فرهنگی

آموزش اعتقادات اسلامی به نوجوانان با روشی نو

آموزش اعتقادات اسلامی به نوجوانان با روشی نو

کتاب «اصول دین نوجوان» آموزش اعتقادات اسلامی به کودکان و نوجوانان با روشی نوین برگرفته از آیات قرآن کریم توسط نشر معارف به چاپ رسید.

آموزش اعتقادات اسلامی به نوجوانان با روشی نو – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزای تسنیم، کتاب «اصول دین نوجوان» که اخیراً از سوی نشر معارف منتشر شده، تلاش دارد تا با روشی‌ نو با الهام گرفته از آیات قرآن کریم، اعتقادات اسلامی را به کودکان و نوجوانان آموزش دهد.
این کتاب در چهار فصل تدوین شده است که در فصل اول به مسئله توحید می‌پردازد. در این فصل ابتدا چند نمونه از مصنوعات بشری و پیچیدگی آن‌ها را توضیح می‌دهد و در ادامه به مخلوقات پیچیده خداوند مثل طاووس، خورشید و زمین و بدن انسان اشاره می‌کند و از آن مفاهیم مهمی چون علم، قدرت و اراده خداوند را نتیجه می‌گیرد. زبان کتاب و استدلال‌های ارائه شده به گونه‌ای انتخاب شده تا مخاطب نوجوان بتواند به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کند.

در فصل دوم این اثر نیز به مسئله مهم نبوت پرداخته شده است. کتاب در این بخش تلاش دارد تا به این پرسش پاسخ دهد که چرا خداوند پیامبران را برای بشر فرستاده است. فصل سوم نیز به موضوع امامت اختصاص دارد و در آن به پرسش‌هایی چون امام کیست؟ وظیفه او چیست؟ جانشین پیامبر کدام است؟ و… پاسخ می‌دهد. پایان‌بخش این فصل نیز به موضوع امامت امام زمان(عج) و موضوع غیبت اختصاص دارد.

«عدل» و «معاد» موضوع چهارمین فصل این کتاب انتخاب شده است. چرا انسان‌ها می‌میرند؟ در آخرت چه اتفاقی می‌افتد؟ چرا جهنم و بهشت آفریده شده است؟ و… از جمله سؤالاتی است که در این فصل طرح شده‌اند.

کتاب و ادبیات ,

این کتاب با قلم شیوا و جذاب برای نوجوانان به همراه عکس‌هایی که به جذابیت و فهم آسان کتاب کمک می‌کند، چاپ شده است. نویسنده آن جناب حجت الاسلام علی شعیبی پیش از این کتاب «بدان یرحمک الله» را به رشته تحریر در آورده که در واقع شرحی است به زبان ساده از رساله حقوق امام سجاد(ع).

جلسات مخفیانه شهید دیالمه با دانشجویان کتاب شد

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن