فرهنگی

یادداشت|رسانه نخ تسبیحی میان اندیشه‌های ملت است

یادداشت|رسانه نخ تسبیحی میان اندیشه‌های ملت است

حمید شاه‌آبادی معاون رئیس سازمان صداوسیما به مناسبت راه‌اندازی رادیو انقلاب، یادداشتی در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داد.

یادداشت|رسانه نخ تسبیحی میان اندیشه‌های ملت است – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته رادیو انقلاب با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون صدای رسانه‌ملی برگزار شد. رادیو انقلاب تا ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ از طریق موج FM ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز، گیرنده‌های دیجیتال تلویزیونی و با نرم افزار تلفن همراه ایرانصدا، قابل دریافت است.

حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه‌ملی به همین مناسبت یادداشتی اختصاصی در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داد؛ مشروح آن در ادامه آمده است:

در این مدتی که در خدمت رادیو هستم، همدلی و صمیمیت بی‌نظیری را درمیان همکارانم در صدای ملی مشاهده می‌کنم، لذا به جرأت می‌توان ادعا کرد عنوان «خانواده رادیو» عنوان شایسته‌ای برای آن است. اعضای این خانواده رسانه‌ای، همدلانه و با عزمی جزم، بر همه‌ سختی‌ها و مشکلات غلبه می‌کنند تا ایران عزیز صدای گوش نواز وحدت و همدلی و شادی را بشنوند.

«رادیو انقلاب» محصول جدیدی از رادیو و ثمره‌ تازه‌ای از تلاش‌های این جمع صمیمی است. رادیو انقلاب حاصل احساس مسئولیت برای ایفای مجموعه تکالیف و اقداماتی است که اصحاب رسانه باید برای رساندن پیام انقلاب انجام دهند. خوشبختانه مردم عزیزمان تا کنون از رادیوهای مناسبتی بخوبی استقبال کرده اند و اینک در رادیو انقلاب هم صدای ما را خواهند شنید.

مخاطبان رادیو از حرکت‌های نو استقبال گرمی داشتند و پیش‌تر رادیو اربعین، رادیو محرم و دیگر رادیوهای مناسبتی را به خوبی شنیده‌اند. زیرا تغییرات و اقدامات جدید در حوزه رسانه باید بسرعت و مطابق با نیازهای روز انجام شود و صد البته که باید سرلوحه آن ارزش‌های متعالی الهی و دستاوردهای انقلاب پر شکوه اسلامی باشد.

ما مصمم هستیم که امروز نیرنگ بیگانه و دشمنی دشمنان را خنثی کنیم تا بتوانیم پیچ مهم تاریخی و برهه پر التهاب زمانه را پشت سر بگذاریم و با سربلندی عبور کنیم. اکنون بیش از چهل سال از تصمیم مهم ملت و اقدام پر شکوه انقلاب اسلامی می‌گذرد و ملت بزرگ ایران، نظام تا دندان مسلح شاهنشاهی را سرنگون کرده و جمهوری اسلامی را جانشین آن ساخته، اقدام ارزشمندی که هدف از بعثت انبیا و امامت امامان بود.

تشکیل حکومت‌ الهی و تحقق اهداف و آرمان‌های دینی، مقدمه اش فراهم شده است و حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی سرعت گرفته است. خوبست در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، برگردیم و ببینیم نقاط قوت و سرافرازی ما کجاست و از چه مسیری این توفیقات حاصل شده است؟ و باید نگاه کنیم و ببینیم که در حال حاضر وضعیت ما کجاست؟ در چه نقطه‌ای ایستاده‌ایم و باید کجا می‌ایستادیم؟ در کجا عقب و در کجا جلو هستیم؟ از همه مهم‌تر تکالیف امروز ما برای راهِ پیش‌رو چیست؟

ایام پیش رو ایام حساس و سرنوشت‌سازی است و باید نسبت به آن چیزی که در کشور اتفاق می‌افتد، نگاه تیزبین، شفاف و روشنی داشته باشیم. رادیو انقلاب قرار است علاوه بر تبیین عظمت انقلاب اسلامی، این نکات را بررسی کند و بگوید که در کجا ایستاده‌ایم و عظمت راه طی شده چیست.ملت در گذشته چه اتفاقاتی را رقم زده‌است و افق ایران در گام دوم انقلاب چه خواهد بود.

بی‌شک بزرگترین سرمایه ما در طول چهار دهه گذشته، به ویژه دهه اول انقلاب؛ سرمایه اجتماعی و حضور همدلانه مردم در تصمیم‌های ملی بوده است. امروز بزرگترین آسیبی که می‌تواند به این کشور صدمه وارد سازد، خلل در یکپارچگی جامعه است.تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که بحق نعمتی بی بدیل برای این مردم قدرشناس هستند کلید این وحدت و همدلی است.

اگرچه در جامعه‌ ما کاستی‌ها و چالش های گوناگونی وجود دارد، اما متاسفانه برخی رسانه‌ها سعی دارند با بزرگنمایی آنها و با ابری از ناامیدی، آسمان امید مردم را تاریک کنند. هر جا که ملت همدلی و هماهنگی داشته و هر جا که در تصمیمات و اقدامات ، ثبات نظری وجود داشته، دنیا شاهد پیشرفت‌های عظیم ایران بوده است.

دشمنان کشور می‌دانند که اگر در تصمیم‌های ملی اختلال ایجاد کنند، حتماً می‌توانند راه نفوذی برای خود بیابند. در اینجا رسالت رسانه دوچندان می‌شود، زیرا رسانه، به مثابه نخ تسبیحی در میان اندیشه‌های ملت، عمل می‌کند و همه اقدامات و عزم‌های جدی و همه خوبی‌ها و عصاره فضایل ملت را منعکس می‌‌سازد.

رسانه، امروز وظیفه‌ دارد تا زشتی‌های تفرقه‌افکن و ناهماهنگی‌ها را از چهره‌ ملت بزداید و دیدگاهها را به هم نزدیک کند. در موضوع وجود امنیت بی‌نظیر در کشور که مورد اذعان همگان و حتی دشمنان هست؛ یکی از دلایل موفقیت کشور در ایجاد امنیت پایدار این بود که هم ملت و هم حاکمیت نسبت به ضرورت و تلاش برای رسیدن به آن همدلی و همراهی و همنوایی داشتند.

بنابراین رسانه، به عنوان یک نهاد مطالبه‌گر وظیفه دارد تا نقطه‌های اوج، قدرت و قوت را تشریح کند و دلایل این قدرت و قوت را به درستی تبیین کند. در عین حال رسانه وظیفه دارد که در هر حوزه‌ای که ناکامی داشته‌ایم، دلایلش را مطالبه‌گرانه پیگیری کند و بالاتر از همه این‌ها مسیر پیش رو را ببیند.

رادیو انقلاب تا ۲۳ بهمن روی آنتن/ رایزنی برای برنامه‌ای مشترک با تلویزیون

مردم باید بدانند که راه عبور از مشکلات و رسیدن به پیشرفت‌، همدلی و همراهی‌ و تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی است. امروز دشمن، دشمنی خود را آشکارتر و کرده مردان مؤثر و مجاهد ما همچون حاج قاسم سلیمانی را نشانه گرفته، به گمان خود تحریم‌های فلج‌کننده‌ای را بر اقتصاد ایران تحمیل کرده، پس باید بدانیم که همه‌ ما مردم ایران، امروز در یک کشتی حضور داریم و اگر هرکسی، تنها به خودش فکر کند و برای عبور از مشکلات خود، تدبیر نماید، پیروزی واقعی بدست نخواهد آمد.

رادیو وظیفه خود می‌داند تا به عنوان رسانه‌ای گرم و صمیمی در رسیدن به همدلی ملی اثرگذار باشد. زیرا وفاق بیشتر ملت با تصمیم‌های ملی شکل می‌گیرد. هر جا که در تصمیم‌های ملی به جای منافع جامعه، منفعت شخصی را در نظر گرفتیم، بدانیم که آنجا آغاز سقوط است و هر جا که در اقدامات اجتماعی و ملی، منفعت جامعه بر منفعت فرد رجحان پیدا کند، بدانیم که راه پیشرفت گشوده می‌شود.

امید است تا رادیو انقلاب در راستای وحدت و همدلی و روشنگری مسیر آینده بتواند مؤثر باشد. در این شبکه رادیویی که تا ۲۳ بهمن ادامه دارد به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم ایران خواهیم بود و امیدواریم که مانند گذشته، مردم از این رادیوی مناسبتی استقبال کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن