علم و دانش

چگونه آجیل را برای مبارزه با کرونا ضدعفونی کنیم؟

چگونه آجیل را برای مبارزه با کرونا ضدعفونی کنیم؟

عضو هیئت‌مدیره انجمن تغذیه ایران همزمان با عرضه آجیل و خشکبار به بازار، راهکارهایی را برای ضدعفونی کردن این محصولات در راستای مبارزه با کرونا اعلام کرد.

علی میلانی، عضو هیئت‌مدیره انجمن تغذیه ایران عنوان کرد ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح مختلف متفاوت است. از این رو کروناویروس قادر است روی میوه، شیرینی، آجیل و حتی بسته‌بندی شکلات‌ها تا چندین ساعت باقی بماند. وی افزود پیشنهاد می‌شود مردم، مواد غذایی قابل شست‌وشو را با مواد بهداشتی ضدعفونی کنند، اما نوع ضدعفونی برای آجیل متفاوت خواهد بود.

نحوه ضدعفونی آجیل برای مبارزه با کرونا

این عضو هیئت‌مدیره انجمن تغذیه ایران در ادامه بیان کرد با انجام یک فرایند مشخص باید آجیل را با دما بالای ۴۰ درجه حرارت داد. مصرف‌کنندگان می‌توانند از فر یا مایکروفر استفاده کنند. وی افزود علاوه بر این می‌توان با روش دمیدن باد گرم توسط سشوارهای خشک‌کننده موی سر به آجیل‌های داخل ظرف یا پلاستیک‌هایی که آجیل در آنها قرار دارد، این مواد غذایی را ضدعفونی کرد. وی تاکید کرد برای ضدعفونی کردن شکلات نیز می‌توان با الکل بهداشتی، بسته روی شکلات را ضدعفونی کرد. البته این فرایند باید پیش از ورود به خانه روی محصولات انجام شود.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا