علم و دانش

آثار مخرب ویروس کرونا تا پایان عمر در مبتلایان باقی خواهد ماند

آثار مخرب ویروس کرونا تا پایان عمر در مبتلایان باقی خواهد ماند

دانشمندان دانشگاه ووهان چین با تاکید بر این که ویروس کرونا بسیار خطرناک‌تر از حد تصور است، اعلام کردند آثار مخرب کروناویروس تا پایان عمر در مبتلایان باقی خواهد ماند.

بر اساس اعلام دانشمندان دانشگاه ووهان چین، ویروس کرونا بیش از آنچه تصویر می‌شد خطرناک است. محققان دانشگاه ووهان چین پس از کالبدشکافی افرادی که بر اساس بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند متوجه شدند این ویروس به ریه و سیستم ایمنی بدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌رساند. از این رو اگر فردی هم بهبود پیدا کند، آسیب‌های بافت ریه ترمیم نخواهد شد و این عارضه همانند تنگی نفس همراه وی باقی خواهد ماند.

تاثیر ویروس کرونا مانند ترکیبی از سارس و ایدز است

پنگ ژیونگ یکی از کارمندان بیمارستان ژون ژنان پس از کالبدشکافی ۹ بیمار کرونایی در این مورد عنوان کرد بیماری کووید-۱۹ که ناشی از کرونا است بر روی بدن تاثیری همانند ترکیبی از عفونت‌های حاد تنفسی ویروسی (ترکیبی از سندرم حاد سارس و ایدز) می‌گذارد؛ چراکه این ویروس به صورت همزمان به ریه و سیستم ایمنی بدن آسیب می‌زند.

بر اساس این گزارش فیبروز ریوی یا همان ایجاد بافت زخمی در ریه باعث می‌شود تا تنفس آزاد برای بیمار با اختلال همراه شود که این تغییرات پاتولوژیکی در گذشته نیز در افرادی که به دلیل سارس و نشانگان تنفسی خاورمیانه یا مرس در عربستان سعودی فوت کردند نیز رویت شده بود.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا