علم و دانش

نحوه انصراف از دریافت پیامک های بانکی

نحوه انصراف از دریافت پیامک های بانکی

بانک‌ها در ابتدای هر سال مبلغی را برای ارسال پیامک تراکنش‌ها از حساب مشتریان کسر می‌کنند، اما برای انصراف از دریافت پیامک های بانکی و جلوگیری از کسر این مبلغ باید چه مراحلی را انجام داد؟

خدماتی که از سوی بانک‌ها ارائه می‌شود برای مشتریان هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت؛ یکی از این خدمات ارسال پیامک تراکنش‌های بانکی است که مشترکان با فعال‌سازی این قابلیت برای کارت های بانکی خود، پس از هر بار واریز یا برداشت وجه، پیامکی را دریافت می‌کنند. این نوع از خدمات بانکی به صورت سالانه حدود ۱۲ هزار تومان برای مشترکان هزینه به همراه دارد که بانک‌ها در ابتدای هر سال این مبلغ را از حساب بانکی مشتریان خود کسر می‌کنند. اما مشترکانی که خواهان این خدمت نیستند، می‌توانند از دریافت چنین پیامک‌هایی انصراف دهند که در ادامه نحوه انصراف از آن را بررسی می‌کنیم.

چگونه از دریافت پیامک های بانکی انصراف دهیم؟

یکی از راه‌های انصراف از دریافت پیامک های بانکی مراجعه به شعب بانکی است، اما با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و این که نباید به مکان‌های عمومی خطرناک مراجعه کرد، چگونه می‌توان این خدمت را غیرفعال کرد؟ در همین رابطه محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی عنوان کرد هزینه ارسال پیامک تراکنش‌های بانکی به صورت خودکار از حساب مشترکان دریافت می‌شود، اما اگر مشتریان خواهان انصراف از آن باشند می‌توانند به بانک اطلاع داده و آن را لغو کنند.

محمدرضا جمشیدی در ادامه افزود:

برای انصراف از دریافت پیامک های بانکی نیازی به مراجعه به شعبه بانک نیست و مشتریان قادر خواهند بود از طریق اینترنت بانک از دریافت این خدمات انصراف دهند.

لینک منبع

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + twelve =

Back to top button