علم و دانش

آموزش افزایش سرعت تایپ به چند نکته کلیدی

تایپ کردن یکی از مهم ترین توانایی ها در عصر حاضر است ، با گسترش اینترنت و ابزار های کامپیوتری از جمله لپ تاپ ، تبلت و گوشی تایپ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، آگر شما با کسی ارتباط برقرار کنید در فضای مجازی افزایش سرعت تایپ به شما در برقراری ارتباط می تواند کمک کند همچنین اگر به دنبال کار در فضای مجازی هستید ، می توانید با افزایش توانایی تان در تایپ از وب سایت های آنلاین پروژه بگیرید. در این پست ترفند های بسیار کلیدی برای افزایش سرعت تایپ را به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

افزایش سرعت تایپ با روش های کلیدی

۱. در محیط مناسب و راحت کار تایپ را انجام دهید

فضایی که شما کار می کنید و صندلی و میزی که استفاده می کنید بسیار مهم و کلیدی است ، برای این کار حتما باید از یک صندلی مناسب و یک میز که بدن شما بصورت استاندارد در مقابل سیستم بشینید.

۲. طرز نشستن خود را ثابت کنید

داشتن پستی مناسب برای اینکه بصورت استاندارد بنیشینید بسیار مهم است ، حتما از یک زیر پایی هم برای راحتی می توانید استفاده کنید.

۳. حالت خود را حفظ کنید

بسیار مهم است که وضعیت بدنی خود را در حال تایپ کردن حفظ کنید. اطمینان حاصل کنید که وضعیت بدنتان خوب است و دردی در مچ دست خود ندارید. درد در ناحیه ی موچ از سرعت و ریتم تایپ کردن شما می کاهد.از قوز کردن کمر و شانه های خود جلوگیری کنید، حتما باید راست بنشینید.

۴. خود را با کیبورد آشنا کنید

در اینجا کیبورد وسیله شماست بنابراین باید با آن آشنا شوید. خوشبختانه بیشتر کیبورد هایی که مشاهده می کنید از طرح کواِرتی (QWERTY) استفاده می کنند. این نام از ۶ حرف اول که در بالا سمت چپ کیبورد قرار گرفته اند تشکیل شده است.

چگونه سریع تایپ کنیم

شما باید موقعیت حرف ها، عددها و برخی از پرکاربردترین علائم نگارشی را به خاطر بسپارید تا بدون نگاه کردن به صفحه تایپ کنید. این تنها راهی است که می توانید سریع تایپ کنید. معمولا برای شروع حرف های “کمنت بیسش” مورد استفاده قرار می گیرند. به این صورت که انگشت اشاره دست راست را بر روی حرف “ت” فارسی و انگشت اشاره دست چپ را بر روی “ب” فارسی میگذاریم که با برآمدگی کوچکی مشخص شده اند تا در هر شرایطی قابل پیدا کردن باشند و ۳ انگشت دیگر را به ترتیب بر روی دیگر حرف ها قرار میدهیم و جایگاه حرف های باقی مانده را بر اساس آن به خاطر می سپاریم.

۵. چشمان خود را ببندید و کلید ها را با صدای بلند خوانده و فشار دهید

یک راه دیگر برای آشنایی با موقعیت حرف ها، از دور نگاه کردن به صورت مستقیم به آنها بر روی صفحه است. سپس کلید ها را هنگام فشار دادن آنها تلفظ کنید و ببینید که آیا صحیح است یا نه. این کار برای حفظ کردن کلید ها کمی طولانی خواهد بود ولی به شما خیلی کمک می کند.

۶. با تایپ لمسی شروع کنید

بهترین راه برای تایپ سریع، تایپ لمسی است. اگر اولین بار است که با تایپ لمسی آشنا می شوید، ممکن است وقت زیادی را در این مرحله بگذرانید اما هنگامی که بتوانید بدون مشاهده کلیدها تایپ کنید، سرعت شما افزایش می یابد.

۷. به دستان خود نگاه نکنید

کل اصل این مرحله این است که شما را از نگاه کردن به صفحه کلید در هنگام تایپ باز دارد. باز هم ممکن است متوجه شوید که سرعت شما در زمان شروع کاهش می یابد، اما فقط روی تایپ لمسی تمرکز کنید چون فقط این کار به شما در رسیدن به سرعت بالا و تسلط بر کلید ها کمک می کند.

۸. تمرین، تمرین، تمرین

تسلط بر تکنیک تایپ لمسی بسیار دشوار خواهد بود، تنها با تمرین می توانید بهبود بخشید. برای بالا بردن دقت و سرعت خود باید روزانه مقداری از وقت خود را صرف تمرین کنید. با گذشت زمان به خطاهای کمتری مرتکب می شوید.

۹. برخی از بازی های آنلاین را بررسی کنید

برخی از وب سایت ها وجود دارند که می توانند در تمرین به شما کمک کنند. برخی از وب سایت ها نیز وجود دارند که می توانند در تمرین خود به شما کمک کنند. آنها به شما نمره می دهند و کلمات شما را در هر دقیقه ثبت می کنند، بنابراین می توانید سعی کنید تا رکورد خود را بهتر کنید و با دیگران نیز رقابت کنید.

از جمله سایت های خوب در این زمینه میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • Typing Club
  • The Typing Cat
  • Typing.com

۱۰. تمرین دیکته

اگر نمی دانید چه چیزی را تایپ کنید، جایگزین دیگر برای انجام تمرین خوب این است که به چیزی گوش دهید و سعی کنید کلماتی را که می شنوید تایپ کنید. هیچ محدودیتی برای نوع چیزهایی که می توانید تایپ کنید وجود ندارد و حتی می توانید روند تمرین را سرگرم کننده تر کنید. بنابراین میتوانید یک کتاب الکترونیکی، یک سخنرانی و یا … را گوش داده و تایپ کنید.

۱۱. میزان پیشرفت خود را بررسی کنید

ببینید تا چه حد پیشرفت کرده اید. مهم نیست که در هر دقیقه چند کلمه تایپ می کنید، فقط اطمینان پیدا کنید که راحت تایپ می کنید. با گذشت زمان تعداد کلمات شما در هر دقیقه افزایش می یابد و می توانید کلمات زیادی را تایپ کنید.

۱۲. اگر می خواهید آموزش رسمی ببنید

در واقع تعداد زیادی دوره ها و برنامه های طراحی شده ویژه وجود دارد که توانایی تایپ شما را بالا می برد. اگر می خواهید مهارت خود را بهبود بخشید، می توانید از آنها استفاده کنید.

شما باید روی مهارت های خود کار کنید. تایپ سریع، به زمان نیاز دارد، اما با تمرین کردن عالی می شوید!

چگونه سریع تایپ کنیم

منبع : کافه دانش و kaliboys

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن