تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
کد خبر : 607979

 4کاری که پیش از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید!

 4کاری که پیش از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید!

یکی از کارهایی که امروزه قبل از برون سپاری پروژه‌های طراحی سایت باید به آن‌ها توجه کنیم، اقدامات لازم پیش از طراحی سایت است. معمولا روند و پروسه‌ی آماده شدن یک وب سایت طولانی و گاهی حوصله سربر است‌ و ممکن است بخشی از ما روزها برای اتمام پروژه‌ای که برون سپاری کرده‌ایم صبر کنیم.

یکی از کارهایی که امروزه قبل از برون سپاری پروژه‌های طراحی سایت باید به آن‌ها توجه کنیم، اقدامات لازم پیش از طراحی سایت است. معمولا روند و پروسه‌ی آماده شدن یک وب سایت طولانی و گاهی حوصله سربر است‌ و ممکن است بخشی از ما روزها برای اتمام پروژه‌ای که برون سپاری کرده‌ایم صبر کنیم. اما می‌دانید چه چیزی سخت تر از سایتی است که هنوز آماده نشده؟ سایتی که طبق انتظارات ما آماده نشده باشد. اینجا همان جایی است که اقدامات مهم پیش از طراحی سایت به کمک شما می‌آیند. این اقدامات در واقع کارهایی هستند که شما حتما باید برای تحویل گرفتن یک پروژه‌ی بهتر و مطابق میل خود انجام دهید. در این مطلب قرار است که انواع اقدامات لازم پیش از طراحی سایت را با هم بررسی کنیم و به نوعی ببینیم که نقش ما به عنوان کارفرما در این روند طراحی سایت چیست؟

اهمیت درست طی کردن مراحل پیش از شروع طراحی سایت

 4کاری که پیش از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید!2

انجام دادن هر کاری با عجله و بدون تحقیق معمولا باعث دردسر می‌شود. حالا تصور کنید که یک بخش مهم از کارتان به صورت کاملا سریع و بدون انجام هیچ گونه تحقیق و برنامه ریزی باشد. نتیجه کاملا مشخص است، آسیب دیدن کسب و کار و بیزینس شما. مثلا اگر بخواهید برای کسب و‌کار خود یک سایت طراحی کنید و سایتتان طبق انتظاراتتان نباشد، چه می‌کنید؟ احتمالا طراح سایت را مقصر می‌دانید اما آیا تا حالا به این فکر کرده‌اید که نقش شما در انجام این اتفاقات چه بوده؟ یکی از بزرگترین اشتباهات کسانی که پروژه‌ای را برون سپاری می‌کنند، این است که اقدامات قبل از برون سپاری را انجام نمی‌دهند. این اقدامات معمولا باعث می‌شوند که روند انجام پروژه بسیار عالی انجام شود و اتلاف زمان و هزینه در این پروسه به حداقل برسد و فریلنسر مد نظر شما تمامی سلایق، خواسته‌ها و انتظارات شما را از سایت‌تان بداند و بتواند بهترین نمونه‌ی نزدیک به تایپ ایده‌آلتان را به شما تحویل بدهد و رضایت شما را جلب کند.

 4اقدامی که پیش از سفارش طراحی وب سایت باید انجام دهید!

 4کاری که پیش از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید!3

1- نوع سایت

شاید با خودتان فکر کنید که دقیقا چه اقدام خاصی وجود دارد که قبل از برون سپاری پروژه‌ی خود به طراح وب سایت باید انجام دهید؟ شاید اصلا بعد‌ از خواندن تیتر این بخش این موضوع برای‌تان کمی عجیب باشد. تصور معمول همه‌ی ما از طراحی سایت این است که شما رنگ بنرها و شکل چیدمان سایت را به طراح بدهید و سپس منتظر نتیجه‌ی نهایی باشید. اما اینطور نیست! یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که قبل از طراحی سایت باید برای خود مشخص کنید این است که چه نوع وب سایتی می‌خواهید! بله شاید ساده به نظر برسد اما همیشه اینطور نیست. در طراحی سایت ما معمولا چند نوع سایت عمده داریم که بیشتر از همه طراحی می‌شوند، سایت‌های فروشگاهی، سایت‌های شرکتی و سایت‌های تولید محتوا.

این سایت‌ها در اکثر جزئیات و اشکال خود کاملا با هم متفاوت هستند و طراح سایت باید کاملا مطمئن شود که شما کدام مورد را می‌خواهید.

  • سایت‌های فروشگاهی عمدتا سایت‌هایی هستند که نیاز است به درگاه پرداخت وصل شوند و یک سری از مجوزهای لازم برای آن‌ها گرفته شود. این سایت‌ها قالب‌های خاص خود را دارند و طراحی‌اشان کمی از دیگر سایت‌ها زمان‌برتر است.
  • سایت‌های شرکتی اکثرا حالتی شبیه کاتالوگ محصولات یا خدمات دارند. این سایت‌ها بیشتر برای برندینگ و شناخت بیشتر شرکت و رسمیت بخشیدن به آن استفاده می‌شود. طراحی این سایت‌ها معمولا زمانی به درد شما می‌خورد که صرفا بخواهید ایده یا شرکتی را به جهان معرفی کنید. این سایت‌ها قالب‌هایی دارند که معمولا برای سایت‌های فروشگاهی استفاده نمی‌شوند.
  • سایت‌های محتوا محور همانگونه که از اسمشان پیداست، سایت‌هایی هستند که صرفا برای تولید محتوا استفاده می‌شوند. این سایت‌ها معمولا قالب‌هایی ساده دارند و یکی از آسان‌ترین سایت‌ها برای طراحی هستند. بنابراین همین حالا با خود فکر کنید که کدام نوع سایت را می‌خواهید که به درد شما می‌خورد.

2- طراحی لوگو

یکی از جذاب‌ترین مراحل قبل از انجام طراحی سایت این مرحله است. در واقع وجود لوگو برای بیزینس و برندینگ و در نهایت سایت شما بسیار الزامی است. اشتباه نکنید! طراح سایت درباره‌ی لوگو و چگونگی طراحی آن هیچ ایده‌ای ندارند و شما موظف هستید که لوگو را کاملا آماده شده، برای طراح سایت خود بفرستید.

در طراحی لوگو برای سایت به این نکات توجه کنید که لوگو بسیار بزرگ و شلوغ نباشد، معنای خاصی را تداعی کند و چشم نواز باشد. یک لوگو ایجاد کنید که ویژگی‌های کسب و کار شما را منعکس کند باید بفهمید چه گروهی محصولات یا خدمات شما را می‌پسندند و چه ویژگی‌هایی برای آنها اهمیت دارد. عناصر بصری مانند رنگ، شکل، فونت، و نماد نیز در طراحی لوگو بسیار اهمیت دارند. در واقع یادتان باشد که در طراحی لوگو برای سایت و برندتان هر گلی زده‌اید به سر خود زده‌اید!

3- انتظارات

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که طراح سایت باید درباره‌ی سایت شما بداند، انتظارات و خواسته‌های شما از آن سایت است. به همین دلیل بهتر است قبل از صحبت با طراح سایت خود درون یک برگه تمام چیزهایی که درون یک سایت برای‌تان ایدهآل به حساب می‌آیند و دوست دارید در سایت‌تان وجود داشته باشند را بنویسید.

در مرحله‌ی بعد ببینید واقعا کدام یک به درد شما می‌خورد. آیا دوست دارید در فوتر یک جمله‌ی ادبی وجود داشته باشد یا اطلاعات تماس؟ شاید هم علاقه‌مندید که منوی ساندویچی یا کشویی داشته باشید. سعی کنید واقع بین باشید و درباره‌ی نیازهای سایت‌تان با توجه به نوع آن شفاف باشید. سپس این نیازها و ایده‌های خود را قبل از عقد قرارداد با طراح سایت در میان بگذارید و از او بخواهید با یکدیگر ایده‌ها را بررسی کرده و بهترین‌ها را انتخاب کنید. این موضوع بسیار برای مطابق سلیقه‌ی شما بودن سایت‌تان اهمیت دارد.

4- بودجه

رسیدیم به حیاتی‌ترین و مهم‌ترین بخش این مطلب. مشخص کردن بودجه. بودجه‌های یک پروژه طراحی سایت شاید در نگاه اول برای شما سنگین به نظر بیایند. اما چیزی که باید بدانید این است که هر پروژه با دیگری کاملا متفاوت است و ممکن است هزینه‌ی پروژه‌ی شما بسیارکم‌تر از حالت عادی شود. در واقع هزینه‌‌های یک پروژه طراحی سایت، به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مثل نوع وب سایت، خرید هاست و دامین و امکانات شخصی سازی شده‌ی مد نظر شما.

هزینه‌ی تمامی این عوامل کاملا به سایت مد نظر شما و چیزهایی که می‌خواهید بستگی دارد. در واقع هر چقدر شما تاکید داشته باشید، از هاست و سرویس‌های پرسرعت و دامنه‌های خاص استفاده شود، هزینه هم به طبع بالاتر می‌رود.

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم که به صورت خلاصه درباره‌ی اقداماتی صحبت کنیم که شما موظف به انجام دادن قبل از شروع طراحی سایت‌تان هستید. یکی از مهم‌ترین فواید انجام این موارد این است که شما می‌توانید سایتی بی‌نقص وعالی تحویل بگیرید و سایت آماده شده کاملا بر اساس انتظارات و توقع شما باشد.

یکی از جاهایی که شما می‌توانید انواع کارهای مربوط به طراحی سایت خود را در آن انجام دهید، سایت وب رمز است. سایت وب رمز، در تمامی بخش‌های طراحی و پشتیبانی سایت و خدمات مختلف شما را ساپورت می‌کند و می‌تواند همراه خوبی برای شما باشد‌. به نظر شما به چه نکات دیگری قبل از سفارش طراحی سایت باید توجه کنیم؟

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.