علم و دانش

۳۴ ماهواره دیگر شرکت وان وب برای ارائه اینترنت ماهواره ای به فضا فرستاده شد

اینترنت پرسرعت۳۴ ماهواره دیگر شرکت وان وب برای ارائه اینترنت ماهواره ای به فضا فرستاده شد

۳۴ ماهواره دیگر شرکت وان وب برای ارائه اینترنت پرسرعت به فضا فرستاده شد تا تعداد ماهواره‌های مستقر در مدار این شرکت به ۳۲۲ ماهواره برسد.

شرکت وان وب همچنان در حال گسترش ماهواره‌های اینترنتی خود بوده و اخیرا ۳۴ ماهواره دیگر را نیز به فضا فرستاد تا تعداد ماهواره‌های مستقر در مدار زمین این شرکت به ۳۲۲ ماهواره افزایش پیدا کند. این ماهواره‌ها توسط موشک سایوز (Soyuz) شرکت آریان‌اسپیس (Arianespace) از پایگاه فضایی بایکونور (Baikonur) در قزاقستان به فضا پرتاب شدند. شرکت وان وب رقیب کمپانی استارلینک ایلان ماسک در ارائه اینترنت ماهواره ای جهانی است.

ارسال ماهواره‌های وان وب برای ارائه اینترنت پرسرعت به فضا

این ۳۴ ماهواره بر اساس برنامه ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه پس از پرتاب از موشک سایوز جدا شدند و در مدار قطبی در فاصله ۴۵۰ کیلومتر از زمین استقرار پیدا کردند. همچنین شرکت وان وب قصد دارد برای ارائه اینترنت پرسرعت تعداد ماهواره‌های مستقر در مدار زمین خود را به ۶۴۸ ماهواره برساند.

شرکت وان وب که هدف خود را فراهم کردن دسترسی جهان به اینترنت با تاخیر کم و پرسرعت اعلام کرده قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ فرایند سرویس‌دهی به کاربران را آغاز کند که البته در فاز نخست کاربران نواحی شمالی زمین به ویژه اروپای شمالی، کانادا، آلاسکا، گرینلند و ایسلند از این خدمات بهره‌مند خواهند شد.

منبع گجت نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن