دیگر رسانه ها

۶ عادت خوب که برای رسیدن موفقیت به آن‌ها نیاز داریم

 • بیش از ۴۰ درصد کارهایی که افراد در طی یک روز انجام دادند، درواقع تصمیم نبوده‌اند، بلکه عادت بوده‌اند.

  رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زندگی آرزوی همه ما است. برای رسیدن به آن اهدافی را مشخص می‌کنیم، زمان‌بندی می‌کنیم و تمام تلاش خود را برای تحقق آن‌ها انجام می‎‌دهیم. تمام برنامه‌ها و کارهای خود را حول محور اهداف خود تنظیم می‌کنیم و با تمرکز سعی می‌کنیم لحظه به لحظه به آن‌ها نزدیک‌تر شویم. سوال این است که با این همه شور و شوق چرا خیلی زود خسته می‌شویم و این کار خیلی سخت است. دلیل آن چه چیزی است؟

  پاسخ این است که معمولا تمام رفتار و کارهای ما برگرفته از عادات ما هستند و به صورت خودکار و بدون هیچ تفکری آن‌ها را انجام می‌دهیم. پس برای رسیدن به موفقیت نیاز است که یک‌سری مجموعه کارها را تبدیل به عادت نماییم که انجام آن‌ها دیگر از ما انرژی نگیرد و ما را خسته نکند.

  در این یادداشت به بیان شش عادت مثبت که با داشتن آ‌ن‌ها می‌توان به راحتی به موفقیت رسید؛ می‌پردازیم.

  یک: عادت به نوشتن برنامه‌ها در شب قبل

  اگر برنامه‌ای برای روزهای خود نداشته باشید به راحتی تحت تاثیر عوامل خارجی قرار می‌گیرید و از هدف خود دور می‌شوید. داشتن برنامه به روزها و ساعت‌های شما جهت می‌دهد. برای اینکه دچار نوعی روزمرگی نشوید، می‌بایست برنامه‌ریزی داشته باشید و فهرستی از کارهای مهم خود تهیه نمایید و با اولویت بندی آن‌ها را انجام دهید. از شب قبل تمام کارهایی که در واقع‌گرایانه ترین حالت، ممکن است انجام دهید را بنویسید و از نظر روحی، جسمی و ذهنی خود را آماده کنید. برنامه‌ریزی عادتی است که شما را به موفقیت می‌رساند.

  دو: عادت به منظم بودن

  دیسیپلین چیست؟ دیسیپلین به عنوان یک ویژگی شخصیتی اکتسابی شناخته می‌شود و بخش مهمی از آن به شیوه‌های تربیتی والدین فرد برمی‌گردد. یعنی شما باید در مسیر رشد خود، انضباط را به عنوان یک مهارت کسب کرده و سپس آن را به یکی از ویژگی‌های اخلاقی/رفتاری خود تبدیل کنید. هرچند افراد در هر سنی قادر به برنامه‌ریزی و عملی کردن نظم در زندگی خود هستند، اما کسانی که از کودکی به نوعی در چنین محیطی رشد کرده‌اند، با صرف انرژی کمتری می‌توانند آن را در زندگیشان اعمال کنند. نظم و دیسیپلین به عنوان یک پل میان شما و اهداف‌تان است.

  6 عادت خوب که برای رسیدن موفقیت به آن‌ها نیاز داریم

  سه: عادت به مثبت‌نگری

  در کتاب قدرت عادت نوشته ویلیام جیمز می‌خوانیم: «تمام زندگی ما تا الان که شکل مشخصی به خود گرفته است، مجموعه‌ای از عادت‌هاست» همه آنچه که ما در زندگی خود داریم مربوط به نگرش ذهنی ما نسبت به زندگی است. نوع نگرش و دیدگاه شما به زندگی مانند لنز دوربین عکاسی است. دید مثبت به شما این فرصت را می‌دهد تا لحظات طلایی را شکار کنید. معجزه در زندگی همه انسان‌ها رخ می‌دهد تنها باید آماده دیدن آن باشید. اهداف خود را با جملات مثبت و قدرتمند در ذهن خود مرور کنید و چشم انداز مثبت به جهان آفرینش داشته باشید. جایگاه خود را در کائنات بدست بیاورید و خود را جزئی از کل بدانید.

  چهار: عادت به مطالعه و نوشتن

  ایلان ماسک میلیاردر معروف جهان می‌گوید: روزانه چهار ساعت را به خواندن کتاب اختصاص داده است و آن را تبدیل به عادت کرده است. بیل گیتس که معرف حضور همه شما است، هر هفته یک کتاب جدید می‌خواند. در کنار مطالعه، عادت به نوشتن را نیز در خود بسازید. در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد با معجزه نوشتن آشنا خواهید شد. این کتاب راهکاری عملی و کاربردی برای تحقق رویاهای‌تان است. معجزه قلم و نوشتن را به هیچ عنوان دست کم نگیرید و با رویاپردازی و تجسم، آنچه می‌خواهید را تبدیل به واقعیت کنید.

  6 عادت خوب که برای رسیدن موفقیت به آن‌ها نیاز داریم

  پنج: عادت به سالم غذا خوردن و ورزش کردن

  این جمله را شنیده‌اید: ما همان هستیم که می‌خوریم! همین یک جمله به تنهایی اهمیت رژیم غذایی و جایگاه رسیدگی به سلامت بدن را نشان می‌دهد. عادت به خوردن خوراکی‌ها و غذای سالم را در خود بسازید. اگر غذای ناسالم بخورید در ظاهرتان منعکس خواهد شد و همچنین برعکس آن نیز صدق می‌کند. خوردن غذای سالم و داشتن فعالیت بدنی موثر و مداوم، عملکرد سیستم بدنی را بهبود می‌بخشد، قدرت تفکر و تمرکز را افزایش داده و علاوه بر آن روشی است برای کاهش استرس و رهایی از انرژی‌های منفی. عادت به خوب غذا خوردن و ورزش کردن را در خود بسازید تا با بدنی سالم و ذهنی قوی به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

  شش: عادت به داشتن احساس خوب

  هر آنچه در بیرون است بازتابی از درون توست! هر احساس منفی‌ای که دارید در بیرون نیز مشاهده خواهید نمود. احساسات و افکار منفی به اقدامات منفی منجر می‌شود. اگر می‌خواهید موفق و شاد باشید، باید یاد بگیرید که چگونه احساسات منفی‌تان را به احساسات مثبت تغییر داده تا بتوانید در مسیر جذب‌های خوب قدم بردارید. همین احساسات هستند که زندگی شما را می‌سازند. نمونه‌ای از احساسات منفی: حسادت، عصبانیت و حرص هستند که با عادت شکرگزاری آن‌ها را به شادی و سخاوت تبدیل کنید که در این صورت شانس شما برای رسیدن به اهداف‌تان بیشتر خواهد شد.

  سخن آخر

  این نکته را به عنوان سخن آخر هیچ گاه فراموش نکنید که موفقیت جذب افرادی می‌شود که عادات خوب و مثبت دارند و با آن‌ها زندگی خود را می‌سازند. موفقیت را نمی‌توان با دنبال آن رفتن بدست آورد باید آن را جذب نمود. عاداتی که شرح دادیم در واقع دستورالعمل جذب موفقیت است. این لیست جهانی است و با مطالعه زندگی‌نامه افراد موفق جهان، متوجه خواهید شد که این عادت‌ها چگونه زندگی افراد مشهور را تغییر داده‌اند و اگر شما نیز آن‌ها را در زندگی خود اعمال کنید، شاهد تغییرات و جذب‌های خوب در زندگی‌تان خواهید بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  همچنین ببینید
  بستن
  دکمه بازگشت به بالا