کافه دانش

گوشی هواوی P40 Pro 5G در گیک‌بنچ رویت شد

گوشی هواوی P40 Pro 5G در گیک‌بنچ رویت شد

گوشی هواوی P40 Pro 5G که همراه با دیگر پرچمداران سری P تا چند روز دیگر معرفی می‌شود، در بنچمارک Geekbench دیده شد. اکنون به بخشی از مشخصات فنی هواوی پی ۴۰ پرو ۵ جی پی برده‌ایم.

هواوی اولین پرچمدارانش در سال ۲۰۲۰ را در روز بیست و ششم مارس (هفتم فروردین) رونمایی خواهد کرد. چند روز مانده به رونمایی هواوی پی ۴۰، هواوی پی ۴۰ پرو و پی ۴۰ پرو پریمیوم ادیشن، گوشی هواوی P40 Pro 5G با پشتیبانی از نسل پنجم شبکه موبایل (۵G) در بنچمارک Geekbench حضور پیدا کرد.

کد هواوی پی ۴۰ پرو ۵ جی ELS-NX9 بوده و به صورت پیش‌فرض همراه با اندروید ۱۰ عرضه خواهد شد. نسخه‌ای که در گیک‌بنچ رویت شد، دارای ۸ گیگابایت رم است. انتظار داریم به منظور رقابت با پرچمدارانی همچون سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا با ظرفیت رم حداقل ۱۲ گیگابایت و حداکثر ۱۶ گیگابایت، نسخه‌های دیگری نیز برای Huawei P40 Pro با رم بیشتر ارائه شود.

نام تراشه گوشی هواوی ظاهر شده در گیک‌بنچ مشخص نیست، اما با در نظر گرفتن مشخصات آن، می‌توان به قدرت گرفتن گجت اندرویدی پرچمدار آتی هواوی از تراشه کایرین ۹۹۰ ۵G پی برد. این تراشه پیشتر در گوشی هواوی میت ۳۰، میت ۳۰ پرو و میت ایکس اس به کار رفت.

از طرفی امتیازهایی که گوشی تازه رویت شدن هواوی در بخش پردازش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای داخل Geekbench به دست آورد، تقریبا مشابه امتیازهای هواوی میت ۳۰ پرو است، در نتیجه احتمال استفاده از کایرین ۹۹۰ ۵G در گوشی‌های جدید سری P افزایش پیدا می‌کند. انتظار نداریم هواوی به این زودی، یک تراشه پرچمدار جدید رونمایی کند.

سامسونگ به خاطر استفاده از یک تراشه موبایل فاقد مودم موبایل ۵G یکپارچه، گلکسی اس ۲۰ و گلکسی اس ۲۰ پلاس را در دو مدل عرضه می‌کند. تنها یکی از آن‌ها از نسل پنجم شبکه موبایل پشتیبانی می‌کند. از طرفی برای کاربران ساکن در مناطق فاقد پوشش‌دهی ۵G، خرید گجتی با پشتیبانی از آن بی‌فایده است. برخلاف این دو، گلکسی اس ۲۰ اولترا تنها در یک نسخه ۵G موجود است. اما تراشه کایرین ۹۹۰ ۵G دارای مودم ۵G یکپارچه بوده و هر گوشی قدرت گرفته از آن، از نسل پنجم شبکه موبایل نیز پشتیبانی خواهد کرد.

لینک منبع

بلیط هواپیما
خروج از نسخه موبایل