فرهنگی

"صندلی من" برنامه انتخاباتی شبکه یک

"صندلی من" برنامه انتخاباتی شبکه یک

"صندلی من" ویژه انتخابات تدارک دیده شده و با یک صندلی و پرچم میان مردم استان‌های کشور رفته تا مردم روی این صندلی بنشینند و حرف دلشان، انتظارات و توقعاتشان از نمایندگان دوره یازدهم مجلس را بگویند.

"صندلی من" برنامه انتخاباتی شبکه یک – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ مجتبی آذری تهیه‌کننده برنامه "صندلی من" با بیان اینکه این برنامه در ۲۴ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای تهیه شده است گفت: این برنامه ترکیبی از مصاحبه‌های مردم، گفت وگوی کارشناسی، آیتم‌های طنز و نمایش و پخش تصاویر مستند است.

وی افزود: گروهی از نویسندگان و پژوهشگران راجع به هر استان و مشکلات و مسائل مردم تحقیق می‌کنند تا با اطلاعات کامل سؤالات از مردم هر استان پرسیده شود و در واقع "صندلی من" نوعی تحقیق میدانی است که حرف دل مردم و یک جامعه آماری واقعی را به نمایش بگذارد.

آذری در مورد انتخاب نام برنامه گفت: نام این برنامه "صندلی من" است چون صندلی نمایندگی مجلس، برای مردم و متعلق به آنهاست که نماینده آن را از مردم اجاره کرده و ۴ سال امانتداری می‌کند.

آذری در مورد سختی‌های ضبط این برنامه ادامه داد: سختی آب و هوا در برخی استان‌های از سختی‌های این برنامه بود که البته مانع کار نشده و در برخی قسمت‌ها می‌بینیم که مصاحبه‌شوندگان زیر برف روی صندلی نشسته‌اند و راحت با دوربین حرف می‌زنند.

آذری هدف "صندلی من" را شنیدن درد و دل و مسائل مردم و مهمتر از آن این دغدغه برشمرد و تصریح کرد: در این برنامه مردم متوجه وظایف اصلی نماینده مجلس می‌شوند، چون متأسفانه برخی نمایندگان برای رأی آوردن قول‌ها و وعده‌هایی می‌دهند که نه در شرح وظایفشان است و نه در توانشان، این برای مردم توقع ایجاد می‌کند.

شروع "رعد و برق" تلویزیون در اهواز/ کدام بازیگران جلوی دوربین افخمی می‌روند؟چرا تلویزیون از فضای مجازی الگو می‌گیرد؟/ واکنش بازیگر سینما به فیلم‌هایی که روزنه امید ندارند

تهیه‌کننده "صندلی من" افزود: هر قسمت این برنامه متعلق به یکی از استان‌های کشور است و ما حدود هزار مصاحبه از نقطه به نقطه ایران گرفتیم که حرف همه مردم را زده باشیم، هر چند فرصت برنامه مجال پخش تمام این مصاحبه‌ها را نمی‌دهد اما مشت نمونه خروار است و این کار با وسواس و دقت بالا اجرا شده است.

وی در مورد بخش گفت‌وگو با کارشناسان و نمایندگان دوره‌های قبل مجلس هم گفت: سؤال اصلی ما در مورد وظایف نمایندگان و بهینه کردن و چگونگی بهینه شدن عملکرد مجلس است.

برنامه "صندلی من" در گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیما تهیه شده است؛ هرروز ساعت ۱۹:۳۰دقیقه روی آنتن این شبکه می‌رود و تلاش می‌کند انتظارات مردم سراسر کشور را از نمایندگان مجلس به صورت شفاف بیان کند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن