تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
کد خبر : 585991

CRM چیست؟

CRM چیست؟

‏اگر به دنبال جواب سوال اینکه CRM چیست هستید، این مقاله به طور کامل شمارا راهنمایی خواهد کرد. با مطالعه این مقاله تا انتها به معنی کامل CRM چیست دست پیدا خواهید کرد. همچنین در پایان مقاله یک نرم افزار CRM با بیشترین امکانات در ایران و به صورت رایگان به شما معرفی خواهیم کرد.

‏اگر به دنبال جواب سوال اینکه CRM چیست هستید، این مقاله به طور کامل شمارا راهنمایی خواهد کرد. با مطالعه این مقاله تا انتها به معنی کامل CRM چیست دست پیدا خواهید کرد. همچنین در پایان مقاله یک نرم افزار CRM با بیشترین امکانات در ایران و به صورت رایگان به شما معرفی خواهیم کرد.

CRM مخفف مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. CRM به عنوان نرم افزار ارتباط با مشتری شناخته شده است که در ادامه به صورت جداگانه در مورد مفهوم CRM و نرم‌افزار CRM صحبت خواهیم کرد.

CRM یک مجموعه برنامه ریزی شده برای مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و مشتریان احتمالی در انواع کسب و کارها می باشد. هر راهکار یا استراتژی که با استفاده از اطلاعات بهبود، ارتقا و به مدیریت ارتباط با مشتری بپردازد مفهوم CRM  را نشان می دهد. مفهوم اصلی CRM در سازمان به چهار بخش تقسیم می شود. همه این مفاهیم در نرم‌افزار CRM اجرا سازی خواهد.

انواع CRM چیست؟

‏CRM  استراتژیک چیست؟ در این بخش CRM با کمک گسترش بازار، برنامه اضافه شدن مشتریان و سودآوری شرکت را افزایش می دهد.

‏CRM عملیاتی چیست؟ این نوع CRM این توانایی را دارد تا نظم خاصی را در سازمان پیاده سازی کند و امور اداری با فعالیت های شخصی سازی شده به بهترین نحو انجام شود.

CRM تحلیلی چیست؟ گزارش هایی از فعالیت های کیفی که به صورت مجموعه های کمی تبدیل شده و سبب تصمیم گیری های بزرگ و استراتژی های مهم  برای مدیران هر کسب و کار است، در این نوع قرار دارد.

‏CRM تعاملی چیست؟ ارتقاء، ارتباط و تحریک مشتریان بالقوه و بالفعل با استفاده از ابزارهای  CRM تعاملی صورت خواهد گرفت از جمله ایجاد مجموعه های ارتباطی پیامک ایمیل های تبلیغاتی و…

اگر به دنبال یک سایت مرجع برای مطالعه کامل در خصوص CRM و اینکه CRM چیست کلیک کنید.

 نرم افزار CRM چیست؟

‏CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری یک دیدگاه و بخشی از استراتژی کسب و کار میباشد که به دنبال تولید، حفظ ، ارتقاء و پیشرفت رابطه با مشتریان در زمان چرخه عمر مشتری است. هدف اصلی CRM فروش و سود برنامه ریزی شده نیست. مدیریت  ارتباط با مشتری با جمع آوری اطلاعات مشتریان از روش های مختلف مانند تماس تلفنی، گفتگوی زنده ، کانال های آنلاین و شبکه های اجتماعی این امکان را می‌دهد تا همه مشتریان درخواست‌ها و دغدغه‌ هایشان شناخته شده و بر اساس آن دسته بندی شود.

در نهایت با نرم افزار CRM آنها ارتباط گرفته و با درک رفتارها بهترین خرید ایجاد شود. افزون بر این CRM سبب خواهد شد تا نکات منفی و نکات مثبت کسب و کار تشخیص داده شود. با در نظر گرفتن این موارد می توان راه حل مناسبی را انتخاب کرد. مدیریت ارتباط با مشتری با صرفه جویی در فرآیند بازاریابی، پشتیبانی و فروش به دنبال افزایش رضایت مشتری و ارتقاء سوددهی در بلند مدت است.

مزایا CRM چیست؟

استفاده از CRM در سازمان سبب خواهد شد که هم به مشتری ارزش داده شود و هم برای او ارزش جدید ایجاد شود. مزیت دیگر CRM چیست؟ CRM در بخش فروش باعث آشنایی بهتر و درک مشتری خواهد شد. این بخش با پیش ‌بینی ‌های دقیق کمک می کند تا تیم پشتیبانی با استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری تعاملات و گفتگوها با مشتریان را از راه ‌های مختلف پیگیری کرده و ارتباط سازنده تری با آنها ایجاد کند و در نهایت CRM به بخش انسانی کمک می کند تا بر عملکرد کارکنان نظارت دقیق داشته باشد.

مزیت های زیادی در استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری وجود دارد که بالاتر است سهولت در عملیات روزمره کسب و کار شمرده شود. این نرم افزار علاوه بر اینکه به کسب و کار ها این امکان را می‌دهد که اطلاعات شان را ثبت و تغییرات را ذخیره کنند، سبب توسعه فروش در زمان طولانی خواهد شد. نرم‌افزار CRM می‌تواند نقش مهمی در بهینه سازی زمان و هزینه های سازمان داشته باشد و سبب ارتقاء کارآمدی تیم های فروش شود.

مهم ترین مزایای نرم افزار CRM چیست؟ با این نرم افزار می توان به صرفه جویی در زمان، مدیریت هزینه ها، تبلیغات و بازاریابی موثر، ارتقاء راندمان و بهبود فعالیت، افزایش فروش و مدیریت دقیق سازمان اشاره کرد.
CRM چیست؟2

کاربرد CRM  در بخش فروش چیست؟

از خدمات ویژه یک نرم افزار CRM ارائه خدمات در بخش فروش می باشد کارشناسان با استفاده از نرم‌افزار این توانایی را دارا هستند تا روندهای پیگیری فروش را مدیریت کرده و منابع مناسب را در زمان مناسب برای مشتریان قابل دسترسی کنند. این کاربرد مهم در جهت ایجاد روند های ارتباطی صحیح و پیدا کردن پیش زمینه جدید می شود که نتیجه آن افزایش روند فروش سازمان خواهد شد. بخش مهم نرم افزار CRM این است که سیستم می‌تواند به صورت اتوماتیک مدیریت فروش را انجام دهد.

کاربرد دیگر CRM در فروش چیست؟ نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با گذاشتن اطلاعات دقیق مخاطبان و سابقه فروش شرکت می تواند به آسانی فعالیت ها و کارکنان را در انجام امور دقیق کمک رسانی کند. این نرم افزار فاکتور و پیش فاکتور را به صورت خودکار کار در اختیار کاربران قرار می دهد. برای مشاهده انواع CRM کلیک کنید.

کاربرد CRM در وفادارسازی مشتریان چیست؟

با هدف وفادارسازی مشتریان نیاز دو ابزار در سازمان ضروری خواهد بود که شامل  خدمات پس از فروش و باشگاه مشتریان می باشد. نرم افزار CRM با مجهز بودن به این دو ابزار علاوه بر دسته بندی مشتریان و کسب رضایت مشتریان سبب ایجاد انگیزه و میل خرید مشتریان وفادار خواهند شد. که این مهم جواب دیگری برای سوال کاربرد CRM در وفادارسازی مشتریان چیست می باشد.

‏CRM در ذخیره سازی داده‌های مخاطبان چیست؟

از طریق نرم افزار CRM برای هریک از مخاطبان یک پرونده در نظر گرفته می شود و تمامی تماس ها و ریز سوابق به صورت مستقل اضافه می‌شود. تمامی داده های مشتریان با یک کلیک و به آسانی وارد می شود و می توان به راحتی آن را بایگانی و ثبت کرد. ثبت وظایف و درخواست های مورد نیاز مخاطبان خاص به صورت جزئی قابل مشاهده خواهد بود. این منبع اطلاعاتی قابلیت همگام سازی را با تمامی فعالیت ها دارد و تمامی داده ها و جزئیات ذخیره خواهد شد. از جهت دیگر گزارش ها و داده ها به صورت لحظه ای از امکانات دیگر این نرم افزار می باشد.

کاربرد نرم افزار CRM در بررسی اطلاعات و گزارشات

این نرم‌افزار مجهز به هوش مصنوعی می باشد به طوری که به مدیران این امکان را می‌دهد تا از طریق گزارش یابی و تحلیل اطلاعات پیش‌ زمینه‌ای حرفه‌ای نسبت به روندهای کاری وی به دست آورد و درنهایت مدیران می توانند کارکرد و عملکرد موثر و قابل اطمینان بدون هزینه اضافی به دست آورند. نتیجه هوش مصنوعی در نرم افزار CRM تمام چرخه ها ، فعالیت ها و یا اشخاص سازمان گزارش گیری شده و تحلیل دقیقی از تمامی رویدادهای شرکت به دست می آید.

ویژگی های یک نرم‌افزار CRM  قابل اعتماد چیست؟

نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری از ویژگی های زیادی برخوردار هستند که می‌تواند در کسب و کارها به صورت موثر تر و در همه زمینه ها فعالیت کنید. اما به دلیل وجود ویژگی های زیاد امکان دارد تعیین نیازهای مختلف خریداران دشوار باشد. بهترین نرم افزار، CRM نرم افزاری خواهد بود که علاوه بر آسانی و سهولت بتواند رسیدن به اهداف سازمانی را هم آسان کند. مانند هر فرآیند دیگر باید تمامی کارکنان استفاده از نرم‌افزار را بیاموزند.

ویژگی های دیگر CRM قابل اعتماد چیست؟ البته باید توجه داشت که برخی از نرم افزارها چنان دشوار هستند که گذراندن زمان برای آموزش و پرداخت هزینه ها مخصوصاً در کسب و کارهای اندک ارزشمند نیست. برای اطمینان از موفقیت شما در کسب و کارتان میتوانید نرم‌افزار ساده و کارآمدی را انتخاب کنید به طوری که  بدون دردسر و به صورت کاربردی از آن نهایت استفاده را ببرید.

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

دلایل زیادی وجود دارد که سازمان شما باید از یک نرم‌افزار CRM بهرمند شود. برای فهم و نگاه کامل از وضعیت کسب و کار اتوماتیک سازی امور، منظم سازی اطلاعات و تعاملات درون سازمانی، دسترسی به داده‌های مورد نیاز و همکاری بخش ها از نرم‌افزار CRM استفاده خواهد شد. نتیجه نهایی افزایش بهره وری بیشتر برای کسب و کار شما است. در ادامه بخشی از مزایای اصلی نرم افزار CRM اشاره خواهیم کرد:

  • جمع آوری اطلاعات مشتریان و دسترسی آسان: با ثبت اطلاعاتی که در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری انجام شده است مانند نوع مشتری، مکان جغرافیایی و خصوصیات رفتاری، اطلاعات تماس، تاریخچه تعاملات، مشکلات و انتظارات، پشتیبانی و خدمات از یک نگاه کامل است که از مشتریان خود آگاه می‌شویم. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری امکان بررسی اطلاعات سازماندهی شده مشتری در یک بخش واحد و به صورت متمرکز را فراهم خواهد کرد.
  • ارتقاء فرصت های فروش‌: دسترسی به اطلاعات قابل اطمینان این امکان را به شما می‌دهد که روشهای خود را تقویت و بهبود دهید‌. ارزیابی در ساده ترین شکل ممکن طبقه بندی فرصت های فروش و پیش بینی میزان فروش به شما این امکان را می‌دهد تا زمان خود را به جای تلف کردن در ارزیابی امور، صرف روش های راهبردی و ارزشمند کنید. علاوه بر این مشتریان غیر فعال را تشخیص و دوباره با کسب و کار خود تطبیق دهید.
  • تسریع در جمع آوری اطلاعات: راه حل های نرم افزار CRM تحت وب بخشی از روشی مدیریتی است که ارتباط با مشتری را توانمند می کند تا در زمانی که در شرکت نیستید با بیشترین سرعت اطلاعات را ذخیره سازی کنید. دسترسی به نرم افزار در هر زمان و هر موقعیت مکانی سبب میشود تا همیشه گزارشات جدید داشته و حتی در سفر پیگیر کار خود باشید.
  • یکسان سازی در بازاریابی و فروش : این دو فرایند در جهت ارتقاء تجربه کلیه مشتریان نسبت به کارکنان وجود دارد. با استفاده از نرم‌افزار CRM اطلاعاتی در خصوص مخاطبان، نگرش مشتریان و معاملات بین دو بخش بازاریابی و فروش به دست می آید. بخش های بازاریابی می توانند به بخش فروش این کمک را کنند و فروش خود را ارتقا دهند، در صورتی که تیم های فروش هم می توانند بخش بازاریابی را در روش های استراتژی های بازاریابی، پیام های سفارشی سازی شده و مجموعه های تبلیغاتی بهبود ببخشند.
  • ارتقاء خدمات در معنای گسترده CRM به معنای مدیریت تمامی ارتباطات و تجارت می باشد. CRM شامل ارتقاء خدمات مشتری است اما مشخصه آن نیست. یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خوب در یک سازمان این اجازه را می دهد تا مشتری جذب شود، خدمات مشتری ارائه شود، میزان ارزش مشتری برای شرکت بهبود بخشیده و مشتریان مناسب حفظ شود. در نهایت تعیین کند که کدام مشتری وفادار می ماند یا باید سطح بالاتری از خدمات را ارائه کند.

CRM چیست؟3

اگر بخواهیم به صورت کلی ویژگی های یک نرم‌افزارCRM  مطلوب را نام ببریم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد جامع و آسان، توانایی سفارش سازی، قابلیت هماهنگی و یکپارچگی با تمامی نرم افزارها دسترسی آسان در هر زمان و هر موقعیت، امنیت کامل داده ها. برای دریافت CRM رایگان و با مزایا و امکانات گفته شده به سایت تیم CRM مراجعه نمایید.

منبع: https://teamcrm.ir/

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.