تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد خبر : 16335

رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس + راه حل

رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس + راه حل

رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس + راه حل با بررسی رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس – Samsung Galaxy M30s شما را در برطرف کردن مشکلات گوشی گلکسی M30s یاری خواهیم کرد.
گلکسی ام ۳۰ اس یکی از گوشی‌های هوشمند اقتصادی کمپانی سامسونگ است. با این وجود، آیا این گوشی از همه لحاظ بی‌نقص است؟ قطعا اینطور نیست. گوشی‌های هوشمند با وجود تمام مزایایی که دارند؛ عاری از عیب و نقص هم نیستند. اکنون در این مقاله قصد داریم تا به رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس اشاره کنیم و برای رفع آن‌ها راه حل‌هایی را به شما ارائه دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و اگر مشکلات و مسائل پیش آمده در گوشی شما، در لیست زیر وجود دارند، این مطلب را به دقت مطالعه و راه‌حل های موجود برای هر یک از آن‌ها را امتحان کنید.
توجه:مشکلات اشاره شده در این مطلب،‌ بر اساس گزارش‌های کاربران در سراسر جهان تهیه شده و ممکن است برای گوشی شما اتفاق نیفتاده باشند.
فهرست رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس مشکل داغ شدن گوشی گلکسی ام ۳۰ اس مشکل ضعف عمر باتری مشکل در رابط کاربری کند و همراه با لگ مشکل خا..

رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس + راه حل

با بررسی رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس – Samsung Galaxy M30s شما را در برطرف کردن مشکلات گوشی گلکسی M30s یاری خواهیم کرد.

گلکسی ام ۳۰ اس یکی از گوشی‌های هوشمند اقتصادی کمپانی سامسونگ است. با این وجود، آیا این گوشی از همه لحاظ بی‌نقص است؟ قطعا اینطور نیست. گوشی‌های هوشمند با وجود تمام مزایایی که دارند؛ عاری از عیب و نقص هم نیستند. اکنون در این مقاله قصد داریم تا به رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس اشاره کنیم و برای رفع آن‌ها راه حل‌هایی را به شما ارائه دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و اگر مشکلات و مسائل پیش آمده در گوشی شما، در لیست زیر وجود دارند، این مطلب را به دقت مطالعه و راه‌حل های موجود برای هر یک از آن‌ها را امتحان کنید.

توجه:مشکلات اشاره شده در این مطلب،‌ بر اساس گزارش‌های کاربران در سراسر جهان تهیه شده و ممکن است برای گوشی شما اتفاق نیفتاده باشند.

فهرست رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس

 • مشکل داغ شدن گوشی گلکسی ام ۳۰ اس
 • مشکل ضعف عمر باتری
 • مشکل در رابط کاربری کند و همراه با لگ
 • مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • گیر کردن صفحه نمایش گوشی گلکسی ام ۳۰ اس
 • مشکل کند باز شدن برنامه‌ها
 • مشکل کرش شدن ناگهانی و غیرمنتظره برنامه‌ها و بازی‌ها
 • مشکل در اتصال بلوتوث
 • مشکل کار نکردن صفحه لمسی هنگام ترک خوردن نمایشگر
 • مشکل در اتصال Wi-fi‌ گوشی
 • مشکل اتصال به شبکه سلولی در گوشی گلکسی M30s
 • مشکل دانلود نشدن نرم افزار از پلی استور

مشکل داغ شدن گوشی گلکسی ام ۳۰ اس

اگر گاهی با مشکل داغی گوشی مواجه می‌شوید، توصیه می‌کنیم که موارد زیر را انجام دهید.

یکی از مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس و سایر گوشی‌های هوشمند، داغ شدن آن‌هاست. نحوه رفع مشکل داغی در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس چگونه است؟

 1. نگذارید که گوشی بیش از اندازه شارژ شود، وقتی به طور کامل شارژ شد؛ آن را از برق بکشید.
 2. هرگز حین شارژ شدن از گوشی استفاده نکنید، کار با گلکسی ام ۳۰ اس هنگامی که در حال شارژ است می‌تواند به داغ شدن آن منجر شود.
 3. بازی کردن برای مدت طولانی هم یکی از دلایل اصلی در افزایش حرارت گوشی محسوب می‌شود؛ بنابراین بهتر است در چنین مواقعی یک وقفه ایجاد کنید و به دستگاه استراحت بدهید.
 4. سرانجام، مطمئن شوید که هنگام برقراری تماس تلفنی، چیزهایی نظیر دیتا و GPS گوشی خاموش است. زیرا برقراری تماس به یک انرژی مستمر و خدمات مختلف نیاز دارد که با روشن بودن این موارد، گوشی داغ می‌شود.

انجام مراحل فوق از داغ شدن گوشی شما جلوگیری می‌کند، اما اگر این مشکل همچنان ادامه داشت، توصیه می‌شود که به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

مشکل ضعف عمر باتری

اگر شما هم یکی از کاربران گوشی گلکسی M30s هستید که در بین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس با مشکلات باتری مواجه شده‌اید، بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید تا بدانید که چه عواملی باعث مشکل در باتری گوشی شما می‌شوند.

چگونه می‌توان مشکل ضعف عمر باتری گوشی گلکسی ام ۳۰ اس را رفع کرد؟

 1. اول از هر چیز، هر برنامه‌ی متفرقه‌ای را که مدعی ذخیره انرژی یا پاکسازی حافظه موقت است، حذف نمایید.
 2. بعد، وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه ذخیره باتری یا Power saving را فعال کنید. قابلیت battery saver ارائه شده توسط کارخانه گوشی که به صورت پیش‌فرض در گوشی وجود دارد، برای حل و جلوگیری از این مشکل موثر است.
 3. در صورت نیاز نداشتن به موقعیت مکانی، بهتر است Location services گوشی را غیرفعال کنید.
 4. همچنین سعی کنید که فقط در صورت نیاز به اینترنت، دیتای گوشی را فعال کرده و هنگامی با اینترنت کار ندارید، آن را خاموش کنید، زیرا این مسئله موجب می‌شود تا باتری گوشی شما به سرعت تخلیه شود.
 5. سعی کنید، برنامه‌هایی نظیر فیسبوک را که برای اجرا در گوشی به خدمات پس زمینه نیاز دارند، از گوشی خود حذف کنید. زیرا این گونه برنامه‌ها باتری زیادی را مصرف می‌کنند.

انجام مراحل فوق به حل مشکل شما کمک خواهند کرد. اما اگر این مشکل همچنان پابرجا ماند، بهتر است که به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

مشکل در رابط کاربری کند و همراه با لگ

با آنکه کمپانی سامسونگ ادعا می‌کند که گوشی گلکسی ام ۳۰ اس نسبت به گوشی‌ نسل قبلی آن، بسیار سریعتر است، اما برخی از کاربران با مشکل لگ و کندی در رابط کاربری این گوشی مواجه شده‌اند.

چگونه در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس مشکل لگ را برطرف کنیم؟

 1. اول از همه شما باید هر اپلیکیشن لانچر متفرقه‌ای که نصب کرده‌اید را پاک کنید. چون اغلب لانچرها برای عموم گوشی‌ها با هر مشخصاتی بهینه نشده‌اند. سپس یک هارد ریست انجام دهید. گوشی را خاموش کرده و مجدد آن را روشن کنید.
 2. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است به فکر فکتوری ریست باشید. برای انجام این کار وارد مسیر Settings > Backup & Reset > Factory Reset your phone شوید. اما به یاد داشته باشید که قبل از فکتوری ریست از اطلاعات گوشی خود بکاپ بگیرید.
 3. علاوه بر این، اگر مشکل لگ رابط کاربری گوشی حل نشد، بهتر است به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید. یا اگر هنوز به دلایلی این مشکل در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس ادامه داشت، آن را به عنوان یک نقص نرم افزاری در نظر بگیرید. پس شاید لازم باشد که منتظر به‌روزرسانی بعدی از طرف کمپانی باشید.

مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی

خاموش شدن ناگهانی گوشی یکی از رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس و اغلب گوشی‌های هوشمند است. اگر شما هم جزء کاربرانی هستید که با این مشکل مواجه می‌شوید، بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان از خاموش شدن ناگهانی گوشی گلکسی ام ۳۰ اس جلوگیری کرد؟

 1. اگر شما هم با مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی گلکسی M30s مواجه می‌شوید، پس قطعا مشکل داغ شدن گوشی نیز برای شما رخ می‌دهد، زیرا اگر دما یا حرارت گوشی به ماکسیمم مقدار برسد، گوشی خود به خود خاموش می‌شود.
 2. دومین کاری که شما می‌توانید بکنید این است که گوشی را به طور کامل شارژ کرده و بعد آنقدر از آن استفاده کنید تا باتری به طور کامل تخلیه شده و گوشی خاموش شود.
 3. همچنین شما می‌توانید تنظیم مجدد کارخانه یا همان فکتوری ریست را روی گوشی گلکسی ام ۳۰ اس انجام دهید. بعد از انجام این کار نسخه پشتیبان را بازیابی نکنید و به جای آن داده‌های خود را به صورت دستی بازیابی کنید.

اگر پس از انجام مراحل فوق، این مشکل مجددا اتفاق افتاد، وقت آن است که گوشی خود را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید.

گیر کردن صفحه نمایش گوشی گلکسی ام ۳۰ اس

اگر تلفن شما نیز حین انجام کار، برقراری تماس تلفنی یا حتی هنگام انجام بازی گیر کرد، مراحل زیر را مطالعه کرده و انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل گیر کردن صفحه را در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس برطرف کرد؟

 1. اگر هنگام اجرای یک برنامه خاص نظیر اینستاگرام با این مشکل مواجه شدید، جای هیچ نگرانی نیست. زیرا با به‌روزرسانی آن برنامه به احتمال زیاد مشکل برطرف می‌شود.
 2. اگر هنگام اجرای برنامه‌های پیش فرض موجود در گوشی مانند، پیام رسانی یا دوربین، صفحه گوشی گیر کرد، وارد مسیر Settings > apps > default apps شوید، سپس برنامه‌ای را که هنگام اجرای آن با مشکل مواجه شدید را انتخاب کرده و حافظه نهان (Cache) آن را پاک کنید.
 3. همچنین، تنظیم مجدد کارخانه یا فرمت تلفن نیز می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک کند.

انجام مراحل فوق به حل این مشکل کمک خواهند کرد.

مشکل کند باز شدن برنامه‌ها

اگر احساس می‌کنید که برنامه‌های گوشی شما نسبت به گذشته کندتر باز یا اجرا می‌شوند، مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل کند اجرا شدن برنامه‌ها در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس را برطرف کرد؟

 1. برخی از برنامه‌ها نظیر یوتیوب و بازی‌های گرافیکی به طور طبیعی به آرامی باز می‌شوند که این موضوع نرمال است و مشکلی وجود ندارد.
 2. اگر تمامی برنامه‌های گوشی گلکسی ام ۳۰ اس شما به صورت آرام یا کند باز می‌شوند، بهتر است دستگاه خود را ری‌استارت کنید.
 3. سرانجام می‌توانید با پاک‌سازی گوشی خود، از آن به عنوان یک دستگاه جدید استفاده کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه پیدا کرد، توصیه می‌شود که به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

مشکل کرش شدن ناگهانی و غیرمنتظره برنامه‌ها و بازی‌ها

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس، کرش شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها است. برای رفع آن بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان مشکل کرش شدن ناگهانی برنامه‌ها و بازی‌ها را در گوشی گلکسی M30s برطرف کرد؟

 1. برای حل این مشکل در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس وارد مسیر setting > apps شوید، سپس روی برنامه‌ای که دچار این مشکل شده را لمس کرده و داده‌های آن را پاک کنید.
 2. برنامه مورد نظر را پاک کرده و مجددا آن را از طریق پلی استور نصب کنید.
 3. همچنین می‌توانید برنامه مورد نظر را از طریق پلی استور به‌روزرسانی کنید.

انجام این مراحل به احتمال زیاد مشکل شما را حل خواهند کرد.

مشکل در اتصال بلوتوث

مورد دیگری که از بین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس می‌توان نام برد، مشکل بلوتوث است که گاها هنگام اتصال با سایر دیوایس‌ها رخ می‌دهد. هنگام مواجه شدن با این مسئله موارد زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل اتصال بلوتوث در گوشی کلگسی ام ۳۰ اس را حل کرد؟

 1. اول از همه، اطمینان حاصل کنید که به‌روزرسانی انجام داده‌اید. پس اگر آپدیتی در دسترس بود، فورا گوشی را به‌روزرسانی کنید.
 2. سپس، مطمئن شوید که گوشی شما برای دستگاه‌های دیگر قابل شناسایی و حالت discoverable بلوتوث آن فعال است.
 3. در نهایت، برای حل این مسئله بلوتوث گوشی را روشن و بعد چند ثانیه آن را خاموش کنید.

انجام مراحل فوق قطعا مشکل گوشی شما را رفع و اتصال شما را پایدار خواهند کرد.

مشکل کار نکردن صفحه لمسی هنگام ترک خوردن نمایشگر

اگر نمایشگر گوشی شما ترک خورده یا شکسته شده و شما می‌خواهید که به اطلاعات داخل گوشی دسترسی پیدا کنید، موارد زیر را مطالعه کنید.

در صورت کار نکردن تاچ صفحه گوشی گلکسی ام ۳۰ اس چگونه می‌توان به اطلاعات داخل آن دسترسی پیدا کرد؟

 1. گوشی خود را از طریق کابل USB تایپ C به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید. از این طریق شما می‌توانید به اطلاعات درون گوشی دسترسی پیدا کنید.
 2. اگر می‌خواهید که به برخی از برنامه‌های داخل گوشی گلکسی ام ۳۰ اس خود دسترسی داشته باشید، یک کابل OTG‌ و کیبورد و ماوس بی‌سیم تهیه کنید. کابل OTG را به گوشی خود متصل کرده و دریافت کننده بی‌سیم را به کابل وصل کنید. اکنون شما می‌توانید مانند یک کامپیوتر به تلفن خود متصل شوید.

در صورت از کار افتادن لمس صفحه گوشی گلکسی M30s، انجام مراحل فوق به شما کمک خواهند کرد تا به اطلاعات داخل گوشی خود دسترسی پیدا کنید.

مشکل در اتصال Wi-fi‌ گوشی

اگر شما هم از بین رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس با مشکل اتصال Wi-Fi در این گوشی مواجه شده‌اید، مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل اتصالات وای فای را در گوشی گلکسی M30s حل کرد؟

 1. اول از هرچیز، مودم یا روتر خود را بررسی کرده و سعی کنید که تنظیمات آن را ریست کنید.
 2. مطمئن شوید که هیچ مانعی در مقابل روتر شما وجود ندارد.
 3. همچنین می‌توانید به مدت ۱ دقیقه حالت پرواز گوشی را فعال کرده و بعد آن را خاموش کنید.

اگر انجام مراحل فوق در حل این مشکل تاثیری نداشتند، سعی کنید تلفن خود را به Wi-Fi دیگری متصل کنید تا ببینید که آیا مشکل رفع شده است یا نه. همچنین شما می‌توانید برای رفع این مسئله به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

مشکل اتصال به شبکه سلولی در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس

اگر سیگنال‌های تلفن شما ضعیف هستند یا اینترنت دیتای گوشی شما به خوبی گذشته کار نمی‌کند، مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه می‌توان مشکل اتصال به شبکه سلولی را برطرف کرد؟

 1. ابتدا، سیم کارت خود را از گوشی خارج کرده و مجددا آن را داخل گوشی قرار دهید.
 2. حالت پرواز گوشی را فعال کرده و پس از ۳۰ ثانیه آن را غیرفعال کنید.
 3. تنظیمات شبکه را از منوی تنظیمات موجود در گوشی گلکسی ام ۳۰ اس تغییر دهید.
 4. در نهایت شما می‌توانید به ارائه کننده خدمات مورد نظر خود مراجعه کرده و مابقی کار را به افراد کارشناس بسپارید.

با انجام مراحل فوق، مشکل گوشی شما حل خواهد شد. اگر در این زمینه با مشکلات دیگری روبرو شدید، می‌توانید در قسمت نظرات آن را بیان کنید.

مشکل دانلود نشدن نرم افزار از پلی استور

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس و دیگر گوشی‌های هوشمند، مشکل دانلود نشدن نرم افزار از پلی استور است. برای حل این موضوع موارد زیر را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان مشکل دانلود نشدن برنامه‌ از پلی استور را در این گوشی برطرف کرد؟

 1. ابتدا، وارد تنظیمات گوشی گلکسی ام ۳۰ اس شده و داده‌های برنامه Play Store‌ را پاک کنید.
 2. سپس، در برنامه پلی استور، تاریخچه جستجوی محلی را پاک کنید.

این موارد به احتمال زیاد مشکل شما را حل خواهند کرد.

در این مطلب تلاش کرده‌ایم که تمامی مسائل و مشکلات سامسونگ گلکسی ام ۳۰ اس و نحوه رفع آن‌ها را ارائه دهیم. اما اگر مشکل دیگری برای گوشی شما رخ داد، بهتر است به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

درباره گوشی گلکسی ام ۳۰ اس

در انتها، قصد داریم تا به برخی از ویژگی‌های مهم و مشخصات گوشی هوشمند گلکسی ام ۳۰ اس اشاره کنیم.

 • این گوشی دارای نمایشگر ۶.۴ اینچی با وضوح ۲۳۴۰×۱۰۸۰ پیکسل است.
 • گوشی گلکسی ام ۳۰ اس با اندروید ۹ پای همراه است.
 • این گوشی به چیپست اگزینوس ۹۶۱۱ مجهز است.
 • این گوشی دارای رم ۴GB/6GB و فضای ذخیره سازی ۶۴GB/128GB است.
 • این گوشی دارای دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین پشتی سه گانه ۴۸ + ۸ + ۵ مگاپیکسلی است.
 • در انتها لازم به ذکر است که ظرفیت باتری این گوشی نیز ۶۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت است.

لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.