تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
کد خبر : 590973

یکی از فاکتور های انتخاب مدرسه؛ توجه به نام و دستاورد های گذشته مدرسه

یکی از فاکتور های انتخاب مدرسه؛ توجه به نام و دستاورد های گذشته مدرسه

به عنوان یک خانواده نمی‌دانید چه مدرسه‌ای را برای فرزند خود انتخاب کنید که شرایط رشد درست او را رقم زده باشید؟ اگر در چنین شرایطی قرار دارید و می‌خواهید همه چیز را از پایه قوی کرده و آن را همان‌گونه که هست نگه دارید، باید بهترین مدرسه را از پیش‌دبستانی برگزینید. بسیاری از عوامل

به عنوان یک خانواده نمی‌دانید چه مدرسه‌ای را برای فرزند خود انتخاب کنید که شرایط رشد درست او را رقم زده باشید؟ اگر در چنین شرایطی قرار دارید و می‌خواهید همه چیز را از پایه قوی کرده و آن را همان‌گونه که هست نگه دارید، باید بهترین مدرسه را از پیش‌دبستانی برگزینید. بسیاری از عوامل مختلف می‌توانند در این مسئله دخیل بوده و روی فرزند‌تان تاثیر مستقیم داشته باشند. یکی از بهترین کار‌هایی که می‌توانید در این جهت انجام دهید، بررسی چند محیط آموزشی و انتخاب یکی از آن‌ها بنا‌بر دستاورد‌های گذشته است.

برای اینکه فرآیند مقایسه مدارس را به نحو احسن انجام دهید، ابتدا باید ویژگی محیطی که از همه لحاظ در سطح بالایی قرار دارد را بشناسید. وقتی چنین امکانی برایتان فراهم باشد، می‌توانید این عملیات را به‌خوبی سپری کنید. کودکان از سن پیش‌دبستانی تا سن‌های بالا‌تر، زمانی از روز خود را در این محیط می‌گذرانند؛ به همین دلیل انتخاب بهترین مدرسه برای آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. همین موضوع می‌تواند دلیلی بر نگرانی والدین برای مدیریت خوب، معلم دلسوز و همچنین کارکنان یک محیط آموزشی باشد.

نقش مدیریت در انتخاب مدرسه

بسیاری از والدین، پس از مشاهده فضایی که قرار است برای درس‌خواندن فرزند خود در‌نظر بگیرند، به نقش مدیر و میزان تاثیر‌گذاری آن نگاه می‌کنند. مدیریت خوب، می‌تواند تاثیر زیادی در جذب افراد به یک محیط آموزشی و تربیتی داشته باشد. اگر قرار باشد پیش‌دبستانی و دبستان، دبیرستان دوره اول و همچنین دبیرستان دوره دوم را از یکدیگر تفکیک کنیم، می‌توانید نقش مدیریت را در هر مقطع، بهتر درک کنید. کودکانی که در مقطع پیش‌دبستانی قرار دارند، چالش های مخصوص به خود و در مقاطع بالا‌تر، بچه ها با طیف وسیعی از چالش ها روبرو هستند که نیازمند تخصص و تجربه ی اختصاصی مدیر هر مقطع است. شما می‌توانید به‌عنوان والدین، به سابقه‌کاری مدیر و همچنین شرایط رفتاری و عملکردی او دقت کنید. علاوه‌بر چگونگی رفتار و سابقه کاری مدیر مدرسه، بهتر است مهارت‌ها و تجربه وی را هم مورد توجه قرار دهید. بهترین مدرسه، با یک مدیر دارای پتانسیل‌های بالا است که به بهترین تبدیل می‌شود. این فرد باید بتواند از پس کار‌های اداری و مدیریتی به‌خوبی بر بیاید.

برنامه‌ریزی باید یکی از مهم‌ترین اصولی باشد که مدیریت مدرسه از آن پیروی می‌کند. والدین باید به چگونگی برنامه‌ریزی‌های او برای اجرای برنامه‌ها دقت کنند.

 

ساختار محیط آموزشی و تربیتی و تاثیر آن روی انتخاب والدین

افراد برای اینکه فرزند‌شان در بهترین مدرسه تحصیل کند، هزینه کرده و با بسیاری از مسائل کنار می‌آیند. وقتی والدین وارد یک فضای آموزشی و تربیتی می‌شوند، باید حس خوبی را از آن محیط دریافت کنند. حس خوب را می‌توان در چگونگی رنگ‌آمیزی دیوار‌ها، امکانات رفاهی، شرایط مربیان و… مشاهده کرد. بسیاری از عوامل در این مسئله دخیل هستند. تمامی آن‌ها دست‌به‌دست هم می‌دهند تا در نهایت مدرسه‌ای خوب را بسازند. بسیاری از افراد، این محیط را با عنوان مهم‌ترین نهاد اجتماعی یاد می‌کنند.

وقتی شرایط برای تحصیل و همچنین تربیت یک فرد فراهم باشد، آن فرد می‌تواند در آینده تاثیر مثبتی روی جامعه داشته باشد؛ همچنین امکان دارد تمامی این شرایط برعکس اتفاق بیفتد. دولت در این فرآیند صرفا وظیفه دارد این شرایط را برای مدارس دولتی فراهم آورد؛ در کنار این محیط‌ها، مدارس غیر‌انتفاعی، خصوصی و… هم وجود دارند. ساختار بهترین مدرسه باید به‌گونه‌ای باشد که افراد را برای تغییرات، پذیرش دگرگونی‌ها، سازگار‌بودن با تحولات و همراهی آگاهانه آماده سازد.

در کنار این عوامل معنوی و تاثیرات افراد روی دانش‌آموزان، نمی‌توان از میزان تاثیر‌گذاری فضای فیزیکی مدارس غافل شد. این بخش را می‌توان یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیر‌گذار روی یادگیری دانش‌آموزان دانست. وقتی فرد برای تحصیل وارد یک فضا می‌شود باید امکانات اولیه آن فضا فراهم باشد تا آرامش و راحتی فرد را ایجاد کند.

یکی از فاکتور های انتخاب مدرسه؛ توجه به نام و دستاورد های گذشته مدرسه

میزان تاثیر گذاری فرهنگ سازمانی مدارس روی انتخاب افراد

تعریف دقیقی از فرهنگ سازمانی در دسترس نیست، اما می‌توان گفت تمامی مدارس، متشکل از افراد زیادی هستند که هر‌کدام از آن‌ها روی این مسئله تاثیر مستقیم دارند. فرقی نمی‌کند که در بهترین مدرسه ثبت‌نام کرده‌اید یا خیر، در هر صورت این افراد دارای تجربه‌های شخصی، فرهنگ‌ها و شخصیت‌های گوناگون هستند. فرهنگ یک محیط آموزشی و تربیتی باید به‌گونه‌ای باشد که میزان تاثیر‌گذاری و تعامل بین افراد و کارکنان را نشان دهد. در این میان، دانش‌آموز هم نقش پر‌رنگی دارد.

در ‌واقع می‌توان گفت فرهنگ سازمانی در چنین محیطی، متاثر از رویکرد افراد است. این موضوع را می‌توان در اجتماعی‌بودن این محیط، جست‌و‌جو کرد. اگر قرار باشد مبحث فرهنگ و سازمان را از یکدیگر تفکیک کنیم، باید بگوییم سازمان هم به این بحث مرتبط است. افرادی که در این فرهنگ قرار گرفته‌اند، باید مسئله مشخصی را برای خود و آن گروه هدف‌گذاری کنند تا در نهایت بتوانند به عنوان بهترین مدرسه دست یابند. ارزش‌ها، هیجانات، هنجار‌ها و سنت‌ها می‌توانند در این سازمان تاثیر‌گذار باشند.

چگونگی آموزش دادن کارکنان

هیچ‌گاه نمی‌توان نقش معلم را در آموزش و تربیت دانش‌آموزان نا‌دیده گرفت. یک معلم باید توانایی انتقال دانش خود را داشته باشد و بخواهد در کنار این مسئله، به تربیت افراد هم بپردازد. یکی از چیز‌هایی که می‌تواند موفقیت و آینده عالی فرزندان‌تان را تضمین کند، وجود یک معلم مهربان و با‌تحصیلات است. این دو عامل روی یکدیگر تاثیر دارند و در نهایت معلمی را می‌سازند که از هر لحاظ، بهترین است. بهترین مدرسه باید دارای کارکنانی باشد که هر‌کدام از آن‌ها مهارت‌های کلاس‌داری را بدانند و در این بین، عواطف و احساسات دانش‌آموزان را هم به‌طور صحیح شکل دهند.

یک کادر آموزشی مجرب باید بداند که با هر دانش‌آموز چگونه رفتار کند. این موضوع در تمامی مقاطع تحصیلی اهمیت زیادی دارد؛ بهتر است مدارس در جذب نیروی کار در مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی، بیشتر به این موضوع دقت کنند. دانش‌آموزانی که در این سن وارد محیط آموزشی و تربیتی می‌شوند، بسیار تاثیر‌پذیر بوده و معلمان می‌توانند شخصیت آن‌ها را تا حدی شکل دهند. شما به‌عنوان والدین، می‌توانید برای فهمیدن این قضیه، به سابقه تدریس معلمان و همچنین دستاورد‌های آن‌ها رجوع کنید.

بهره مندی مدرسه از متد آموزشی و امکانات قوی

بسیاری از خانواده‌ها می‌کوشند تا بهترین مدرسه را برای فرزند خود انتخاب کنند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که بسیاری از والدین در همان ابتدا به آن توجه می‌کنند، مبحث امنیت و امکانات آموزشی است. شما می‌توانید برای انتخاب محیط آموزشی خوب برای فرزند خود، لیست دبستان های  منطقه 1 تهران را مورد بررسی قرار دهید. محیط مدرسه مقطع دبستان باید به‌گونه‌ای باشد که کودکان فضای کافی برای فعالیت‌های ورزشی خود داشته باشند. یکی از مباحثی که می‌تواند در یادگیری دانش‌آموز موثر باشد، نوع چینش صندلی‌های کلاس است.

 دبستان پسرانه مهرآیین و همچنین دبستان پسرانه سلام یاسین در تهران، چنین فضایی را برای دانش‌آموزان فراهم آورده و سعی می‌کنند نکات کلیدی و مهم را در یادگیری دانش‌آموزان اعمال کنند. کودکان در مقطع دبستان، باید در فرایند یادگیری از تمامی حواس خود استفاده کنند؛ نحوه شنیداری و دیداری، برای آن‌ها کافی نیست. بهترین مدرسه، شرایطی را برای دانش‌آموز فراهم می‌آورد تا بتواند یادگیری را با تصاویر، حس لامسه و به‌صورت تجسمی به‌خوبی به پایان برساند.

در لیست دبستان های پسرانه منطقه 1 تهران می‌توانید مدارس سلام یاسین و مهرآیین را جزو برترین‌ها ببینید.

دبستان پسرانه سلام یاسین

یکی از فاکتور های انتخاب مدرسه؛ توجه به نام و دستاورد های گذشته مدرسه

این محیط آموزشی و تربیتی، در 2 فضای فیزیکی بسیار وسیع یکی از پیش دبستانی تا سوم و دیگری از چهارم تا ششم دبستان را در خود جای داده و تمامی شرایطی که می‌توان از بهترین مدرسه در‌نظر داشت را می‌توانید در آن بیابید. جدید‌ترین متد‌های آموزشی، برای این محیط در‌نظر گرفته شده و فوق‌برنامه‌های تجربه محور در این مدرسه پشتیبانی می‌شوند. دانش‌آموزانی که در اولین مقطع از مقاطع تحصیلی هستند، می‌توانند با کارکنان آموزشی ارتباط فوق‌العاده قوی را برقرار کنند؛ کارکنان می‌توانند با اخلاق خود، انگیزه کودکان را بر‌انگیزند. دبستان پسرانه سلام یاسین  که در شرق منطقه 1 تهران واقع شده دارای عملکرد درخشانی در سال های گذشته بوده است.

دبستان پسرانه مهرآیین

یکی از فاکتور های انتخاب مدرسه؛ توجه به نام و دستاورد های گذشته مدرسه

دبستان پسرانه مهرآیین دارای فضایی بسیار جذاب است که در همان ابتدای کار می‌تواند نظر خانواده‌ها و همچنین دانش ‌آموز را به خود جذب کند. بسیاری از پسران طرفدار بازی فوتبال هستند؛ این محیط آموزشی و تربیتی، فضای زیادی را به این موضوع اختصاص داده است.در این مجموعه هم دانش آموزان بر اساس سن به خوبی از هم تفکیک شده تا بچه ها با امنیت کامل از فضاهای عمومی استفاده کنند، کارکنان این مجموعه، سعی دارند عزت نفس کودکان را تقویت کرده و در این جهت کوشا باشند.

دبستان پسرانه مهرآیین در غرب منطقه 1 تهران از خوشنام ترین مدارس منطقه است.

 

برگزیدن بهترین مدرسه با مدرسه کلوب

مدرسه کلوب یکی از وب سایت هایی است که می‌تواند والدین را در جهت یافتن بهترین فضای آموزشی برای فرزندان خود یاری و راهنمایی کند. با ورود به سایت این مجموعه می‌توانید استان و شهری که در آن ساکن هستید را وارد کرده و با بهترین مدارس آشنا شده و نظرات و تجربیات سایرین را در مورد مدارس مورد نظر خود مطالعه نمایید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.