تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
کد خبر : 73868

گران ترین توکن های NFT که تا به حال خریداری شده است

گران ترین توکن های NFT که تا به حال خریداری شده است

گران ترین توکن های NFT که تا به حال خریداری شده استحتماً خبرهای خرید و فروش ان اف تی با مبالغ هنگفت را شنیده‌اید. در این مطلب گران ترین توکن های NFT که تاکنون خریداری شده را به شما معرفی می‌کنیم.
در ی..

گران ترین توکن های NFT که تا به حال خریداری شده است

حتماً خبرهای خرید و فروش ان اف تی با مبالغ هنگفت را شنیده‌اید. در این مطلب گران ترین توکن های NFT که تاکنون خریداری شده را به شما معرفی می‌کنیم.

در یک مدت زمان کوتاه، توکن‌های NFT از یک چیز جذاب کوچک تبدیل به بحث روز در دنیای رمزارزها شدند و در کل محبوبیت آنها به خاطر هیجان بی‌دلیل و زیادی که در ارزهای دیجیتال وجود دارد، افزایش یافته است. این روزها محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT مانند کریپتوپانک‌ها، میمون‌های بی‌حوصله و مون‌برد به نام‌های شناخته‌شده‌ای بدل گشته‌اند و سرمایه‌گذاران و افراد مشهور بابت کسب این توکن‌های NFT که گران ترین NFT نیز محسوب می‌شوند اقدام به خودنمایی و پز دادن می‌کنند.

برای آن دسته از کسانی که اطلاع ندارند NFT چیست و چگونه کار می‌کند، خیلی مختصر و کوتاه توضیح دهیم که بنیاد اصلی و اساسی توکن‌های NFT این است که این توکن‌ها یک کد بوده که در فضای بلاکچین وجود دارند و غیرقابل معاوضه هستند، یعنی نمی‌توان آنها را به مثل معاوضه کرد. وب‌سایت The Verge خیلی ساده توکن‌های NFT را به عنوان نوعی کارت بازی دیجیتال تشبیه کرده و مشابه کارت‌های بازی واقعی، کمیاب‌ترین آنها مورد توجه کلکسیونرها قرار می‌گیرند.

با مطالعه مطالب زیر می‌توانید به درک خوب و قابل قبولی از توکن‌های NFT و روش کار آنها برسید.

همچنین بخوانید:

ان اف تی / NFT پدیده جدید دنیای بلاکچین چیست؟

آموزش ساخت NFT ؛ چگونه ان اف تی بسازیم و بفروشیم؟

هنرمندان از NFT به عنوان رسانه‌ای برای فروش مستقیم آثار خود به طرفدارانشان استفاده کرده‌اند و مجموعه‌های جدید بی‌شماری در بازارهایی همچون OpenSea پدید آمده‌اند که بسیاری از آنها به صورت الگوریتمی تولید شده‌اند. قیمت محبوب‌ترین توکن‌های NFT بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ به شدت افزایش یافت که در این بین خرید و فروش گران ترین NFT صورت پذیرفت؛ اگرچه ریزش چند وقت اخیر در بازار رمزارزها و سقوط ناگهانی استیبل کوین Terra بازار را تضعیف کرده است.

با این حال، تا همین اواخر، رکوردهای جدیدی برای قیمت‌های NFT به طور مداوم ثبت می‌شد و گران‌ترین آن‌ها با مبالغ واقعاً شگفت‌انگیزی همراه شدند. آیا پس از این ریزش اخیر، ارزش بازار به طور دائم کاهش خواهد یافت یا به رشد خود ادامه خواهد داد؟ فقط زمان مشخص خواهد کرد.

گران ترین توکن های NFT فروخته شده در جهان

در ادامه با معرفی گران ترین توکن های NFT که تاکنون خریداری شده‌اند همراه گجت نیوز باشید.

The Merge اثری از Pak با قیمت ۹۱.۸ میلیون دلار

گران ترین NFT

گران‌ترین اثر هنری NFT که تا به امروز فروخته شده است، توسط Pak، هنرمند دیجیتال ناشناس که از پیشگامان اولیه فضای هنری NFT بود، خلق شد. این اثر که نام آن The Merge بوده در دسامبر ۲۰۲۱ رونمایی شد و مجموعه‌ای از ۳۱۲۶۸۶ واحد جرم است که می‌توانند با هم ترکیب شوند و یک اثر هنری واحد را تشکیل دهند. در مجموع ۲۸۹۸۳ کلکسیونر هر کدام بخشی از این اثر را خریداری کردند که در پایان دوره حراج برای هر خریدار به NFT جداگانه تبدیل شد.

به گفته هفته‌نامه مالی بارونز، این اثر در بازار Nifty Gateway فروخته شد و می‌توان ادعا کرد که این گران‌ترین اثر هنری بوده که تا به حال توسط یک هنرمند زنده فروخته شده است. با این حال، لازم به ذکر است که با توجه به این واقعیت که هر بخش از اثر پس از پایان حراج به NFT های جداگانه تقسیم شد، بحث‌هایی در مورد اینکه The Merge به عنوان یک اثر واحد یا یک مجموعه طبقه‌بندی شود وجود دارد.

دانکن و گریفین کاک فاستر، بنیانگذاران Nifty Gateway در بیانیه خود در جشن انتشار این اثر گفتند که The Merge گران‌ ترین NFT تا کنون است؛ اگرچه آنها از این موضوع مطلع بودند که پس از پایان دوره حراج، The Merge به نزدیک به ۲۹۰۰۰ NFT جداگانه تقسیم شد و بنابراین یک توکن واحد محسوب نمی‌شود.

با این گفته‌ها، آیا The Merge را می‌توان گران ترین NFT دانست یا صرفاً یک مجموعه بسیار محبوب است؟ این ابهام منعکس کننده ماهیت کلی فضای NFT است و بعید است که کسی به این زودی‌ها به پاسخ متقاعد کننده‌ای برسد.

Everydays: the First 5000 Days اثری از Beeple با قیمت ۶۹.۵ میلیون دلار

بیپل، یک هنرمند دیجیتال که نام اصلی او مایکل وینکلمان است، یکی از محبوب‌ترین خالقان آثار هنری NFT بوده که معروفیت سریع الوقوع وی ارتباط نزدیکی با ظهور NFT داشته است. باارزش ترین اثر او هر روز: ۵۰۰۰ روز نخست نام دارد که در یک حراجی در کریستیز که برای اولین‌بار در نوع خود برگذار می‌شد به قیمت ۶۹.۵ میلیون دلار در مارس ۲۰۲۱ فروخته شد. بنا بر گزارش‌ها، این اثر توسط متاکووان، بنیانگذار مستعار صندوق سرمایه گذاری NFT، متاپورس، خریداری شده است. تا به امروز این بیشترین مبلغ پرداخت شده برای یک NFT واحد محسوب می‌شود و شاید گران ترین NFT نیز باشد.

این قطعه کلاژی از آثار دیجیتالی کوچک‌تر است که بیپل طی چهارده سال گذشته روزانه یک تصویر را تولید می‌کرد، از این رو عنوان ۵۰۰۰ روز نخست را به خود اختصاص داد. این آثار از طرح‌های سیاسی گرفته تا صحنه‌های ماورایی را شامل می‌شوند و به همان اندازه که نگاره واقعی آنها را نشان می‌دهند، پشتکار وینکلمان را نیز نشان می‌دهند. The Verge گزارش داد که تا اکتبر ۲۰۲۰، بهترین فروشی که وینکلمان داشت یک اثری بود که آن را با قیمت صد دلار فروخته بود.

قیمت نهایی باورنکردنی Everydays – The First 5000 Days به عنوان یک لحظه برجسته در تاریخ NFT تلقی شد و وینکلمان را بلافاصله پس از جف کونز و دیوید هاکنی به سومین هنرمند زنده با ارزش تبدیل کرد.

Clock اثری از Pak و Julian Assange با قیمت ۵۲.۷۴ میلیون دلار

گران ترین NFT

در واکنش به دستگیری جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، هنرمند دیجیتال ناشناس Pak و تیمی از حامیان آسانژ، یک NFT تک نسخه‌ای ایجاد کردند که تنها تعداد روزهای زندانی آسانژ را نشان می‌دهد. بنا بر گزارش‌ها، وجوه حاصل از این فروش به تیم دفاعی حقوقی آسانژ اهدا شد که هم‌اکنون در حال مبارزه با استرداد او از بریتانیا به ایالات متحده هستند. به گفته مجله اینترنتی Designboom، بخش کوچک‌تری از درآمدها نیز به سازمان‌های مختلفی تعلق گرفت که برای اهدافی مانند آزادی اطلاعات، حریم خصوصی دیجیتال و حقوق بشر مبارزه می‌کنند.

این اثر به قیمت ۱۶,۵۹۳ اتریوم خریداری شد که توسط AssangeDAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز متشکل از بیش از ۱۰،۰۰۰ مشارکت کننده منفرد، انجام پذیرفت. بر اساس گزارش Artnet، هر کدام از مشارکت‌کنندگان در این فروش، درصد متناسبی از توکن DAO را دریافت کردند که طبق گزارشات، از آن برای تصمیم گیری در مورد آینده NFT استفاده خواهد شد.

Human One اثری از Beeple با قیمت ۲۸.۹ میلیون دلار

گران ترین NFT

باز هم اثری دیگر از بیپل در لیست گران ترین NFT قرار دارد. دومین اثر هنری ارزشمند بیپل، Human One نام دارد. این اثر فضانوردی را در حال قدم زدن در پس زمینه‌های مختلف ماورایی به تصویر می‌کشد. Human One در نوامبر ۲۰۲۱ در حراج کریستی فروخته شد و اگرچه خریدار مالکیت NFT و مجسمه متحرک سه بعدی مربوطه را دارد، اما بیپل دسترسی دائمی از راه دور به این اثر را حفظ کرده است. بیپل متعهد شده است که به طور منظم Human One را با پس‌زمینه‌های جدید به‌روزرسانی کند. به گفته NFTNow، پیشنهاد برنده توسط یک خریدار آنلاین مستقر در سوئیس داده شد.

Human One با دیگر آثار بیپل متفاوت است، زیرا اولین اثر NFT وی بوده که با یک اثر هنری فیزیکی همراه شد. قطعه فیزیکی شامل چهار صفحه نمایش ویدیویی است که رایانه‌هایی در پایه آن تعبیه شده است. طبق گفته NFTNow حدود ۲۱۰ سانتی‌متر بلندی دارد و شخصیت مرکزی که در سراسر صفحه نمایش داده می‌شود، فضانورد یا همان Human One است.

بر اساس گزارش‌ها، الهام‌بخش بیپل برای خلق این اثر چندین صفحه تلویزیون روی غلتک‌ها در استودیوی وی بوده که در نظر داشت باید آنها را در یک واحد جعبه ترکیب کند. از آنجا، ایده یک بوم دیجیتالی چرخان توسعه یافت و Human One متولد شد.

CryptoPunk #5822 اثری از Larva Labs با قیمت ۲۳.۷ میلیون دلار

یکی از اولین نمونه‌های کالکشن NFT در بلاکچین اتریوم، کریپتوپانک است که به یکی از با ارزش‌ترین مجموعه‌ها و گران ترین NFT در جهان تبدیل شده است. کریپوپانک‌ها مجموعه‌ای از ده هزار شخصیت پانک منحصربه‌فرد و الگوریتمی هستند که به گفته سازندگانشان Larva Labs، الهام‌بخش استاندارد توکن ERC-721 بوده‌اند، رابطی که اکنون اکثر ان‌اف‌تی‌های مبتنی بر اتریوم را تأمین می‌کند. ارزش کریپتوپانک‌ها با کمیاب بودن ویژگی‌های آن تعیین می‌شود؛ هرچه این ویژگی‌ها نادرتر باشد، NFT ارزشمندتر است.

کریپتوپانک شماره ۵۸۲۲ یکی از کمیاب‌ترین کریپتوپانک‌هاست و قیمت فروش باورنکردنی آن را توجیح می‌کند. اولاً، فقط یک ویژگی دارد که تنها ۲٪ از کل مجموعه کریپتوپانک‌ها دارای یک ویژگی هستند. آن یک ویژگی هم دستمال سر بوده که به خودی خود کمیاب است، زیرا تنها ۵ درصد از کل کریپتوپانک‌ها کلکسیون ورزشی هستند. نوع پوسته این پانک از نوع آدم فضایی بوده که بزرگترین عامل در بالا رفتن ارزش این NFT است، زیرا تنها ۰.۰۹ درصد از کل مجموعه کریپتوپانک‌ها این پوسته را دارند، یعنی در ۹ تا از مجموعه ده هزارتایی.

پانک شماره ۵۸۲۲ توسط دیپاک تاپلیال، مدیر عامل شرکت فناوری بلاکچین، به قیمت ۸۰۰۰ اتریوم، تقریباً ۲۳.۷ میلیون دلار در زمان فروش خریداری شد.

CryptoPunk #7523 اثری از Larva Labs با قیمت ۱۱.۷۵ میلیون دلار

گران ترین NFT

کریپتوپانک نادر دیگری که به مبلغی باورنکردنی فروخته شد، شماره ۷۵۲۳ بوده که به دلیل داشتن ماسک روی صورت و نوع پوسته آدم فضایی که دارد، لقب «بیگانه کووید» را به خود اختصاص داد. این پانک در ژوئن ۲۰۲۱ در حراجی ساتبی فروخته شد و علیرغم قیمت فروش فوق العاده آن، همه ویژگی‌هایش آنچنان کمیاب نیستند. این پانک داری سه ویژگی بوده که وی را یکی از ۴۵۰۱ پانک دارای سه ویژگی می‌کند. دو ویژگی دیگر این پانک یکی گوشواره بوده که ۲۴.۶ درصد از کل مجموعه دارای گوشواره هستند و یک کلاه دارد که ۴ درصد از کل مجموعه داری کلاه هستند.

قیمت بالای آن در درجه اول به این واقعیت مربوط می‌شود که تنها پانک در مجموعه بوده با پوس آدم فضایی ماسک بر صورت دارد، ویژگی‌ای که هم‌اکنون به خاطر همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ بسیار به چشم آمده و باعث شده تا این پانک تبدیل به یکی از گران ترین NFT شود. این پانک در یک حراجی به مبلغ ۱۱.۷۵ میلیون دلار فروخته شد که با فروش قبلی خود در سال ۲۰۱۷ فاصله زیادی داشت، جایی که طبق گفته برنامه Cryptopunks فقط به قیمت ۸ اتریوم معادل ۱۶۴۶ دلار در آن زمان فروخته شد.

CryptoPunk #4156 اثری از Larva Labs با قیمت ۱۰.۲۶ میلیون دلار

از آنجایی که کریپتوپانک‌ها در فضای NFT و به طور کلی کریپتو پرمخاطب‌تر شده‌اند، تعداد رو به رشدی از کلکسیونرها برندهای شخصی خود را حول محور پانک‌های خود قرار داده‌اند. پانک شماره ۴۱۵۶ تا دسامبر ۲۰۲۱ متعلق به یک کلکسیونر ناشناس بود که با نام Punk4156 کار می‌کرد، اما NFT ارزشمند خود را پس از اختلاف نظر با Larva Labs بر سر سیاست‌های کپی‌رایت آن‌ها، فروخت. Punk4156 پانک خود را در مارس ۲۰۲۱ به قیمت ۱.۲۵ میلیون دلار خریداری کرده بود، اما آن را با سود تقریباً ده برابری در دسامبر همان سال به قیمت ۱۰.۲۶ میلیون دلار فروخت.

پانک ۴۱۵۶ دارای ویژگی‌های نادری است که باعث شد تا رقم فروش بالایی داشته باشد و در لیست گران ترین NFT قرار گیرد. ۴۱۵۶ یکی از بیست و چهار میمون کریپتوپانک‌ها بوده و تنها یک ویژگی دارد که آن هم یک دستمال سر است. فروش بحث‌برانگیز ۴۱۵۶ بحث گسترده‌ای را در مورد حقوق اعطای امتیاز کریپتوپانک‌ها در میان جامعه به راه انداخت که نشان‌دهنده فقدان رهنمودهایی از طرف Larva Labs در مورد حقوق مالکیت معنوی‌ای که از یک از مالکان کریپتوپانک‌ها در اختیار دارند بود.

در مارس ۲۰۲۲، اعلام شد که Yuga Labs، خالقان Bored Ape Yacht Club، حقوق IP مربوط به کریپتوپانک‌ها را از Larva Labs خریداری کرده است و به صاحبان پانک‌ها دامنه وسیع‌تری از حقوق تجاری برای استفاده از شهرت توکن‌های NFT متعلق به خودشان می‌دهد.

CryptoPunk #7804 اثری از Larva Labs با قیمت ۷.۵۶ میلیون دلار

گران ترین NFT

در ماه مارس سال ۲۰۲۱، با برگذاری حراج برجسته کریستیز که با فروش ۶۹ میلیون دلاری اثر هر روز: ۵۰۰۰ روز نخست و شکستن رکوردهای فروش و جلب توجه جهانی همراه بود، ترویج و تبلیغ توکن‌های NFT به بالاترین حد خود رسید. همزمان با اتمام حراج اثر بیپل، کریپتوپانک ۷۸۰۴ به قیمت ۴۲۰۰ اتریوم به ارزش ۷.۵ میلیون دلار خریداری شد که آن را به گران‌ترین پانک تاریخ در آن لحظه تبدیل کرد.

همانند دیگر کریپتوپانک‌های با ارزش، پانک ۷۸۰۴ نیز دارای پوسته آدم فضایی بوده و سه ویژگی نیز با خود دارد که یک پیپ، یک عینک دودی و یک کلاه است. تمامی سه ویژگی ذکر شده از ویژگی‌های کمیاب در مجموعه کریپتوپانک‌ها هستند، به طوری که تنها ۳ درصد از کل مجموعه دارای پیپ هستند، ۲.۵ درصد از کل مجموعه کلاه بر سر دارند و ۴ درصد از کل مجموعه کریپتوپانک‌ها عینک دودی به چشم زده‌اند.

پانک ۷۸۰۴ توسط یک کلکسیونر NFT که با نام Peruggia-v.eth کار می‌کند خریداری شد. وی تاکنون ناشناس باقی مانده، اما یکی از کلکسیونرهای مشتاق پانک‌ها و مجموعه‌های مشابه بوده که به‌صورت الگوریتمی تولید شده‌اند. او در زمان نگارش این مطلب چهار کریپتوپانک دیگر و مجموعاً ۲۶۳ توکن NFT در کیف پول خود دارد.

CryptoPunk #3100 اثری از Larva Labs با قیمت ۷.۵۱ میلیون دلار

افزایش بسیار زیاد محبوبیت توکن‌های NFT باعث شده است که قیمت درخواستی کمیاب‌ترین کریپتوپانک‌ها به شدت افزایش یابد که افزایش ده برابری کریپتوپانک ۴۱۵۶ تنها در ده ماه گویای این امر است؛ اما به نظر می‌رسد که برخی از مالکان کریپتوپانک‌ها، در فروش آنها بسیار جاه‌طلبی به خرج می‌دهند. پانک ۳۱۰۰ طبق گفته DappRadar در ماه مارس ۲۰۲۱ با قیمت ۴۲۰۰ اتریوم به ارزش تقریباً ۷.۵۱ میلیون دلار خریداری شد و سپس چند ماه بعد، در آگوست ۲۰۲۱، با قیمت درخواستی ۹۰.۵ میلیون دلار برای فروش قرار داده شد.

اگر پانک نام برده با این قیمت فروخته می‌شد با اختلاف تبدیل به گران ترین NFT تاریخ می‌شد و اثر هر روز: ۵۰۰۰ روز نخست را پشت‌سر می‌گذاشت؛ اما تاکنون در قیمت درخواستی ذکر شده به فروش نرسیده است. باوجود تلاش مالک پانک ۳۱۰۰ برای کسب سود کلان از فروش این پانک، به نظر می‌رسد که وی به طور قابل‌توجهی ارزش پانک خود را در مقایسه با تقاضای واقعی بازار بیش از حد ارزیابی کرده زیرا DappRadar آن را بر اساس معاملات اخیر بازار در زمان نگارش این مطلب ۱۴۵۴.۵ اتریوم به ارزش ۲.۹۷ میلیون دلار قیمت‌گذاری کرده است.

Ringers #109 اثری از Art Blocks با قیمت ۷.۱۱ میلیون دلار

گران ترین NFT

Ringers اثری از دیمیتری چرنیاک مجموعه‌ای از هزار NFT بوده و به صورت الگوریتمی تولید شده‌اند که شامل ریسمانی بوده که دور مجموعه‌ای از گیره‌ها با اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف پیچیده شده است. در اکتبر ۲۰۲۱، Ringers #109 به قیمت ۲۱۰۰ اتریوم، به ارزش حدود ۷.۱۱ میلیون دلار طبق گفته Etherscan فروخته شد. خریدار این اثر ناشناس باقی مانده، اما فروشنده مدت کوتاهی پس از فروش در توییتی خود را به عنوان شخصیت NFT آکیرا معرفی کرد. به گفته فروشنده، آنها #۱۰۹ را فقط به قیمت ۵۵۰ دلار در مارس ۲۰۲۱ خریداری کرده بودند که به میزان بازدهی این NFT را به بیش از ۱.۲۵ میلیون درصد می‌رساند.

باوجود این فروش خوب و رکوردشکن، به طور کلی میزان علاقه و تمایل مردم به مجموعه Ringers به اندازه سایر مجموعه‌های NFT که به صورت الگوریتمی تولید شده‌اند مانند کریپتوپانک‌ها و میمون‌های بی‌حوصله نیست. در زمان نگارش این مطلب، میانگین قیمت فروش توکن‌های ان اف تی Ringers چیزی حدود ۹۶۷۰۰ دلار است، در حالی که میانگین قیمت فروش میمون‌های بی‌حوصله ۲۱۵۰۰۰ دلار بوده و این در حالی‌ست که گران ترین NFT فروخته شده از میمون‌های بی‌حوصله ۳.۴ میلیون دلار قیمت داشته که بسیار کمتر از قیمت فروش Ringers #109 است.

Right Click And Save As Guy اثر XCOPY با قیمت ۷.۰۹ میلیون دلار

گران ترین NFT

استدلال محبوب از دنیای NFT این است که اگرچه آنها نوعی مالکیت دیجیتال را نشان می‌دهند، اما یک عکس با فرمت JPG که با آن NFT مطابقت دارد می‌تواند توسط هر کسی مشاهده و ذخیره شود. هنرمند دیجیتال XCOPY با خلق یک اثر این استدلال را به سخره گرفت. اثر مذکور که Right Click And Save As Guy نام دارد در دسامبر ۲۰۱۸ ساخته شد اما اخیراً در دسامبر ۲۰۲۱ با قیمت ۱۶۰۰ اتریوم، کمی بیش از ۷ میلیون دلار به فروش رسید.

خریدار این اثر هنری یک کلکسیونر است که با نام Cozomo de’ Medici کار می‌کند و تعدادی آثار هنری گران قیمت دیگر در مجموعه خود دارد، از جمله اثر دوم XCOPY به نام Some Asshole که به قیمت ۳.۸ میلیون دلار آن را خریداری کرد. ظاهراً این کلکسیونر پرکار، کسی نیست جز رپر شناخته‌شده و محبوب آمریکایی اسنوپ داگ با انتشار یک توییت در حساب شخصی توییتر خود عنوان که شخصیت Cozomo de’ Medici در دنیای NFT خود او است.

باین حال در مورد این ادعا اسنوپ داگ تردیدهایی وجود دارد و برخی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال حدس می‌زنند که افشای اسنوپ صرفاً یک ترفند تبلیغاتی بوده و راس، یکی از رپرهای همکار، ممکن است صاحب واقعی کیف پول باشد.

Crossroads اثری از Beeple با قیمت ۶.۶ میلیون دلار

گران ترین NFT

آخرین اثری که در لیست گران ترین NFT این مطلب قرار دارد Crossroads است. کراس رودز یکی از آثار هنری برجسته ان اف تی بوده که توسط بیپل خلق شده و از آن برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ قبل از انتخاب ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا رونمایی شد که بسته به نتایج انتخاب دست‌خوش تغییر می‌شد. دو نسخه از این اثر ساخته شد، یکی نشان دهنده پیروزی دونالد ترامپ در انتخاب ریاست جهموری بود و دیگری جسد رها شده ترامپ که برهنه بوده و روی بدن آن دیوارنگاری شده و روی باغچه‌ای نادیده گرفته می‌شود را نشان می‌دهد.

با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، نسخه دوم از کراس رودز به عنوان نسخه دائمی قفل شد. کراس رودز ابتدا پس از تولید به قیمت ۶۶۶۶۶.۶۶ دلار فروخته شد، اما در فوریه ۲۰۲۱ به قیمت ۶.۶ میلیون دلار در Nifty Gateway به فروش رسید تا به شروع موج جدید آثار هنری گران قیمت NFT کمک کند و نام پیل را به عنوان یکی از آرتیست‌های آینده‌دار روی زبان بی‌اندازد. در آن زمان، این اثر گران‌ ترین NFT فروخته شده بود و این هنرمند در توییتی اعلام کرد که در واکنش به این فروش کاملاً زبانش قاصر است.

بیپل در آن زمان نمی‌دانست که فقط با گذشت یک ماه بعد، یکی دیگر از آثارش ده برابر این رقم به فروش می‌رسد، که نقطه‌ی عطفی در هیاهوی صنعت NFT بود و آن را به یکی از هنرمندان برجسته تاریخ تبدیل کرد.

نظر شما راجع به گران ترین NFT چیست؟

شاید برای بعضی از مردم این مبالغ هنگفتی که صرف خرید آثار NFT می‌شود غیر منطقی به نظر برسد و برای آنها توجیحی نداشته باشد، اما این اعداد و ارقام کاملاً واقعیت دارند و پیشبینی می‌شود که در سال‌های آینده شاهد شکستن رکورد خرید گران ترین NFT باشیم و مبالغ خیلی بالاتری میان خریدار و فروشنده رد و بدل شود.

نظر شما راجع به این مطلب چیست؟ شما می‌توانید نظرات خودتان را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید!

منبعSlashGearمنبع گجت نیوز

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.