اقتصادی

۲۸ میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند/ ۵۰ میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی

۲۸ میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند/ ۵۰ میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی

دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳۳ شهر با جمعیت ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تحت تنش آبی قرار دارند، گفت: در سال جاری مبلغ ۵۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه برای پروژه‌های تنش آبی اختصاص داده شده است.

28 میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند/ 50 میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی

بنفشه زهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ و اعتباری برای کاهش تنش آبی شهرها در سال آینده پیش بینی شده است، گفت: در سال جاری مبلغ ۵۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه و همچنین در حدود ۲۰۴۰ میلیارد ریال از محل منابع بودجه سال ۹۸ برای پروژه‌های تنش آبی اختصاص داده شد.

وی افزود: در سال آینده نیز در تلاش هستیم، همین مبلغ را با حمایت دولت و کمک مجلس شورای اسلامی اخذ کنیم.

زهرایی با تاکید بر اینکه این مبالغ صرف پروژه‌هایی مثل افزایش ظرفیت تامین آب، بازسازی و ارتقای تاسیسات، احداث مخزن، تکمیل طرحهای عمرانی، رینگ شهرها، ارتقای کیفیت آب شرب خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر در ۲۳۳ شهر با جمعیت ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تحت تاثیر تنش آبی هستند.

دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی تاکید کرد: در سه سال گذشته، مبلغ یک‌ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه آبیاری‌های تحت فشار و با هدف افزایش بهره‌وری مصرف آب در بخش کشاورزی و مدیریت مصرف آب در این بخش تخصیص یافته است.

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن