علم و دانش

چین برای ساخت ایستگاه فضایی خود ۱۲ فضانورد به فضا اعزام می‌کند

چین برای ساخت ایستگاه فضایی خود ۱۲ فضانورد به فضا اعزام می‌کند

معاون مهندس ارشد برنامه فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد این کشور تا سال ۲۰۲۳ برای ساخت ایستگاه فضایی خود ۱۲ فضانورد به فضا اعزام خواهد کرد.

یانگ لیوی، معاون مهندس ارشد برنامه فضایی سرنشین دار چین اخیرا در کمیته ملی کنفرانس مشورتی سیاسی مردم چین اعلام کرد بر اساس برنامه فضانوردی چین قرار است ۱۱ ماموریت فضایی در سال ۲۰۲۱ و سال ۲۰۲۲ به انجام برسد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ارسال ماژول اصلی ایستگاه فضایی چینی، ارسال یک بخش آزمایشی، پرتاب فضاپیمای سرنشین دار و اعزام ۱۲ فضانورد به مدار زمین اشاره کرد.

جزئیات اعزام ۱۲ فضانورد به فضا توسط چین

معاون مهندس ارشد برنامه فضایی سرنشین دار چین در ادامه گفته‌های خود بیان کرد هدف ما این است که بتوانیم تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۲ فضانورد را به فضا ارسال کنیم تا فرایند ساخت ایستگاهی فضایی چین در مدار زمین تکمیل شود. وی با درخواست از جوانان برای حضور در این برنامه فضایی تاکید کرد به‌زودی فرصت‌های پرواز فضایی بیشتری فراهم می‌شود.

گفتنی است سازمان فضایی چین در اکتبر ۲۰۲۰ سومین مرحله استخدام فضانورد خود را به انجام رساند و به واسطه آن ۱۷ مرد و زن برای انجام پروژه‌های فضایی آینده انتخاب شدند. چین قصد دارد تا پیش از پایان سال ۲۰۲۲ یک ایستگاه فضایی اختصاصی و دائمی در مدار زمین افتتاح کند.

منبعsputniknewsلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن