فرهنگی

گسترش تبادلات نشر ایران و قطر

گسترش تبادلات نشر ایران و قطر

رئیس نمایشگاه کتاب دوحه ضمن بازدید از غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه، بر گسترش تبادلات نشر ایران و قطر تأکید کرد.

گسترش تبادلات نشر ایران و قطر – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم‌، به نقل از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در این دیدار جاسم احمد ابوالعینین رئیس نمایشگاه کتاب دوحه و محمد سلگی رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درباره توجه ویژه به گسترش تبادلات فرهنگی و اقتصاد نشر ایران و قطر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

در ادامه این دیدار جوانب مختلف نمایشگاه­‌های کتاب تهران و دوحه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و جاسم احمد ابوالعینین ضمن اشاره به تجربه حضور خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از پیگیری مراحل مرتبط با میهمان ویژه شدن آن کشور در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و این حضور را مفید ارزیابی کرد.

آغاز نمایشگاه کتاب قطر با حضور ایران و غیبت عربستان

محمد سلگی نیز با اشاره به بازدید از برخی مراکز فرهنگی و علمی نظیر کتابخانه ملی قطر، موزه ملی هنرهای اسلامی و همچنین دانشگاه قطر، چشم‌انداز تعاملات فرهنگی دو کشور را بسیار خوب ارزیابی و استفاده از تجربیات دوجانبه را راهی برای ارتقای سطح تعاملات فرهنگی دانست.

سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب دوحه با شعار «افلا تتفکرون» و با محوریت کتب علمی با حضور ۳۳۱ ناشر و نمایندگان ۳۱ کشور خارجی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن