علم و دانش

گزارش: در این لحظه، آینده فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت «نامعلوم» است

گزارش: در این لحظه، آینده فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت «نامعلوم» است

مری جو فولی از وب‌سایت ZDNet به تازگی خبر داده که شرکت مایکروسافت در حال بررسی مجدد استراتژی‌های خود مبنی بر توزیع اپلیکیشن‌ها به کاربران ویندوز است.

سال گذشته میلادی، کوین گالو (Kevin Gallo)، نائب رئیس شرکت مایکروسافت در خصوص Microsoft Store گفت:

فروشگاه (مایکروسافت) درباره تجارت است. این کانال دیگری برای توزیع [برنامه] محسوب می‌شود اما تنها راه برای دسترسی کاربران به اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۰ نیست.

اینک اما، فولی مدعی شده است که ردموندی‌ها قصد دارند تا مایکروسافت استور را چند بخش کرده و بخشی را برای تجارت و بخشی را برای آموزش در نظر بگیرند که بخش آموزشی از سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹ شمسی (۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی) آغاز به کار خواهد کرد.

این نسخه از فروشگاه به شرکت‌های دیگر اجازه می‌دهد تا فهرستی از اپلیکیشن‌ها را به کاربرانِ ویندوزیِ خود ارائه دهند و همچنین، برنامه‌هایی را به صورت انحصاری (خصوصی) برای مصرف داخلی در آن آپلود کنند. در حال حاضر و بر اساس گفته‌های فولی، مایکروسافت با چند شرکت فعال در زمینه ساخت و عرضه اپلیکیشن‌های UWP در خصوص این مورد صحبت کرده است.

این تغییر، بخشی از تغییراتِ کلی مایکروسافت استور است که در پی آن، چندی پیش آیکون فروشگاه مایکروسافت از Taskbar ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰H1 نیز از حالت سنجاق شده در آمد. مری جو فولی (Mary Jo Foley) اظهار داشته که انتظار دارد نسخه وب فروشگاه مایکروسافت همچنان در دسترس باشد اما وضعیت کلاینتِ دسکتاپِ این فروشگاه «نامشخص» است.

فولی به این نکته نیز اشاره کرده است که هنوز شرکت مایکروسافت به استراتژی هماهنگ و متناسبی در زمینه نحوه عرضه اپلیکیشن‌ها و رساندن آن‌ها به دست مشتری‌ها نرسیده است. با این حال، مایکروسافت تلاش دارد تا راهی پیدا کند که کاربران بتوانند اپلیکیشن‌های مورداعتماد ویندوز ۱۰ و پیشنهاد شده توسط مایکروسافت را به راحتی تشخیص دهند. از سوی دیگر، ردموندی‌ها قصد دارند تا راه حلی بیابند که کاربران بتوانند راحت‌تر از قبل به برنامه‌های مورداعتماد در خارج از فروشگاه مایکروسافت دسترسی یابند.

مایکروسافت در خصوص این موضوع هیچ موضع مشخصی نگرفته و تنها گفته است که این شرکت در حال حاضر چیزی برای اشتراک گذاشتن در این رابطه ندارد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن