علم و دانش

کتاب پیشگویی نوشته سیلویا براون در سال ۲۰۰۸ ویروس کرونا را پیش بینی کرده بود

کتاب پیشگویی نوشته سیلویا براون در سال ۲۰۰۸ ویروس کرونا را پیش بینی کرده بود

در بخشی از کتاب پیشگویی به نوشته سیلویا براون در سال ۲۰۰۸ آمده است که در سال ۲۰۲۰ یک ویروس خطرناک با علائمی مشابه ویروس کرونا جان بسیاری از مردم را خواهد گرفت.

سیلویا سلست براون که به عنوان یک نویسنده جنجالی شناخته می‌شود، مدعی بود به دلیل این که یک واسطه روحی است می‌تواند با توانایی‌های ماورایی خود آینده را پیش‌بینی کند. البته بیشتر پیشگویی‌های این نویسنده غلط از آب در می‌آمدند و به همین دلیل همواره با انتقادهای فراوانی مواجه می‌شد. سیلویا براون که متولد ۱۹ اکتبر ۱۹۳۶ بود در ۲۰ نوامبر سال ۲۰۱۳ درگذشت و جنجال‌های متعددش نیز به پایان رسید. اما اکنون پس از شیوع گسترده کروناویروس مجددا نام این نویسنده جنجالی به سر زبان‌ها افتاده است.

پیشگویی ویروس کرونا در کتاب سیلویا براون

سیلویا براون در سال ۲۰۰۸ کتابی را با نام کتاب پیشگویی نوشت و به بازار عرضه کرد که حواشی زیادی را به همراه داشت. اما مهم‌ترین موضوع آن که اکنون بیش از پیش به آن توجه می‌شود، پیش‌بینی شیوع ویروس خطرناکی است که طبق این کتاب در سال ۲۰۲۰ شیوع پیدا می‌کند و جان بسیاری از مردم را خواهد گرفت. در این کتاب به علائم این ویروس خطرناک نیز اشاره شده است که با علائم ویروس کرونا شباهت‌های زیادی دارد. سیلویا براون در کتاب پیشگویی خود این ویروس را مشابه بیماری‌های ذات‌الریه دانست که به دستگاه تنفسی انسان حمله می‌کند و مرگ بیمار را به همراه دارد. جالب اینجاست که این نویسنده از مخاطبان خود خواسته بود همواره دست و صورت خود را بشویند و به صورت روزانه حمام کنند.

بخشی از کتاب پیشگویی سیلویا براون

اخیرا تصویری از یک صفحه‌ی کتاب پیشگویی سیلویا براون در فضای مجازی منتشر شد که حواشی زیادی به همراه داشت؛ صفحه‌ای که نوشته‌های آن به نوعی شیوع ویروس خطرناکی چون ویروس کرونا را پیش‌بینی کرده بود. متن این صفحه از کتاب پیش‌گویی سیلویا براون به شرح زیر است:

این بیماری به قدری واگیردار خواهد بود که مبتلایان به آن به ناچار قرنطینه خواهند شد و چهار تا پنج سال ترس و وحشت همه جا را فرا خواهد گرفت تا این که کشف شود که ترکیبی از جریان برق و گرمای زیاد قارچ و باکتری‌های ایجاد کننده آن را از بین می‌برد.

تا سال ۲۰۲۰ مردم بیش از هر زمان دیگری در اماکن عمومی از ماسک‌های جراحی و دستکش‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. علت این کار شیوع یک بیماری شدید شبیه ذات‌الریه خواهد بود که به ریه‌ها و نای حمله می‌کند و به شدت در برابر درمان مقاومت است.

این بیماری به طور ویژه‌ای گیج‌کننده خواهد بود؛ زیرا بعد از آن که در یک زمستان ترس و وحشت مطلق ایجاد می‌کند تا ۱۰ سال بعد کاملا ناپدید می‌شود و باعث می‌شود که هم منبع بیماری و هم درمان آن اسرارآمیز باشد.

ماسک‌ها و دستکش‌های لاستیکی در محیط‌های پرخطر چیزهای خوبی هستند و خدا می‌داند که خودم در مسائل بهداشتی سردسته همه هستم؛ هر روز حمام کنید یا دوش بگیرید.

کتاب پیشگویی

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا