تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
کد خبر : 596958

چرا تحصیل در آمریکا ؟

چرا تحصیل در آمریکا ؟

  دریابید که چرا چرا تحصیل در آمریکا یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی در جهان است ؟ ایالات متحده آمریکا که پیشرو جهانی در زمینه فناوری ، رسانه ، تجارت و توسعه اقتصادی است ، هر ساله از تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی استقبال می کند . در واقع

 

دریابید که چرا چرا تحصیل در آمریکا یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی در جهان است ؟

ایالات متحده آمریکا که پیشرو جهانی در زمینه فناوری ، رسانه ، تجارت و توسعه اقتصادی است ، هر ساله از تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی استقبال می کند . در واقع ، ایالات متحده 1.1 میلیون دانشجوی بین المللی را جذب می کند که 24 درصد از کل دانشجویانی است که برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند .

به تحصیل در آمریکا فکر می کنید ؟ اجازه دهید مرور کلی ما در مورد اینکه چرا باید تحصیل در آمریکا را در نظر بگیرید به شما در تصمیم گیری کمک کند.

چرا تحصیل در آمریکا ، کیفیت آموزش

چه کسی می تواند وانمود کند که هرگز در مورد هاروارد ،  MIT، کلمبیا یا ییل چیزی نشنیده است ؟ اکثر دانشگاه های برتر آمریکا در سرتاسر جهان نام آشنا هستند .

آموزش و پرورش آمریکا به طور مداوم در رتبه بندی های بین المللی و نظرسنجی های کیفیت امتیاز بالایی کسب می کند . به عنوان مثال ، 25 دانشگاه از 50 دانشگاه برتر جهان در ایالات متحده مستقر هستند (رتبه بندی جهانی آموزش عالی تایمز 2020) . مؤسسه فناوری کالیفرنیا از نظر امتیاز کلی در رتبه دوم جهان قرار دارد و دانشگاه استنفورد به راحتی در رتبه چهارم قرار دارد . دانشگاه های ایالات متحده 7 رتبه از 10 مکان برتر را به خود اختصاص دادند که نشان دهنده تسلط و شهرت آمریکا در آموزش عالی است . ایالات متحده همچنین در نظرسنجی دانشگاه 21 2019، بر اساس منابع ، محیط سیاست ، پیوندهای بین المللی و تحقیقات ، رتبه اول را کسب کرد .

دانشجویان دانشگاه های آمریکا این امکان را دارند که در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، حرفه ای و دکترا ، تقریباً در هر زمینه موضوعی یا رشته حرفه ای ، تحصیل کنند .

جهت کسب اطلاعاتی در زمینه هزینه تحصیل در آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا ، می توانید با موسسه اعزام دانشجو Studyunique تماس گرفته و از مشاوره رایگان مشاورین خبره آن بهره مند گردید .

چرا تحصیل در آمریکا ؟ الگوی آموزش عمومی

برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی آمریکا بر اساس مدل آموزش عمومی است ، به این معنی که دانش آموزان ملزم به رعایت استانداردهای آکادمیک پایه در طیف وسیعی از زمینه های تحصیلی عمومی مانند نوشتن ، خواندن و سواد عددی هستند . دانش‌آموزان موضوعاتی را می‌ گذرانند که لزوماً مرتبط با رشته تخصصی آنها نیست ، و فارغ ‌التحصیلانی را ایجاد می ‌کنند که تحصیلات گسترده ‌تری داشته باشند و دامنه وسیع ‌تری از مهارت‌های انتقادی داشته باشند .

دانش‌آموزان مدرک لیسانس خود را در یک زمینه تحصیلی عمومی ، مانند هنر یا علوم ، به پایان می‌رسانند ، که در آن باید رشته ‌ای از تخصص به نام « رشته » خود را نامزد کنند . شما همیشه این گزینه را خواهید داشت که رشته خود را تغییر دهید ، به شرطی که  شرایط را ملاقات کنید . اعتبار مورد نیاز برنامه تحصیلی شما این آزادی در انتخاب و تعامل با حوزه‌های مختلف مورد علاقه ، طیف وسیعی از امکانات را برای دانش‌آموزان باز می‌ کند و آنها را قادر می ‌سازد تا مهارت‌های تکمیلی را توسعه دهند تا به آنها برتری منحصربه ‌فردی در بازار کار همیشه رقابتی بدهد .

چرا تحصیل در آمریکا ؟ اسکالرشیپ ها ، بورس ها ، جوایز و هر چیز دیگری

تحقیقات خود را در مورد انواع اسکالرشیپ ها، بورسیه ها و هر نوع کمک مالی دیگری که در دسترس شماست انجام دهید . راه های زیادی برای درخواست شما وجود دارد ، با یک انجمن ، با دولت خود ، با خود مؤسسه و حتی به یک شرکت مراجعه کنید (البته برای این موارد، حداقل 3-5 سال به شرکت وابسته خواهید بود) . فقط خود را به نوع خاصی از بورس تحصیلی محدود نکنید ، برای همه مواردی که واجد شرایط هستید درخواست دهید . جستجو پس از دریافت پذیرش در مؤسسه متوقف نمی شود ، بورس ها و جوایزی به دانش آموزانی که هر ترم به خوبی کار می کنند ، اعطا می شود ، آنها را نیز هدف قرار دهید .

درک فرهنگ آمریکایی

بر کسی پوشیده نیست که فرهنگ آمریکایی به شدت بر فرهنگ پاپ ، نگرش ها و ارزش های اجتماعی در سراسر جهان تأثیر گذاشته است . علاوه بر رواج جهانی هالیوود و برندهایی مانند مک‌دونالدز و گپ ، وجود اصطلاح « آمریکایی‌سازی » تنها نشان می‌دهد که ایده‌های فرهنگ آمریکایی واقعاً چقدر گسترده و تأثیرگذار هستند .

چه در پی تجربه منحصر به فرد کالج ایالات متحده باشد و چه به دنبال تأیید آنچه در تلویزیون دیده می شود ، برای دانش آموزان کاملا منطقی است که در ایالت ها جمع شوند تا خودشان فرهنگ آمریکایی را تجربه کنند . با انجام این کار ، دانش آموزان یک دیدگاه بین المللی منحصر به فرد ایجاد می کنند و در موقعیت بهتری برای درک دنیای اطراف خود به روشی بسیار پیچیده تر خواهند بود . ناگفته نماند که آنها می توانند تعدادی از تصورات غلط فرهنگی در مورد آمریکا را از طریق تجربیات شخصی خود از بین ببرند .

این مدل آموزشی همچنین فشار را از دانش‌آموزان در تعیین مسیری که می ‌خواهند به صورت حرفه‌ای دنبال کنند تا زمانی که به بلوغ تحصیلی دست یافته و درک بهتری از نقاط قوت و ضعف خود داشته باشند، از بین می ‌برد .

چرا تحصیل در آمریکا ؟ چشم انداز فارغ التحصیلی

بسیاری از شهرهای آمریکا با طیفی از فرصت‌های شغلی موجود در تقریباً هر بخش ، قطب‌های بین‌المللی کلیدی در بیشتر زمینه‌های حرفه‌ای از جمله رسانه و ارتباطات ، تجارت ، امور مالی ، اقتصاد و تحقیقات هستند . ایالات متحده به عنوان یک ابرقدرت اقتصادی جهانی شناخته می شود و تعدادی صادرات کلیدی مانند الکترونیک ، وسایل نقلیه ، هواپیما و مواد شیمیایی دارد. بخش رسانه ای این کشور همچنین قوی ترین بخش در جهان است و رسانه های آمریکایی، صنایع فیلم و تلویزیون از مخاطبان جهانی برخوردار هستند و به شدت در روندهای فرهنگی و اجتماعی جهانی تأثیرگذار هستند . ایالات متحده همچنین بزرگترین اقتصاد جهان است و تا سپتامبر 2019 ، نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافت که کمترین میزان در 50 سال گذشته است .

آموزش بین المللی دارایی کلیدی برای رزومه هر فارغ التحصیل است که مهارت های ابتکار، سازگاری و استعداد تحصیلی را برای کارفرمایان نشان می دهد . مدارک تحصیلی عالی آمریکا در سراسر جهان بسیار مورد توجه است و بدون شک از نظر هر کارفرمایی به شما یک مزیت بین المللی منحصر به فرد می دهد .

خیلی چیزها برای دیدن

چرا تحصیل در آمریکا ؟ بنابراین ، احتمالاً از تماشای فیلم های هالیوود ، به ویژه شهرهایی مانند نیویورک و شیکاگو ، آمریکای زیادی را دیده ای د. حتی ممکن است در تعطیلات از این مکان ها دیدن کرده باشید . اما آیا فکر کرده اید که واقعاً زندگی در این شهرهای معروف به عنوان یک دانشجو چگونه است ؟ زمان زیادی برای کاوش و یافتن مکان‌های جالب برای خوردن  ، نوشیدن، خرید و سرگرمی خواهید داشت که گردشگران از آن‌ها اطلاعی ندارند – این مکان‌هایی هستند که فقط مردم محلی می‌دانند ! این بدان معنا نیست که شما نباید مناظر معروفی مانند مجسمه آزادی یا کاخ سفید را ببینید . در واقع ، آنها می توانند هر روز بخشی از سفر شما به کلاس شوند – فقط تصور کنید !

افراط و تفریط زیاد

آمریکا کشوری بسیار بزرگ است که به این معنی است که چیزهای زیادی برای تجربه وجود دارد ، اما همچنین طیفی از نگرش ها و باورها وجود دارد . این امر آمریکا را به کشوری بسیار پیچیده تبدیل می کند ، حتی اگر احساس کنید همه آن را در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دیده اید . به عنوان مثال ، کالیفرنیا به عنوان مترقی و لیبرال شناخته می شود ، در حالی که نشویل نسبتاً محافظه کار و سنتی در نظر گرفته می شود . در همین حال موسیقی ، غذا و شیوه زندگی نیز کاملا متفاوت خواهد بود . بنابراین ، اگرچه ممکن است به نظر برسد که چیزهای زیادی در مورد ایالات می‌دانید ، همیشه چیزهای بیشتری برای کشف کردن وجود دارد .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.