علم و دانش

همکاری مایکروسافت و گوگل برای افزودن رابط کاربری تماماً تاریک به کروم در ویندوز ۱۰

همکاری مایکروسافت و گوگل برای افزودن رابط کاربری تماماً تاریک به کروم در ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ و حالت تاریک مرورگر کروم هنگام مرور وب در شب احساس بهتری به چشمان شما می‌بخشد. اگرچه حالت تاریک گوگل کروم به‌خوبی کار می‌کند و همچنین اولویت تم ویندوز ۱۰ را نیز در نظر می‌گیرد، اما حالت کنونی تنها رنگ رابط کاربری سطح بالای مرورگر را تغییر می‌دهد.

گوگل در حال کار بر روی یک به‌روزرسانی جدید برای مرورگر کروم در سیستم‌عامل‌های ویندوز ۱۰ و macOS است که تم تاریک را تقریباً به هر قسمت رابط کاربری اضافه می‌کند.

این به‌روزرسانی تم تاریک را برای عناصر بیشتری ازجمله نوار پیمایش اعمال می‌کند.

نوارهای پیمایش قبلی همیشه روشن به نظر می‌رسیدند حتی اگر یک صفحه WebUI در حالت تاریک باشد. ویژگی جدید «FormControlsDarkMode» به صفحات وب این امکان را می‌دهد تا مشخص کنند آیا نوارهای پیمایش باید از تم سیستم پیروی کنند یا خیر.

در یک اقدام جدید، گوگل گفت که اکنون WebUI ها را با پشتیبانی کامل از حالت تاریک به‌روز می‌کند. این ویژگی از قبل در کروم کنری (Chrome Canary) فعال است و می‌توانید با افزودن کد زیر به خط فرمان (Command Line) آن را آزمایش کنید:

  • enable-features=WebUIDarkMode,CSSColorSchemeUARendering-
  • force-dark-mode-

گوگل همچنین تمام صفحات داخلی مرورگر را با پشتیبانی از حالت تاریک در نوار پیمایش به‌روز می‌کند. این صفحات شامل تنظیمات، نشانک‌ها، صفحه تاریخچه، صفحه برگه جدید و صفحه چاپ PDF است.

متأسفانه، یوتیوب همچنان نوار پیمایش تاریک نخواهد داشت اما مهندسان کروم از قبل با تیم یوتیوب در ارتباط هستند تا مشکل حالت تاریک را در ویندوز ۱۰ برطرف کنند.

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، مایکروسافت نیز برای بهبود حالت تاریک مرورگر کروم در حال کمک کردن به گوگل است. به‌عنوان‌مثال، این شرکت مشکلی را حل کرده است که نوارهای پیمایش صفحه حتی در صورت تغییر تنظیمات تم ویندوز ۱۰، رنگ قدیمی خود را حفظ می‌کرد.

طراحی جدید به‌احتمال‌زیاد سال آینده با نسخه کروم ۸۸ فعال خواهد شد و ممکن است قبل از اینکه به نسخه پایدار اضافه شود، تغییرات کمی را تجربه کند.

همچنین به نظر می‌رسد که شرکت گوگل روی به‌روزرسانی دیگری کار می‌کند که وقتی مرورگر در حالت تاریک است، یک تم تاریک را برای نتایج جستجو اعمال کند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود گوگل کروم به‌عنوان بخشی از پروژه جدید توسعه‌یافته توسط مایکروسافت، در سال آینده بهبودهای جدید پیمایش را دریافت کند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا