سینما و تلویزیونفرهنگی

داوران بخش فیلمنامه نخستین دوره جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «لاو» معرفی شدند

کافه دانش: جابر قاسمعلی و محمد رضا گوهری از فیلمنامه‌نویسان سرشناس سینمای ایران؛ به عنوان اعضای هیئت داوران بخش فیلمنامه نخستین دوره جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «لاو» (جوان) معرفی شدند.

در جهت شناسایی استعدادها و ارتقاء سطح فیلمنامه‌نویسی منطقه، مؤسسه فیلمسازی «لاوان فیلم مکریان» با مدیریت ابراهیم سعیدی کارگردان و تدوین‌گر باتجربه مهابادی؛ اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقه فیلمنامه‌نویسی فیلم کوتاه در میان فیلمنامه‌نویسان استان‌های آذربایجان غربی و کردستان نموده است.

این مسابقه قرار بود به عنوان یک از بخش‌های اصلی جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «لاو» (جوان) برگزار شود، ولی به دلیل شرایط سخت و همچنین محدودیت‌های کورونایی این بخش، به صورت مستقل و قبل از برگزاری جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «لاو» برگزار خواهد شد.

لذا طی فراخوانی که در بهار امسال منتشر شد، علی‌رغم انتظارات مؤسسه فیلمسازی «لاوان فیلم مکریان»؛ در مجموع، ۹۲ فیلمنامه کوتاه، از سوی فیلمنامه‌نویسان منطقه، به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از میان آنها توسط هیئت انتخاب مؤسسه «لاوان فیلم» تعداد ۱۲ فیلمنامه برتر، انتخاب و به مرحله نهایی داوری معرفی شدند.

در مرحله داوری آثار نهایی سعی بر آن بوده تا اساتید با دانش و متخصص فیلمنامه‌نویسی سینمای ایران، مسئولیت برگزیدن فیلمنامه برتر جشنواره را بر عهده داشته باشند، در این راستا جابر قاسمعلی و محمدرضا گوهری از فیلمنامه‌نویسان نام‌آشنای سینمای ایران؛ آثار این دوره از جشنواره را داوری می‌کنند.

در جهت تشویق فیلمنامه‌نویسان جوان منطقه، از طرف مؤسسه فیلمسازی «لاوان فیلم مکریان» جایزه فیلمنامه برتر این دوره، مشارکت در تولید و ساخت فیلمنامه مذکور در نظر گرفته شده است.

همچنین قرار است که فیلمنامه‌های انتخاب شده نهایی از سوی هیئت انتخاب هم در جهت بهترشدن آثار، در یک کارگاه عملی فیلمنامه‌نویسی در مؤسسه «لاوان فیلم» شرکت داده شوند.

برای اطلاع بیشتر:

صفحه رسمی مؤسسه فیلمسازی «لاوان فیلم مکریان» در اینستاگرام:

@lavanfilm_institute

صفحه رسمی ابراهیم سعیدی در اینستاگرام:

@ebrahimsaeedi_official

انتشار: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن