اجتماعی

تمهیدات و محورهای جایگزین درپی انسداد جاده چالوس و آزادراه تهران شمال/ احتمال بسته شدن «هراز»

تمهیدات و محورهای جایگزین درپی انسداد جاده چالوس و آزادراه تهران شمال/ احتمال بسته شدن «هراز»

تمهیدات و محورهای جایگزین درپی انسداد جاده چالوس و آزادراه تهران شمال/ احتمال بسته شدن «هراز»
عکس تزئینی است

در پی مسدود شدن جاده چالوس و آزادراه تهران شمال، از سوی پلیس راه و سازمان راهداری تمهیدات ترافیکی و محورهای جایگزین اعلام شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ هادی امیدوار رییس پلیس راه کشور در این باره گفت: محور چالوس از ساعت ۱۱ صبح امروزبه دلیل احتمال سقوط بهمن و ریزش کوه مسدود شده است و انسداد آزادراه تهران شمال نیز از محل عوارضی به سمت شمال اجرا شده و اجازه ورود به شمال داده نمی‌شود.

وی همچنین گفت: با توجه به شرایط سامانه جوی پیش بینی می‌شود در ساعات غروب در محور هراز همین شرایط حاکم شود والزاما همین محدودیت را در هراز نیز اجرا کنیم.

وی در عین حال تاکید کرد که فعلا شرایط محور هراز خیل حاد نیست، فرصتی دادیم تا رانندگان مسیر را تخلیه کنند و در صورت ضرورت اگر شرایطی که برای چالوس حاکم شد در سایر محورها نیز حاکم شود طی اطلاعیه جدید این محدودیت‌ها اعمال می‌شود.

سرهنگ امیدوار همچنین این را هم گفت که در محورهای فیروزکوه، آزادراه قزوین رشت و کرج قزوین تردد پر حجم است.

مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز با بیان اینکه با توجه به بررسی‌های انجام شده در این سازمان و وزش تند باد شدید در محور شمالی به ویژه چالوس و هراز، درباره وضعیت جاده هراز گفت: بادها با سرعت بالای ۵۰ کیلومتر مشکل ساز و سرعت بالای ۷۰ کیلومتر حالت اضطرار دارد و امکان ریزش سنگ، سقوط درختان و با توجه به بارش برف و باران کاهش دید برای رانندگان وجود دارد و پیش بینی می‌شود در محور هراز نیز از امشب همین شرایط حاکم شود.

وی ادامه داد: محور چالوس از ۱۱ صبح امروز از دو سمت جنوب و شمال مسدود و تخلیه آن در دستور کار قرار گرفت. با توجه به اینکه جهت حرکت این جریان هوایی از غرب به شرق است و حاکمیت این شرایط در محور هراز نیز پیش بینی می‌شود؛ توصیه می‌شود هم‌وطنان برای عزیمت به شهرهای شمالی از محورهای قزوین رشت و فیروز کوه استفاده کنند و اگر در محور هراز هستند آن را تخلیه و با توجه به شرایط خاص آن از ورود به آن اجتناب کنند.

قربانی همچنین این را هم گفت که در صورت ضرورت محور هراز نیز همانند محور چالوس مسدود و اطلاع رسانی آن توسط پلیس راه انجام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اطلاعات مرکز مدیرت راه‌ها از سایت‌های معتبر و هشدار نارنجی رنگ سازمان‌ هواشناسی، پیش بینی می‌شود این شرایط طی پنجشنبه و جمعه ادامه داشته باشد، از هم‌وطنان خواهش می‌شود اطلاعات ارائه شده را در نظر بگیرند.

به گزارش ایسنا، پیش‌تر سرهنگ احمد شیرانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور اعلام کرد بود: با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و بارندگی و احتمال وقوع بهمن و ریزش سنگ در جاده چالوس ، این جاده از ساعت ۱۱ امروز تا اطلاع ثانوی به منظور حفظ ایمنی تردد و پیشگیری از وقوع حادثه مسدود شده و مسیر جایگزین جاده هراز و فیروزکوه خواهد بود.

آزادراه تهران ـ شمال نیز از ساعت ۱۱ امروز از ورودی بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان تا اطلاع بعدی کاملاً مسدود می‌شود و مسیر جایگزین محور هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین ـ رشت است.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن