علم و دانش

EPA فهرستی از محصولات پاک‌کننده برای نابودی ویروس کرونا را منتشر شد

EPA فهرستی از محصولات پاک‌کننده برای نابودی ویروس کرونا را منتشر شد

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) محصولات بهداشتی و پاک‌کننده‌ای که برای نابودی ویروس کرونا SARS-CoV-2 و جلوگیری از شیوع آن کاربرد دارند را معرفی کرد.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا فهرستی از یک سری محصولات بهداشتی که برای مبارزه با ویروس کرونا نوظهور کاربرد دارند را منتشر کرد. خرید و استفاده از این محصولات مخصوصا برای بیزینس‌ها و کارکنان مراکز درمانی اهمیت پیدا می‌کند. افراد عادی نیز باید به وسیله خرید این لوازم، با کشتن ویروس کرونا و از بین بردن آن‌ها از روی سطوح منزل یا داخل خودروی خود، از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.

برای مهار کردن کروناویروس SARS-CoV-2 تلاش‌های متعددی شده است. به عنوان نمونه باید به ایزوله و قرنطینه کردن بیماران، درخواست از بیماران دارای علائم معمولی و غیر شدید برای قرنطینه کردن خود در منزل و استفاده زیاد از مواد ضدعفونی‌کننده در همه مکان‌های عمومی و پر رفت و آمد، به خصوص مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، اشاره کرد.

تا پیش از انتشار بیانیه آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، هیچ سازمان رسمی به ماده‌ای ضد عفونی‌کننده‌ای برای مبارزه به ویروس عامل بیماری کووید ۱۹ اشاره نکرده بود. در فهرستی که این سازمان در قالب یک فایل پی دی اف در وب سایت epa.gov منتشر کرده است، نام تعداد زیادی از محصولاتی که پیشتر به صورت متداول توسط مردم شهرهای مختلفی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفتند دیده می‌شود.

به عقیده آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا، اگرچه ممکن است بدون دخالت، ویروس SARS-CoV-2 برای سطوح تا چند روز روی برخی سطوح زنده بماند، اما کشتن آن بسیار ساده خواهد بود. به همین دلیل از همان ابتدای شیوع، مهمترین روش برای مبارزه و جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ شستشوی مداوم دست‌ها به صورت مستمر توصیه شد.

کاربران باید به دستورالعمل استفاده از هر لوازم بهداشتی و پاک‌کننده، که روی بدنه آن‌ درج شده است، توجه کنند. به عنوان نمونه مدت زمان مورد نیاز برای قرارگیری هر ماده ضدعفونی‌کننده روی سطح پیش از پاک کردن آن با بقیه متفاوت است.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا