علم و دانش

افزایش حق السهم دولت از اپراتورها تصویب شد؛ منتظر گرانی اینترنت باشید

افزایش حق السهم دولت از اپراتورها تصویب شد؛ منتظر گرانی اینترنت باشید

افزایش حق السهم دولت از اپراتورها سرانجام در مجلس تصویب شد؛ طرحی که به گفته وزیر ارتباطات ۱۰۰ درصد باعث گرانی اینترنت خواهد شد.

کمیسیون تلفیق مجلس اوایل اسفند ۹۹ طرحی را به تصویب رساند که باعث افزایش ۱۰ درصدی حق السهم دولت از اپراتورها می‌شد. پس از تصویب این طرح، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد این طرح باعث افزایش قیمت اینترنت خواهد شد.

منتظر گرانی اینترنت باشید

با وجود اینکه طی روزهای گذشته وزیر ارتباطات و معاونانش به همراه سایر فعالان این حوزه تصویب چنین طرحی را به ضرر کاربران دانستند، اما امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹ مجلس این مصوبه را در صحن علنی تصویب کرد. طبق این مصوبه حق‌السهم پرداختی شرکت‌های اینترنتی از سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین طبق این مصوبه مقرر شد ۳ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از این اقدام به صداوسیما برای نظارت بر محتوای فضای مجازی، به شرکت مخابرات ایران برای توسعه اینترنت خانگی برای مقابله و رقابت با اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس و همچنین بخشی برای تولید محتوا در فضای مجازی اختصاص پیدا کند.

گفتنی است بندی از این تبصره که مدتی قبل در مجلس به تصویب رسید و طبق آن قرار شد هر نوع افزایش قیمت اینترنت ممنوع شود، از این مصوبه حذف گردید. آنطور که پیداست فشار تامین این ۳ هزار میلیارد تومان به نوعی روی کاربران خواهد بود.

منبعirnaلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن