فرهنگی

گزارش میرزاخانی از تغییرات جدید در پردیس سینمایی ملت

گزارش میرزاخانی از تغییرات جدید در پردیس سینمایی ملت

این سینما دارای تعداد کمی پرده سینما بود اما در حال حاضر هفت سالن نمایش با ظرفیت ۴۸۵ نفر اضافه شده است و در مجموع ۱۲ سالن نمایش با یک هزار و ۹۰۰ صندلی داریم.

گزارش میرزاخانی از تغییرات جدید در پردیس سینمایی ملت – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست گزارش عملکرد یک‌ساله مؤسسه تصویر شهر با حضور هاشم میرزاخانی مدیرعامل این مؤسسه و پردیس سینما ملت برگزار شد.

در این نشست که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد میرزاخانی به ارائه گزارش تغییرات و تحولات پردیس سینما ملت پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به اینکه پردیس سینما ملت روزگاری اولین پردیس سینمایی بود گفت: امروز این پردیس در میان ۱۸ پردیس در کشور قرار گرفته است و نیازمند تحولات و تغییرات گسترده بود. سینما ملت ضعف‌ها و کاستی‌هایی

داشت که باید برطرف می‌شد. مثلاً مشکل پارکینگ که با کمک شهرداری تهران حل شد و در حال حاضر امکان ۷۰۰ پارکینگ در آنجا از درب‌های نیایش برقرار است و به‌زودی با رایزنی‌ها ورود و خروج از درب کردستان ایجاد خواهد شد.

از اقدامات دیگر فودکورت به عنوان محلی برای خانواده‌ها با ۸۰۰ صندلی و غذاهای فرنگی و ایرانی ارائه می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: این سینما دارای تعداد کمی پرده سینما بود اما در حال حاضر هفت سالن نمایش با ظرفیت ۴۸۵ نفر اضافه شده است و در مجموع ۱۲ سالن نمایش با یک هزار و ۹۰۰ صندلی داریم. تعداد ۹۰۰ صندلی در سینما به

صورت جدید اضافه شده است و با این حساب نمایش سینمای کودک، هنر و تجربه و دفاع مقدس و دیگر گونه‌ها را خواهیم داشت. ۷ بهمن و قبل از جشنواره فجر این سالن‌ها افتتاح خواهند شد.

وی به ساخت سالن آمفی تئاتر چند منظوره نیز اشاره کرد و افزود: نمازخانه مجهز شده است و گالری برای برگزاری مراسم‌های هنری نیز آماده به کار است. کافه کتاب ما به‌روز شده است و در مجموع ۱۸۰ دوربین مداربسته در پردیس وجود دارد.

میرزاخانی با اشاره به اینکه فرمت سالن نمایش لیزری شده است، گفت: برای تردد بهتر علاقه‌مندان به سینما با یکی از تاکسی‌های اینترنتی صحبت شده است که از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه مسافران بتواند پرداخت شود.

وی در ادامه با نمایش نمودار فروش و دخل و خرج افزود: علت سود منفی در سال ۱۳۹۸ این است که تمام درآمد صرف هزینه‌های ساخت و ساز شده است.

مدیر مؤسسه تصویر شهر همچنین گفت: تمام هزینه‌های ساخت و ساز توسط مؤسسه تصویر شهر پرداخت شده است.

میرزاخانی در پایان اشاره کرد که از نظر ظرفیت، سینما ملت اولین سینه‌پلکس ایران است که فقط فرهنگی و سینمایی است و دومین بعد از سینه‌پلکس‌های تجاری است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن