علم و دانش

بازی Little Nightmares 2 و ۱۰ نکته برای تازه واردها

بازی Little Nightmares 2 و ۱۰ نکته برای تازه واردها

اگر بازی Little Nightmares 2 – لیتل نایتمرز ۲ را به تازگی آغاز کرده‌اید، بهتر است به نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، توجه داشته باشید.

بازی Little Nightmares 2 جزئیات زیادی دارد که ممکن است به راحتی از کنار آن‌ها عبور کنید. اگر می‌خواهید تجربه بهتری از این اثر داشته باشید، نکات زیر را به خاطر بسپارید.

قسمت نخست لیتل نایتمرز در سال ۲۰۱۷ انتشار یافت و خیلی زود مورد توجه بازی دوستان و طرفداران عناوین ترسناک قرار گرفت. این بازی از نظر فضاسازی، معماها و گیم پلی مبتنی بر پلتفرمینگ، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و حالا قسمت دوم از راه رسیده که نه تنها از استانداردهای مشابه‌ای بهره می‌برد بلکه حتی جذاب‌تر و با کیفیت تر هم جلوه می‌کند. در این دنباله، با موجودات تازه‌ای رو به رو می‌شوید و به محیط‌های ترسناک تازه‌ای قدم می‌گذارید.

راهنمای بازی Little Nightmares 2 برای تازه واردها

در لیتل نایتمرز ۲، هدایت دو شخصیت به نام‌های سیکس (Six) و مونو (Mono) را بر عهده دارید. شما باید به این دو کاراکتر کمک کنید تا از دنیای تاریک و مخوفی که در آن گرفتار شده‌اند، فرار کنند. در بازی، مناطق پنهان و پیام‌های مخفی زیادی وجود دارد و داستان اثر، با چرخش‌های غافلگیر کننده‌ای عرضه شده است. همانند قسمت اول، این نسخه هم چندان سخت نیست اما قبل از آغاز آن، بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید. شاید تنها چالش بازی در حل تعدادی از پازل‌ها باشد که اگر کمی دقت به خرج دهید، مشکلی در زمینه عبور از آن‌ها نخواهید داشت.

– اهمیت صدا

بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2 همانند دیگر آثار ترسناک خوش ساخت، به صدا اهمیت زیادی می‌دهد و وابستگی زیادی به آن دارد. در بازی تعدادی نشانه صوتی وجود دارد که باید حواستان به آن‌ها باشد. همچنین توصیه می‌کنیم که بازی را با هدفون انجام دهید تا کاملا در دنیای آن غرق شوید.

صداها و موسیقی در حل کردن معماها نیز کمک می‌کنند. در ضمن، سیکس اگر چیزی پیدا کند یا به کمک نیاز داشته باشد، مونو رو صدا می‌کند که به این مسئله هم باید توجه کنید.

– سُر خوردن را یاد بگیرید

بازی Little Nightmares 2

این بازی، مبارزه محور نیست اما چند بخش فرار دارد که نسبتا سخت هستند. یکی از مکانیک‌هایی که بازیکنان ممکن است از ابتدا متوجه وجود آن نشوند، قابلیت سُر خوردن (Slide) است.

هنگامی که شخصیت در حال دویدن است، اگر دکمه خم شدن را فشار دهید، او سُر خواهد خورد. این مکانیک اهمیت زیادی دارد زیرا شخصیت‌های بازی بسیار کوچک هستند، بنابر این حرکت دادن موانع یا تلاش برای بالا رفتن از آن‌ها، زمانبر است و سُر خوردن از زیر این موانع می‌تواند حرکت منطقی تری باشد. ناگفته نماند که با سُر خوردن، می‌توانید از حملات دشمن نیز جان سالم به در ببرید.

– توجه به محیط اطراف

بازی Little Nightmares 2

همانند صدا، محیط هم گاهی به شما هشدار می‌دهد که باید مواظب باشید و خطری در راه است. تنها دیالوگی که شخصیت‌ها دارند، هنگامی است که یکدیگر را صدا می‌کنند و بازی در مجموع، بر پایه سرنخ‌های صوتی و محیطی پیش می‌رود.

داستان لیتل نایتمرز ۲ توسط تصاویر، محیط و جزئیات کوچک روایت می‌شود، بنابر اگر بازیکنان می‌خواهند معنای پشت داستان را بفهمند، باید به این اشارات توجه داشته باشند. برای مثال، چرا مردمک چشم در همه جا وجود دارد یا مفهوم ماسک‌ها و تلویزیون‌ها چیست؟

– به سیکس توجه داشته باشید

بازی Little Nightmares 2

سیکس گاهی از شما جدا می‌شود و محیط را به تنهایی جستجو می‌کند تا سرنخ، اتاق‌های مخفی یا راه حل معماها را پیدا کند. او پس از چند دقیقه یا یک سرنخ داستانی، بازمی‌گردد تا اکتشافات خود را با مونو در میان بگذارد.

بنابر این سیکس تنها یک دوست و همراه بامزه نیست بلکه می‌تواند در پازل‌ها کمک کند، خصوصا در پازل‌هایی که آن‌ها را نمی‌توان تک نفره انجام داد. قابلیت‌های این شخصیت را دست کم نگیرید.

– کمک رسانی به سیکس در هنگام نیاز

بازی Little Nightmares 2

گاهی سیکس با مشکل رو به رو می‌شود و نیاز به پشتیبانی شما دارد. پس، حواستان به او باشد، زیرا هنگامی که دچار ترس می‌شود هم باید در کنار او باشید. شاید این بارِ مسئولیت کمی آزاردهنده به نظر برسد اما بر تعلیق بازی افزوده است و همچنین کمک می‌کند تا با شخصیت‌ها ارتباط بیشتری برقرار کنید.

در لحظاتی که سیکس ترسیده، باید دستش را گرفته و او را به مسیر درست هدایت کنید تا از آن منطقه عبور کند. این قابلیت در مبارزات هم کارآمد است، زیرا باعث می‌شود تا یکدیگر را گم نکنید.

– نگاهی به اطراف بیندازید

بازی Little Nightmares 2

شما در بازی قابلیت کنترل کردن دوربین را هم دارید (بر روی دسته، با آنالوگ سمت راست). حرکت دادن دوربین، یک کار عادی است که تقریبا همه گیمرها آن را بلد هستند اما در این بازی اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا به واسطه آن می‌توانید محیط را به خوبی اسکن کنید تا از تله‌ها و هیولاها آگاه شوید.

در بخش‌های پایانی بازی، چند پازل وجود دارد که برای موفقیت در آن‌ها، باید برنامه ریزی داشته و از موانع پیشاپیش مطلع باشید. بنابر این استفاده از دوربین فراموش نشود.

– مبارزه به شکلی متفاوت

بازی Little Nightmares 2

در اکثر بازی‌های مبارزه‌ای، شخصیت شما توانایی‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارد، می‌تواند مثل یک نینجا واکنش نشان دهد و سریعا به مقابله با دشمن بپردازد. اما از آنجایی که بازی Little Nightmares 2 مبارزه محور نیست، نبردها به شکل متفاوتی پیش می‌روند.

شما باید برای این رویارویی‌ها برنامه‌ریزی داشته باشید، هوشیارانه عمل کرده و تا حد ممکن از خطر دوری کنید. این یعنی آنالیز منطقه برای کشف مسیرهای مختلف، استفاده از چراغ قوه در زمان مناسب و آگاهی از موانع. فراموش نکنید که مونو بسیار کوچک است و نمی‌تواند به راحتی در محیط پیشروی کند یا موانع بزرگ را به آسانی به حرکت درآورد.

– ترسی از گشت و گذار نداشته باشید

بازی Little Nightmares 2

همان طور که بالاتر هم اشاره شد، دنیای بازی Little Nightmares 2 بر پایه سرنخ‌های کوچک محیطی استوار است. این مسئله نه تنها به روایت داستان کمک کرده بلکه راهی است برای مخفی کردن ایستر اگ‌ها (Easter eggs) و آیتم‌های قابل جمع آوری (Collectibles).

در هر اتاق، تله‌ها و جزئیات مخفی زیادی وجود دارد، بنابر این عجله نکنید و همه بخش‌ها را به خوبی بررسی نمایید. این کار کمک می‌کند تا تجربه بهتری از بازی داشته باشید. اگر هم می‌خواهید اچیومنت‌های اثر را بدست بیاورید، نباید چیزی از قلم بیفتد.

– با همه چیز تعامل داشته باشید

بازی Little Nightmares 2

گاهی باز کردن در یک یخچال هم کافی است تا یک اچیومنت دریافت کنید یا سُر دادن یک جعبه کوچک می‌تواند شما را به یک مسیر مخفی تازه هدایت کند. پس با همه اشیای محیط تعامل داشته باشید تا بتوانید درها و مسیرهای پنهان را پیدا نمایید.

اگر در یک اتاق، بعضی چیزها در جای نامناسبی قرار دارند یا عجیب به نظر می‌رسند، معمولا بدین معناست که در آنجا سرنخ‌های مخفی هم وجود دارد.

همچنین مطالعه کنید:

بازی Deep Rock Galactic و ۱۰ نکته برای تازه واردها

– از مرگ هراسی نداشته باشید

بازی Little Nightmares 2

مرگ یک اتفاق عادی در این نوع بازی‌ها به حساب می‌آید و بهتر است که آن را یک نوع آزمون و خطا در نظر بگیرید. گاهی خودتان را در یک موقعیت بد می‌بینید که راه فراری از آن وجود ندارد؛ در این مواقع، اجازه دهید که شخصیت کشته شود و آن بخش را با یک دیدگاه تازه آغاز کنید. با دوری کردن از اشتباهات قبلی، انجام مراحل بدون شک آسان‌تر خواهد شد.

علاوه بر این‌ها، در بخش‌های مبارزه‌ای باید عملکرد سریعی داشته باشد و یک ثانیه تاخیر کافی است تا مرگ شخصیت‌های اصلی رقم بخورد و همه چیز از ابتدا آغاز شود. پس در این رابطه حساس نباشید.

لیتل نایمترز ۲ هم‌اکنون برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

آیا بازی Little Nightmares 2 را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

منبعgamerantلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن