مراحل زیر را مطالعه کرده و انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل اتصالات وای فای را در گوشی Nokia 3.1 Plus حل کرد؟

 1. اول از هرچیز، مودم یا روتر خود را بررسی کرده و سعی کنید که تنظیمات آن را ریست کنید.
 2. مطمئن شوید که هیچ مانعی در مقابل روتر شما وجود ندارد.
 3. همچنین می‌توانید به مدت ۱ دقیقه حالت پرواز گوشی را فعال کرده و بعد آن را خاموش کنید.

اگر انجام مراحل فوق در حل این مشکل تاثیری نداشتند، سعی کنید تلفن خود را به Wi-Fi دیگری متصل کنید تا ببینید که آیا مشکل رفع شده است یا نه. همچنین شما می‌توانید برای رفع این مشکل به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

مشکل اتصال به شبکه سلولی در نوکیا ۳.۱ پلاس

اگر سیگنال‌های تلفن شما ضعیف هستند یا اینترنت دیتای گوشی شما به خوبی گذشته کار نمی‌کند، مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل اتصال به شبکه سلولی را در گوشی نوکیا ۳.۱ Plus برطرف کرد؟

 1. ابتدا، سیم کارت خود را از گوشی خارج کرده و دوباره آن را داخل گوشی قرار دهید.
 2. حالت پرواز گوشی خود را فعال کرده و پس از ۳۰ ثانیه آن را غیرفعال کنید.
 3. تنظیمات شبکه را از منوی تنظیمات موجود در گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس تغییر دهید.
 4. در نهایت برای دریافت اطلاعات مورد نیاز، می‌توانید به وب‌سایت سرویس دهنده‌ی مخابراتی خود سر بزنید و برای رفع مشکل خود از آن‌ها کمک بخواهید.

با انجام مراحل فوق، مشکل گوشی شما حل خواهد شد. اگر در این زمینه با مشکلات دیگری روبرو شدید، می‌توانید در قسمت نظرات آن را بیان کنید.

دانلود نشدن برنامه از پلی استور

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس و دیگر گوشی‌های هوشمند، مشکل دانلود نشدن نرم افزار از پلی استور است. برای حل این موضوع موارد زیر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان مشکل دانلود نشدن برنامه از پلی استور را در گوشی نوکیا ۳.۱ Plus برطرف کرد؟

 1. ابتدا، وارد تنظیمات گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس شده و داده‌های برنامه Play Store‌ را پاک کنید.
 2. سپس، در برنامه پلی استور، تاریخچه جستجوی محلی را پاک کنید.

این موارد مشکل شما را حل خواهند کرد، اما اگر در play store با مشکل دیگری مواجه شده‌اید، بهتر است به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کرده و از آن‌ها سوال کنید.

در این مطلب تلاش کرده‌ایم که تمامی مسائل و مشکلات نوکیا ۳.۱ پلاس و نحوه رفع آن‌ها را ارائه دهیم. اما اگر مشکل دیگری برای گوشی شما رخ داد، بهتر است به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

درباره گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس

در آخر، قصد داریم تا به برخی از ویژگی‌های مهم و مشخصات گوشی هوشمند نوکیا ۳.۱ پلاس اشاره کنیم.

 • این گوشی دارای نمایشگر ۵.۲ اینچی با وضوح ۱۴۴۰×۷۲۰ پیکسل است.
 • گوشی نوکیا ۳.۱ پلاس با اندروید ۸.۰ اوریو همراه است.
 • این گوشی به چیپست مدیاتک MT6750 مجهز است.
 • این گوشی دارای رم ۳GB/2GB و فضای ذخیره سازی ۱۶GB/32GB است.
 • این گوشی دارای دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی و دوربین پشتی ۱۳ مگاپیکسلی است.
 • در انتها لازم به ذکر است که ظرفیت باتری این گوشی نیز ۲۹۹۰ میلی‌آمپر ساعت است.

لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.