علم و دانش

چه ملاک هایی برای معتبر بودن یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد؟

هنگام خرید از وب سایت های فروش آنلاین دست کم به موارد زیر دقت کنید تا متضرر نشوید.

اینکه صرفاً یک وب سایت فروش آنلاین دارای ظاهری زیبا و شیک با کالاهای به ظاهر درست و مشخصات کامل باشد، دارای سبد خرید بوده و به درگاه های معتبر بانکی متصل باشد، برای شما فاکتور فروش صادر و به ایمیلتان ارسال کند، و… نشانه های معتبر بودن وب سایت نیست. همچنین به جملاتی مثل “حس خوب یک خرید”، “تخفیف X% تنها تا تاریخ فلان” و… هم توجه نکنید. هنگام خرید از وب سایت های فروش آنلاین دست کم به موارد زیر دقت کنید تا متضرر نشوید:

  • ارزیابی اعتبار به وسیله نماد اعتماد الکترونیک
  • داشتن صفحه تماس با ما
  • برخورداری از گواهینامه SSL معتبر
  • داشتن بالاترین رتبه در الکسا

  • شبکه های اجتماعی
  • و …

ارزیابی اعتبار به وسیله نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک یکی از مهمترین معیارها در معتبر بودن یک وب سایت است. این نماد تنها به فروشگاه‌های حقوقی و حقیقی داده می‌شود که کسب و کار آنها به وسیله سیستم‌های دولتی تائید شده باشند. برای بررسی صحت نماد الکترونیک کافی است روی لوگو نماد الکترونیک را که معمولاً در صفحه اصلی قرار می‌گیرد، کلیک کنید تا pop-upی حاوی اطلاعات صاحب امتیاز، نمایش داده شود. روش دیگری برای ارزیابی نماد الکترونیک، رفتن به سایت enamad.ir است. در این سایت شما می‌توانید با کلیک بر روی استعلام، سایت را بررسی کنید. پس از اینکه بر روی استعلام کلیک کردید صفحه‌ای باز می‌شود که در آن باید دامنه سایت مورد نظر خود را وارد کنید. در مرحله آخر بر روی جستجو کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به صاحب امتیاز برای شما نمایان شود.

داشتن صفحه تماس با ما

یکی دیگر از معیارها در بررسی اعتبار سایت‌ها نظیر سایت‌های فروشگاهی و دانلودی، وجود صفحه تماس با ما و داشتن اطلاعاتی نظیر شماره تلفن ثابت، آدرس فروشگاه، شماره همراه و… است. معمولاً این اطلاعات برای ارتباط برقرار کردن مشتریان با صاحبان فروشگاه مورد نیاز است.

برخورداری از گواهینامه SSL معتبر

برخورداری از گواهینامه SSL معتبر

فروشگاه‌هایی که به امنیت اطلاعات خود و مشتریان اهمیت می‌دهند، برای ارتباط امن بین سایت و کاربران از گواهینامه SSL استفاده می‌کنند. وجود این گواهینامه یکی از معیارهایی است که نشان می‌دهد سایت فروشگاهی معتبر است؛ چرا که برای حفظ اطلاعات مشتریان ارزش قائل شده است. به منظور اطمینان از داشتن گواهینامه SSL شما باید از طریق پروتکل HTTPS‌به سایت دسترسی داشته باشید‌.

داشتن بالاترین رتبه در الکسا

یکی دیگر از معیارهای مهم در بحث اعتماد به یک سایت رتبه الکسای آن سایت می باشد. الکسا وب سایتی است که بر اساس تعداد بازدیدها به دیگر سایت ها رتبه می دهد. هر چه تعداد بازدید بیشتر باشد رتبه آن وب سایت به عدد ۱ نزدیک تر است. هر چند معیار مناسبی برای ارزیابی نیست ولی بالا بودن آن می تواند یک پوینت مثبت در زمینه اعتماد سازی باشد.

شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه اعتماد سازی داشتن شبکه های اجتماعی با تعداد دنبال کننده زیاد است. اگر یک وب سایت در انواع شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشد و تعداد دنبال کننده های آن زیاد باشد، می توان به این نتیجه رسید که آن وب سایت معتبر است چرا که تعداد دنبال کننده های آن زیاد است.

نوشته چه ملاک هایی برای معتبر بودن یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد؟ اولین بار در کالی بویز. پدیدار شد.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا