فرهنگی

گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری در جعل بسته‌بندی/ لزوم استفاده از چاپ امنیتی و ضدجعل در ایران

گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری در جعل بسته‌بندی/ لزوم استفاده از چاپ امنیتی و ضدجعل در ایران

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ از گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری در جعل بسته‌بندی در دنیا خبر داد و گفت:‌ در ایران نیز با توجه به گسترش این موضوع استفاده از چاپ امنیتی و ضد جعل ضروری است.

گردش مالی 400 میلیارد دلاری در جعل بسته‌بندی/ لزوم استفاده از چاپ امنیتی و ضدجعل در ایران – اخبار فرهنگی –

بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری نخستین همایش اهمیت چاپ امنیتی و ضد جعل در بسته‌بندی که امروز ۳۰ دی ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در اتاق بازرگانی برگزار می‌شود‌، گفت: در حال حاضر در دنیا حدود ۴۰۰ میلیارد دلار سرمایه در گردش جعل برندهاست،‌ در ایران نیز این موضوع بسیار گسترش داشته است.

وی ادامه داد:‌ در ایران برندهای مختلفی در سال‌های اخیر درگیر این موضوع شده‌اند‌ که سرمایه‌های بسیاری را نیز هدر داده است‌. بارها مشاهده شده است که یک برندی محصولی باکیفیت را تولید و در بسته‌بندی شکیلی عرضه می‌کند،‌ اما جاعلان نیز با بسته‌بندی به همان شکل و حتی با کیفیت‌تر کالای تقلبی را عرضه می‌کنند‌.

عابدین با اشاره به چاپ امنیتی و ضد جعل در بسته‌بندی گفت:‌ المان‌ها و پارامترهایی وجود دارد که می‌توان بسیار ساده در چاپ این بسته‌بندی‌ها انجام داد تا مصرف‌‌کننده با دقت در خرید و با توجه به آن المان‌ها از واقعی بودن کالای مورد نظر اطمینان حاصل کند. در این زمینه هم حمایت از مصرف‌کننده انجام می‌شود و هم حمایت از تولیدکننده و سرمایه‌گذار کالا.

صنعت چاپ در آستانه ورشکستگی؛ صف‌های چند‌ متری برای خرید یک بسته کاغذ A4‌جوادی: مشکل صنعت چاپ، سردرگمی در سیاست‌گذاری و واگذاری آن به دیگر بخش‌ها است

وی در پایان یادآور شد:‌ یکی از این روش‌ها و المان‌ها استفاده از مرکب‌های ضدجعل است که نسبت به هدررفت سرمایه‌ای که در جعل اتفاق می‌افتد،‌ هزینه بسیار پایینی را برای تولیدکننده به همراه دارد.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن