حوادث

زمان تبلیغات کاندیدهای انتخابات در فضای مجازی چقدر است؟

زمان تبلیغات کاندیدهای انتخابات در فضای مجازی چقدر است؟

رئیس پلیس فتا، بازه زمانی انجام تبلیغات مُجاز انتخاباتی با بهره‌گیری از فضای سایبر برای کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

زمان تبلیغات کاندیدهای انتخابات در فضای مجازی چقدر است؟ – اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار وحید مجید با بیان اینکه تمام شرایط و ضوابط تبلیغ و اقدام داوطلبان مجاز به تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی، تابع قوانین و مقررات ستاد برگزاری انتخابات است، اظهار کرد: پلیس فتا بر حسب مأموریتهای ذاتی و محوله خود به‌صورت عام، فضای مجازی را رصد، هرگونه جرایم و موارد مغایر با قوانین و موازین تعیین شده را احصاء کرده و به مراجع قضائی اعلام می‌کند.

رئیس پلیس فتا با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات پیش‌رو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رصد فعالیتها و جریانات خبری مرتبط به انتخابات در فضای مجازی از اولویتهای پلیس فتا است و در صورت مشاهده مواردی مبنی بر رؤیت " تخلفات انتخاباتی و تبلیغاتی" به ستاد برگزاری انتخابات وزارت کشور و سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی منعکس می‌شود.

وی، عمده‌ترین تخلفات انتخاباتی را آغاز تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی اعلام کرد و بازه زمانی انجام تبلیغات مجازی انتخاباتی با بهره‌گیری از فضای سایبر را، همان تبلیغات در فضای واقعی به مدت هفت روز برشمرد و گفت: در خارج از محدوده زمانی تعیین شده، هرگونه تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها جزو موارد تخلفاتی به شمار می‌رود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از آفتهای فضای مجازی در دوران انتخابات، افزایش شایعات بی‌پایه و اساس علیه اشخاص و گروه‌های سیاسی است، به هموطنان توصیه کرد که ضمن حفظ هوشیاری، از عضویت در گروه‌های ناشناس و ارسال اطلاعات شخصی و حسابهای مالی به افراد غریبه جداً خودداری کنند و به هیچ عنوان محتوای کذب و شایعات موجود در فضای مجازی را بازنشر نکنند.

مجید خاطرنشان کرد: کاندیداها نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلفاتی در فضای مجازی با در دست داشتن سوابق و ادله موجود به مراجع قضائی مراجعه کرده تا پس از طرح شکایت قانونی در پلیس فتا مراکز استان و شهرستانهای کشور، به دعاوی آنها رسیدگی شود.

گلستان| با تبلیغات زودهنگام انتخاباتی برخورد می‌شودیاسوج| تبلیغ علیه نامزدهای انتخابات در فضای مجازی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن