تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۱
کد خبر : 600170

7 روش کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

7 روش کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

  یادگیری زبان انگلیسی از جمله فرآیندهای آموزشی می باشد که باید به شکل مستمر و همگام با فعالیت های روزمره زبان آموزان صورت پذیرد. می توان گفت که مسیر یادگیری زبان خارجی، پایانی ندارد و یک زبان آموز در هر سطحی که باشد، برای همیشه باید متناسب با سطح دانش خود، در تعامل با

 

یادگیری زبان انگلیسی از جمله فرآیندهای آموزشی می باشد که باید به شکل مستمر و همگام با فعالیت های روزمره زبان آموزان صورت پذیرد. می توان گفت که مسیر یادگیری زبان خارجی، پایانی ندارد و یک زبان آموز در هر سطحی که باشد، برای همیشه باید متناسب با سطح دانش خود، در تعامل با منابع آموزشی جدید و رسانه های آموزشی مکمل قرار بگیرد. به عبارت دیگر لازم است که فرد اقدامات روزانه عادی خود را به شیوه ای انجام دهد که در تعامل و ارتباط با زبان انگلیسی باشد. در این مسیر علایق و سبک تفریحات فرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا به صورت مستمر، بتواند با منابع آموزشی مکمل متناسب با علایق خود ارتباط برقرار کند.

موآموزشی مکممکمدر این مقاله، 7 روش از بهترین روش های کاربردی یادگیری زبان را به شما معرفی کرده ایم که می تواند فرآیند یادگیری شما را تا حد بسیار مطلوبی بهبود ببخشد:

 

  1. از یک مجموعه کتاب آموزشی جامع استفاده کنید

اولین گام برای یادگیری زبان انگلیسی، انتخاب یک منبع آموزشی جامع می باشد که قابلیت آموزش همه جانبه داشته باشد و ارتقاء همه مهارت های زبانی را به صورت هم زمان برای زبان آموزان ممکن سازد. خوشبختانه کتاب های متعددی در این زمینه وجود دارند و به راحتی قابل دسترس می باشند. یکی از کامل ترین و بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی در دنیا، مجموعه کتاب American English File می باشد که توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است. این مجموعه در 6 سطح  ( استارتر و 5 سطح اصلی) برای زبان آموزان از سطح مقدماتی تا پیشرفته پیشرفته طراحی گردیده و تمامی مهارت های زبانی را به طور کامل از صفر تا صد پوشش می دهد و زبان آموزان را از کتاب های دیگر بی نیاز می کند. هر کدام از 6 سطح این مجموعه، دارای 10 درس می باشد، که هر کدام از این درس ها شامل 2 پارت A و B می باشد و در این 2 پارت مهارت های خواندن و نوشتن، شنیدن و مکالمه، واژگان و تلفظ آن ها و هم چنین گرامر آموزش داده می شود.

کتاب American English File شامل کتاب دانش آموز و فایل های صوتی آموزشی، کتاب کار و سی دی خود ارزیابی برای دانش آموزان و کتاب و فایل های صوتی برای مدرسان، می باشد و یکی از جامع ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می آید.

 

 

از دیگر منابع آموزش زبان انگلیسی موجود می توان به مجموعه کتاب های Interchange و هم چنین مجموعه کتاب های Touchstone اشاره کرد که از کیفیت آموزشی مطلوب و محتوای جامعی برای زبان آموزان برخوردار می باشند.

 

 

  1. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی یک منبع آموزشی همراه و همیشگی برای شماست

از مهم ترین دلایل استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی، دسترسی همیشگی به یک منبع آموزشی جامع است، که این باعث می شود شما بتوانید در هر زمان و مکانی از محتوای آموزشی آن ها بهره ببرید. صرفه جویی در زمان و هزینه، محیط متنوع این اپلیکیشن های آموزش زبان و امکان استفاده از انواع محتوای مکمل آموزشی  و هم چنین امکان استفاده گروه های سنی گوناگون مخاطبان و متناسب با نیاز و سطح توانایی و دانش زبانی آن ها، از جمله مزایای استفاده از اپلیکیشن های آموزشی می باشد. این در حالی است که جامعیت محتوای آموزشی در این برنامه ها، هم زمان مهارت های چهارگانه زبانی شما را بهبود می بخشد.  اپلیکیشن آموزش زبان

 

7 روش کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

  1. تماشای فیلم و سریال یک فرصت شگفت انگیز برای یادگیری زبان است

 در جریان یادگیری زبان انگلیسی، دیدن فیلم و سریال به شما کمک می کند تا هم زمان تمامی مهارت های زبانی خود را ارتقاء دهید. این در حالی است که شما می توانید در ژانر مورد علاقه خود، هم زمان با یادگیری از یک فرصت هیجان انگیز لذت نیز ببرید. دیدن فیلم و سریال باعث می شود، مهارت listening شما پرورش یابد که این در نتیجه شنیدن مداوم تلفظ صحیح واژگان، لهجه، لحن عامیانه و هم چنین عبارات و اصطلاحات روزمره می باشد، و این می تواند منجر به ارتقاء مهارت speaking شما نیز شود. هم چنین تماشای فیلم و سریال با زیرنویس زبان اصلی ، علاوه بر مهارت های listening و speaking، مهارت reading و درک مطلب شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و این درحالی است که مشاهده متن به طور پیوسته بر روی مهارت writing شما نیز تاثیر مطلوبی می گذارد.

 

 

  1. داستان بخوانید

خواندن کتاب و منابع نوشتاری زبان انگلیسی در ژانر متناسب با علاقه مندی شما، یک اقدام بسیار موثر در یادگیری زبان انگلیسی است. امروزه خواندن کتاب های داستانی برای تقویت زبان انگلیسی بسیار توصیه می شود و این به دلیل جاذبه این منابع برای زبان آموزان است که باعث استمرار آن ها در خواندن شده و مهارت reading و درک مطلب آن ها را بهبود می بخشد. اگر به خواندن داستان های کوتاه و رمان های زبان اصلی علاقه مندید از این فرصت شگفت انگیز بهره ببرید و خود را در دنیای قصه ها غرق کنید و زبان انگلیسی یاد بگیرید. خواندن داستان، شما را با ساختارهای واژه ها و جملات آشنا می کند و باعث تقویت دانش گرامری شما نیز می شود. آشنایی با بی شمار عبارات و اصطلاحات روزمره نیز، فرصت خوبی است تا از آن ها در تقویت مهارت speaking خود نیز بهره ببرید.

 

  1. موسیقی، پادکست و کتاب صوتی بشنوید و زبان انگلیسی یاد بگیرید

با گوش دادن به منابع شنیداری زبان انگلیسی، هم زمان تخیل شما فعال می شود و از شنیده ها تصویرسازی ذهنی می کنید، که این باعث افزایش تمرکز در جریان یادگیری می گردد و آموخته ها مدت زمان طولانی تری در ذهن باقی می مانند. یادگیری زبان انگلیسی با منابع شنیداری باعث می شود از آن چه می شنوید یادداشت بردارید، که این باعث تقویت هم زمان مهارت listening و writing در شما می گردد. گوش دادن به موسیقی یک اقدام سرگرم کننده و جذاب است که می تواند متناسب با علاقه مندی شما انتخاب بشود و هم زمان که یک فرصت لذت بخش ایجاد می کند، یادگیری و تقویت زبان انگلیسی را ممکن سازد. برای یادگیری بهتر لازم است متن آهنگ را داشته باشید و هم زمان با گوش دادن به موسیقی در متن و ساختار آن تامل کنید.

کتاب های صوتی نیز، اگر متناسب با علاقه مندی شما انتخاب شوند، می توانند یک منبع موثر برای یادگیری زبان باشند به شرطی که به شکل مستمر از آن ها استفاده شود.

پادکست ها نیز به عنوان یک منبع آموزشی مکمل برای یادگیری زبان انگلیسی می توانند مهارت های زبانی شما را تقویت کنند. سهولت دسترسی به پادکست ها و تنوع موضوعات آن ها باعث می شود شما بتوانید در هر زمان و مکان و متناسب با علاقه مندی و سطح توانایی خود از آن ها برای تقویت زبان انگلیسی خود بهره ببرید. از جمله پادکست های مناسب برای یادگیری و تقویت زبان عبارتند از:

 

Podcasts in English

این پادکست درباره موضوعات متنوع از قبیل ورزش، تجارت، سرگرمی و… می باشد.

 

British Council

گویندگان این پادکست شاد و مفرح، موقعیت های مختلف را شبیه سازی و با هم گفتگو می کنند.

 

Business English

موضوعات مربوط به حوزه کسب و کار را در این پادکست می توانید بشنوید.

 

ESL Pod

در این پادکست، گفت گوهای دو نفره با تمرکز بر کلمات کلیدی و کاربرد آن ها شکل گرفته اند.

 

Breaking news English

اخبار روز دنیا در این پادکست منتشر می شوند.

 

Lukes English Podcasts

آموزش زبان با طنز و بیان غیر رسمی توسط لوک در این پادکست ارائه می شود.

 

7 روش کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

  1. صحبت کنید

در هر سطحی که باشید، صحبت کردن با صدای رسا با پارتنر فرضی یا با یک فرد حقیقی و یا در فضای اپلیکیشن به صورت تعاملی، باعث می شود در گام اول اعتماد به نفس شما برای جمله سازی و به کاربردن واژه ها و عبارات و هم چنین تلفظ صحیح واژگان و اجرای صحیح لهجه، افزایش یابد. همان طور که می دانید در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی، تثبیت آموخته ها و استفاده از آن ها مهم ترین مرحله در یادگیری محسوب می شود. بنابراین، تمرین و استمرار در صحبت کردن باعث تثبیت آموخته ها به شکل کاربردی در ذهن شده و مهارت های زبانی شما را ارتقاء می دهد.

 

  1. یادداشت بردارید

یادداشت کردن روزانه از آموخته های جدید، اقدامی بسیار مهم در یادگیری زبان انگلیسی است. یادداشت برداری از واژه ها، عبارات و اصطلاحات جدید و مرور مداوم آن ها باعث تثبیت آموخته ها در ذهن می شود و امکان استفاده از آن ها به شکل کاربردی فراهم می گردد. علاوه بر این، مهارت writing شما را بهبود می بخشد.

می توانید خاطرات خود را بنویسید، از وقایع روزانه یادداشت تهیه کنید، داستان بنویسید و یا از آن چه که می خوانید خلاصه ای ثبت کنید. تمامی این اقدامات نه تنها مهارت writing شما را ارتقاء می دهد بلکه هم زمان بر روی دانش گرامر و افزایش دایره لغات شما تاثیری مطلوبی به جا می گذارد.

منبع: www.languagecentre.ir

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.