علم و دانش

یک دانشمند شهاب سنگ‌ها را منشا اصلی ویروس کرونا می‌داند

یک دانشمند شهاب سنگ‌ها را منشا اصلی ویروس کرونا می‌داند

یکی از دانشمندان مرکز اخترشناسی بیرمنگام انگلیس مدعی شد بیماری کویید-۱۹ از حیوانات نشات نگرفته و در واقع شهاب سنگ‌ها منشا اصلی ویروس کرونا هستند.

چاندرا ویکراماسینگ (Chandra Wickramasinghe) که یک دانشمند انگلیسی سریلانکایی تبار از مرکز اخترشناسی بیرمنگام انگلیس است مدعی شد منشا ویروس کرونا که تا به امروز صدها هزار نفر را مبتلا کرده است به فضا مربوط می‌شود.

شهاب سنگ‌ها منشا اصلی ویروس کرونا هستند!

ویروس کرونا

این دانشمند در توضیح فرضیه خود عنوان کرد بر خلاف تصور بسیاری از محققان که حیوانات را منشا این ویروس می‌دانند، در واقع یک شهاب سنگ این ویروس را به زمین آورده و وزش باد باعث شیوع آن شده است. چاندرا ویکراماسینگ تاکید کرد بررسی‌ها نشان می‌دهد یک شهاب سنگ در ۱۹ مهر ۹۸ (۱۱ اکتبر ۲۰۱۹) در آسمان چین منفجر شد و حتی ذرات آلوده آن نیز در همان منطقه اولیه شیوع کروناویروس وجود دارد.

این دانشمند انگلیسی سریلانکایی تبار در شرایطی بر فرضیه خود تاکید دارد که بسیاری از متخصصان بیماری‌های واگیردار چنین نظریه‌ای را رد کرده‌اند و می‌گویند بیماری کویید-۱۹ یکی دیگر از اشکال ویروس سارس و مرس است که منشا این دو به ترتیب خفاش‌ها و شترها بودند، اما با وجود این باز هم چاندرا ویکراماسینگ تاکید دارد ویروس کرونا به مسائل کیهانی مربوط می‌شود.

گفتنی است این دانشمند به عنوان یکی از حامیان نظریه پان اسپرمیا (panspermia theory) محسوب می‌شود؛ نظریه‌ای که حامیان آن به وجود حیات در سایر کهکشان‌ها و پراکنده بودن آن در خاک‌های فضایی، شهاب سنگ‌ها و ستاره‌های دنباله‌دار باور دارند. همچنین چاندرا ویکراماسینگ مدتی قبل مدعی شده بود عوامل فرازمینی منشا بیماری‌هایی چون فلج اطفال، سارس و آنفولانزای سال ۱۹۱۸ بودند.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا