اقتصادی

گذشت یک هفته از قطع اینترنت در یمن | دولت نجات: ائتلاف متجاوز مسئول است

گذشت یک هفته از قطع اینترنت در یمن | دولت نجات: ائتلاف متجاوز مسئول است

وزیر ارتباطات دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی اجازه ورود تجهیزات ارتباطی و ایستگاه‌های اتصال بین‌المللی به یمن را نمی‌دهد و در قطع اینترنت دخیل است.

گذشت یک هفته از قطع اینترنت در یمن | دولت نجات: ائتلاف متجاوز مسئول است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یمن یک هفته است که در نتیجه قطع یک کابل دریایی (فالکون) با قطعی تقریبا کامل اینترنت روبه‌روست و این موضوع بر زندگی مردم و بخش‌های مختلف سازمانی و بانکی تأثیر گذاشته است.

بر اساس گزارش «العربی الجدید»، قطع اینترنت از پنجشنبه هفته گذشته باعث شده بیش از هشتاد درصد از خدمات اینترنت بین‌المللی در یمن از کار بیفتد و خسارت‌های میلیاردی به اقتصاد این کشور روبه‌رو شود.

گفته می‌شود با قطع برخی کابل‌ها معمولا کشورها کابل‌های رزرو در اختیار دارند اما این موضوع درباره یمنی که پنج سال است درگیر حمله و جنگ است، صدق نمی‌کند.

«مسفر النمیر» وزیر ارتباطات و فناوری یمن با برگزاری جلسه‌ای فنی، کشورهای عضو ائتلاف سعودی را مسؤول قطع اینترنت در یمن دانست.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، النمیر گفت، کشورهای عضو ائتلاف مانع از ورود تجهیزات ارتباطی و ایستگاه‌های اتصال بین‌المللی و نیز ترکیب کابل‌های دریایی می‌شوند و همین موضوع باعث ادامه قطع اینترنت شده است.

مهندس مسفر النمیر در ادامه تأکید کرد، اینترنت و ارتباطات از ضروریات زندگی است و در بیشتر فعالیت‌های روزانه به آن نیاز است، به همین دلیل وزارت ارتباطات توسعه آن را در صدر اولویت‌های خود قرار داده است.

انتهای پیام/ص

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن