علم و دانش

جان مکافی خودکشی کرد

جان مکافی خودکشی کرد

جان مکافی، خالق آنتی ویروس مکافی و یکی از پیشگامان صنعت آنتی ویروس، در زندانی در بارسلونا دست به خودکشی زد. امروز دپارتمان عدالت ایالت کاتالان در اسپانیا این خبر را اعلام و خودکشی او را تایید کرد. وکیل مکافی نیز بعد از تایید خبر مرگ او بیان کرد که این اقدام عواقب یک سیستم بی‌رحمانه بوده که بدون دلیل خاصی، مکافی را در زندان نگه داشته است.

لازم به ذکر است که جان مکافی به دلیل اتهامات مرتبط با فرار مالیاتی، اوراق بهادار و رمزارزها از طرف دولت آمریکا تحت تعقیب بوده و سرانجام در سال ۲۰۲۰ در خاک اسپانیا دستگیر شده بود. همچنین طبق گفته نشریه El Mundo حکم استرداد او به آمریکا امروز تایید شده بود.

مکافی در دهه گذشته اخبار و حواشی زیادی داشت. برای مثال ویدئویی را پخش کرده بود که او را بعد از مصرف مواد در حین لغو نصب آنتی ویروس مکافی نشان می‌داد. همچنین ادعا کرد که دستگاهی برای محدودسازی NSA ساخته است و بیان کرد که برای ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ۲۰۲۲ کاندید می‌شود. او همچنین ادعا کرده بود که برای تبلیغ هر نوع رمزارزی ۱۰۵ هزار دلار خواهد گرفت و در مورد آن در توییتر تبلیغ می‌کند.

مطالب مرتبط:

  • اینتل: رفع مشکل کمبود تراشه ممکن است سال ها طول بکشد

مکافی سابقه تنش با پلیس و قانون را در کارنامه خود داشت. او، بعضی از اعضای خانواده‌اش و برخی از نیروهای امنیتی (بادیگاردها) خودش نیز به‌خاطر مصرف مواد دستگیر شده بودند. همچنین او بعد از این‌که پلیس می‌خواست از او در مورد قتل همسایه‌اش بازجویی کند، فرار کرده بود.

در سال‌های اخیر مستندی پخش شد که نشان می‌داد مکافی نه‌تنها در قتل، بلکه در سایر جنایات دیگر نیز نقش داشته است. در سال ۲۰۱۹ نیز مکافی نسبت به پرداخت ۲۵ میلیون دلاری حکم دادگاه امتناع کرد و بیان کرد که دادگاه ۲۰۰ میلیون دلار دیگر برای او جکم بریده است که آن‌ها را نیز پرداخت نمی‌کند.

منبع: The Verge

۰لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن