علم و دانش

سه هزار میلیارد دلار گمشده در وزارت ارتباطات توسط مجلسی‌ها کشف شد

سه هزار میلیارد دلار گمشده در وزارت ارتباطات توسط مجلسی‌ها کشف شد

با کشف سه هزار میلیارد دلار گمشده در وزارت ارتباطات که مربوط به کم اظهاری دولت است، پرونده افزایش قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ بسته شد.

سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس از مصوبه جدید مجلس برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت اینترنت توسط وزارت ارتباطات در سال ۱۴۰۰ و آشکار شدن درآمدهای چند هزار میلیارد تومانی دولت از اپراتورها خبر داد.

کم اظهاری ۳ هزار میلیارد تومانی دولت

دهنوی با اشاره به بخشی از مصوبات ۵ اسفند مجلس عنوان کرد که دولت پیش‌بینی کرده بود که ۷ هزار میلیارد تومان بابت ۲۸ درصد از اپراتورها دریافت کند؛ اما از طریق بررسی‌های مجلس معلوم شد که درآمد مذکور ۱۰ هزار میلیارد بوده است و به نظر می‌رسد که دولت ۳ هزار میلیارد تومان را اظهار نکرده بود تا بتواند آن را در جای دیگر خرج کند که البته مجلس آن را اصلاح و محل هزینه جدیدی برای آن تعیین کرد.

از سوی دیگر مجلس طرح جدیدی را تصویب کرد که براساس آن مقرر شد تا درآمد دولت از ۲۸ درصد به ۳۸ درصد افزایش پیدا کند. این افزایش ۱۰ درصدی باعث می‌شود تا درآمد دولت افزایش پیدا کند که براساس مصوبه جدید مجلس این درآمد مازاد صرف توسعه اینترنت در مناطق محروم، روستاها و مناطقی که پوشش اینترنت ضعیفی دارند خواهد شد.

مجلس همچنین مصوب کرد که قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ افزایش نیابد و می‌توان گفت مجلس از افزایش قیمت اینترنت جلوگیری کرد.

اما مجلس ۳ هزار میلیارد دلار گمشده را کشف کرد و محل صرف این پول را نیز تعیین کرد، بنا بر تصمیم مجلس قرار شد تا دستگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی این پول را صرف حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی کنند.

برخی از افراد در تلاش بودند تا ثابت کنند که مجلس هزینه اینترنت را افزایش داده؛ اما این حرف کاملا دروغ است و در حقیقت مجلس قصد داشته تا از افزایش قیمت اینترنت جلوگیری کند.

منبع :mehrnewsلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن