فرهنگی

بازجویی از عوامل فیلم «لباس شخصی»

بازجویی از عوامل فیلم «لباس شخصی»

نشست خبری فیلم «لباس شخصی» برگزار شد.

بازجویی از عوامل فیلم «لباس شخصی» – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم لباس شخصی برگزار شد.

متن و حاشیه ششمین روز جشنواره فیلم فجر|رقص پرچم‌های سرخابی در سالن سینما، حضور اشتباهی یک فیلم کاملا افغانی و پیتزای جشنواره!"روز بلوا" یک بیست و سی سینمایینشست خبری روز بلوا|داریوش ارجمند: شعیبی جسارت و شجاعت به خرج داده است

در ابتدای این نشست ربیعی گفت که برای این فیلم زحمت بسیار کشیده شده است. ۳ سال تحقیقات آن و ۶ ماه پیش تولید و تدوین آن به طول انجامید.

خوشخو منتقد فیلم درباره لباس شخصی گفت: این فیلم در ادامه پرونده‌های دهه ۶۰ نوری می‌تاباند به ماجراهای آن دوران و منجر به مباحثی خواهد شد و این خود نکته مهمی در سنیما است.

در ادامه وی گفتکه این فیلم بسیار پرزحمت و پر وسواس ساخته شده است و در فضای ماجرای نیمروز است. البته مزیتی که دارد در این است که صداقتی که در بازگویی جزئیات پنهان پرونده است و ترسی از خطوط قرمز ندارد و کارگردان لکنتی درگوفتن حرف‌های تاریخ معاصر ندارد.

ربیعی در پاسخ به خبرنگاری که درباره سکانس‌های حذف شده گفت که سه سکانس از فیلم حذف شده است که دلایلش را نمی توانم خیلی بگویم اگر بود فیلم خیلی بهتر بود. همینطور چند دیالوگ هم حذف شده است. ممیزی زیادی نخوردیم و با گفت‌وگو آن سکانس‌ها را حدف کردیم که این حرف منجر به واکنش حضار شد.

تهیه کننده درباره این موضوع گفت که درباره این دست فیلم ها ما با مجموعه‌ای از قصه های مختلف روبرو می‌شویم که باید در بازه زمانی کوتاهی کار را پیش ببریم بعد از تدوین با افرادی که می‌توانند کمک کنند مشورت کردیم به این نتیجه رسیدیم که چند سکانس حدف شود که با حذف آنان تدوین فیلم بهتر شود و اگر نه باید چیزهای دیگر هم تغییر می‌کرد و تدوین و فیلم دچار تغییراتی می‌شد.

ربیعی گفت که بین من و والی‌نژاد اختلاف نبود ولی برای چیزی که دیده شد باید تصمیم می‌گرفتیم که سکانس‌هایی را حذف کنیم.

گبرلو به شوخی گفت که فیلم بازجویی دیدید و عوامل را دارید بازجویی کنید.

ربیعی درباره شباهت بازی نصرتی به محمدزاده گفت که نوید محمدزاده بازیگر درجه یک است و اگر بازیگر فیلم من را با بازی او قیاس می‌کنند افتخار من است اما در تمرین‌ها هیچ نگاهی به بازی ایشان نداشتم. کاراکتر نصرتی تنها شبیه نوید محمد زاده است و ظرافت نصرتی و هوش او آینده روشنی در فیلم ها خواهد داشت.

نصرتی نیز در ابتدای سخنانش در این باره گفت که تعمدی ندارم شبیه هیچ کس باشم. در این که محمدزاده بازیگر خوبی است شکی ندارم اما این نقش را با مطالعات خودم انتخاب کردم و تمام جزئیات آن متعلق به خودم است.

ربیعی درباره شباهت فضای فیلمش با ماجرای نیمروز گفت: اتمسفر فیلم ما شبیه ماجرای نمیروز است و دهه‌ای را تصویر می کند که راجب به آن فیلم ساخته است. با طراح صحنه و تدوینگر خواستیم به واقعیت دهه ۶۰ خودمان را نزدیک کنیم. دوربین من همیشه روی ریل است اما دوربین ماجرای نیمروز روی دست است و سبک فیلمسازی من متفاوت است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره فضاسازی دهه ۶۰ گفت که خیابان انقلاب را ما با لانگ شات گرفتیم والبته بخشی از آن دکور و پرده سبز است. ماشین‌ها هم واقعی و دقیمی است. همینطور وی درباره سوال دیگر ما درباره ایده ساخت فیلم‌های امنیتی در سال‌‌های اخیر گفت که ژانر سیاسی گونه مورد علاقه من است اما فعلا سوژه خاصی را در این زمنیه ندارم.

مطروحی طراح جلوه‌های ویژه فیلم نیز اشاره کرد که فضای دهه ۶۰ خیلی دور نیست و لانگ شات ها با کمک عوامل فیلم و فیلمبردار سعی شده تا آن فضا و گرافیک را ایجاد کنیم. بارزترینش هم سفارت شوروی بود که در بندر انزلی گرفته شد و حجم زیادی از آن به صورت ۳D ساخته شد. خیابان انقلاب هم شبیه سازی شده است.

ربیعی کارگردان فیلم در بخش دیگری گفت که اگر مستدل به این می‌رسییدیم که جواد واقعاً نفوذی است در فیلممان او را به عنوان نفوذی طراحی می‌کردیم. بعد از این حادثه بدنه فرهنگی و سیاسی نفوذی‌ها کشف نشد اما بدنه نظامی آن کشف شد.

در این هنگام یکی از حضار کارگردان را محکوم به این کرد که منظور شما نویسنده ها و فرهنگیان است که نفوذی‌اند.

ربیعی درباره مشاوره حاتمی‌کیا گفت که حاتمی‌کیا منت سر من گذاشت و مشاور من شد. البته ایشان دیر به جمع ما رسید زیرا ما حتی پروانه ساخت را گرفته بودیم. اما ایشان در بخش کارگردانی زحمت کشیدند و در محتوای فیلمنامه خیلی کمک کردند و ممنون ایشان هستم.

وی همینطور درباره انتخاب بازیگران تئاتر برای فیلم خود گفت: در مرحله فیلمنامه تصمیم گرفتم که به دلیل محتوا و فضای آن از بازیگرانی انتخاب کنم که بگ کراندی درباره آن ها وجود نداشته باشد. بازیگران تئاتر را می‌شناختم و دوست داشتم که از آنان انتخاب کنم.

نصرتی درباره نقش‌های خود گفت که من در تئاتر نقش‌های زیادی بازی کردم و جوایز زیادی گرفتم که هیچ شباهتی به نوید محمدزاده نیست.

خیرالله تقیانی پور بازیگردان فیلم گفت که یادمان نرود که می‌گفتیم که نوید محمد بزاده شبیه بازی دیگران است و همینطور قبلی ها به قبلی‌ترها شباهت دارند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن