علم و دانش

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱

 • پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱

  پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ معرفی شدند. پیکاپ‌ها در بازار آمریکا و هاچ بک‌ها در بازار کشورهای اروپایی بیشترین فروش را به ثبت رساندند.

  موتور وان که به عنوانی یک از مجله‌های خودرویی معتبر در جهان شناخته می‌شود دارای ۱۲ دفتر فعال در کشورهای مختلف بوده که خبرنگاران بومی در آنها به فعالیت می‌پردازند. در همین راستا این مجله با توجه به دسترسی مناسب به آمار فروش محلی لیستی از پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده که در ادامه جزئیات این لیست را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  آمارهای منتشر شده از میزان تقاضا در قاره‌های مختلف نشان می‌دهند مشتریان همچنان به شاسی بلندها علاقه زیادی دارند. در بازار آمریکای و کانادا همانند سال‌های گذشته وانت پیکاپ‌های بزرگ بیشترین آمار فروش را ثبت کردند. در بازارهای اندونزی، برزیل، آرژانتین و استرالیا نیز بیشترین فروش به پیکاپ‌های سایز متوسط تعلق دارد، اما آمارها نشان می‌دهند مردم اروپا همچنان برخلاف سایر کشورها به هاچ بک‌ها و کراس اوورهای کوچک علاقه دارند.

  معرفی پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱

  پیکاپ وانت‌ها در صدر بازار امریکا

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  وانت فورد سری F همانند سال گذشته توانست لقب پرفروش‌ترین خودروی آمریکا و کانادا را به خود اختصاص دهد. در سال ۲۰۲۱ فورد حدود ۷۲۶ هزار دستگاه از این پیکاپ شامل F-150 و F-250 و F350 و F-450 به دست مشتریان آمریکایی رساند. همچنین دوج رم حدود ۵۷۰ هزار و شورولت سیلورادو حدود ۵۳۰ هزار دستگاه فروش را در بازار آمریکا تجربه کردند. وانت فورد سری F در بازار آمریکا نیز موفق به فروش ۱۱۱ هزار دستگاه شد.

  وانت‌های اقتصادی گزینه محبوب کشورهای آمریکای جنوبی

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  فیات استرادا توانست در کشور برزیل که دارای ۲۱۰ میلیون جمعیت است لقب پرفروش‌ترین خودرو را از آن خود کند. مردم این کشور طی سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰۹ هزار دستگاه وانت فیات را خریداری کردند. هیوندای HB20 با آمار ۸۶ هزار دستگاه و فیات آرگو با آمار ۸۴ هزار دستگاه در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

  گفتنی است وانت فیات استرادا توانست آمار فروش ۵.۵ درصد از کل خودروهای صفر کیلومتر فروخته شده در برزیل را به خود اختصاص دهد. این خودرو از سال ۱۹۹۶ تا به امروز نتوانست در صدر جدول فروش برزیل جای بگیرد. این خودرو با قیمت ۱۳ هزار دلار فقط در آفریقای جنوبی، اندونزی و برزیل به تولید می‌رسد.

  هیوندای HB20 و فیات آرگو نیز به عنوان هاچ‌بک‌هایی با ابعاد کوچک با موتور ۱ لیتر تا ۱.۸ لیتر تنفس طبیعی فقط در برزیل به تولید می‌رسند. فیات کرونوس توانست در آرژانتین لقب پرفروش‌ترین خودرو سال ۲۰۲۱ را از آن خود کند. این سدان کوچک به عنوان نسخه صندوق‌دار فیات آرگو بوده و فقط در آرژانتین و برزیل تولید می‌شود.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  وانت‌های ساخت تویوتا و فولکس واگن توانستند رتبه دوم و سوم پرفروش‌ترین خودروهای آرژانتین را از آن خود کنند. هایلوکس و آماروک همواره در لیست مدل‌های پرفروش بازار آرژانتین قرار داشتند، اما در سال ۲۰۲۱ فاصله میان این خودروها افزایش پیدا کرد. در سال قبل آمار فروش هایلوس حدود ۲۷ هزار دستگاه و آمار فروش نسخه آماروک حدود ۱۸ هزار دستگاه در بازار آرژانتین بود.

  هاچبک‌های بومی جزو محبوب‌ترین‌ها در قاره اروپا

  در بازارهای اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان بیشترین آمار فروش خودروها به تولیدات داخلی همان کشورها تعلق دارد. همچنین آمار فروش هاچ بک‌ها و کراس اوورهای اقتصادی در این کشورهای اروپایی نسبت به سال قبل تفاوتی نداشته است.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  فلوکس واگن گلف از ۴۰ سال قبل تاکنون همواره در صدر لیست خودروهای پرفروش بازار آلمان قرار دارد. همچنین در سال ۲۰۲۱ نیز سایر تولیدات فولکس واگن مانند تی‌راک (T-Toc) و تیگوان در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. گفتنی است ۳.۵ درصد کل فروش خودروهای مدرن آلمان در سال ۲۰۲۱ نیز به گلف اختصاص دارد که این آمار پایین‌ترین میزان از سال ۱۹۸۰ محسوب می‌شود، از این رو معروف‌ترین هاچ بک ساخت آلمان نتوانسته را رقبای سرسخت خود به خوبی به رقابت بپردازد.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  در بازار فرانسه نیز پژو ۲۰۸ توانست مجددا لقب پرفروش ترین خودرو را از آن خود کند. رنو کلیو نیز با اختلاف کمی در رتبه دوم جای گرفته است، اما داچیا ساندرو به شکل غیرمنتظره‌ای توانست خود را به رتبه سوم این لیست برساند. فروش ساندرو در بازار فرانسه نسبت به سال قبل حدود ۴۴ درصد رشد پیدا کرده است.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  واکسال کورسا توانست صدر لیست خودروهای پرفروش بازار انگلیس قرار بگیرد، اما طی یک اتفاق عجیب تسلا مدل ۳ موفق شد رتبه دوم پرفروشترین خودروهای سال ۲۰۲۱ را از آن خود کند. مینی نیز در جایگاه سوم این لیست قرار دارد. گفتنی است از سال ۲۰۰۹ تاکنون برای نخستین بار هیچ خودرویی از برند فورد نتوانست به لیست پرفروش‌ترین خودروهای انگلیس راه پیدا کند.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  در بازار ایتالیا نیز جایگاه نخست لیست خودروهای پرفروش سال ۲۰۲۱ به ساخت داخل و زیرمجموعه‌های فیات تعلق دارد. طی سال‌های گذشته فیات ۵۰۰ توانسته بود لقب پرفروش ترین خودرو ایتالیا را از آن خود کند، اما این مدل در سال ۲۰۲۱ در جایگاه دوم قرار گرفت و فیات پاندا در کلاس کراس اوورهای کوچک خود را به صدر رساند. لانچیا یپسلون (Ypsilon) نیز جایگاه سومین پرفروش خودرو ایتالیا در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داد.

  فیات پاندا نسبت به فیات ۵۰۰ در سال ۲۰۲۱ فروش ۲.۵ برابری را تجربه کرد. آمار فروش لانچیا یپسلون با فیات ۵۰۰ تفاوت چندانی نداشت، اما آمارها حاکی از آن است مردم دیگر به فیات ۵۰۰ به دلیل اینکه ۱۴ سال در نمای بدنه تحول خاصی را تجربه نکرده دیگر همانند قبل علاقه‌ای ندارند.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  سیات آرونا در صدر لیست پرفروش‌ترین خودروهای بازار اسپانیا قرار گرفت تا محصولی از تنها برند اسپانیایی در صنعت خودروسازی لقب پرفروش‌ترین را از آن خود کند. البته سیات آرونا در جایگاه مطمئنی ندارد؛ زیرا اختلاف آن با هیوندی توسان بسیار ناچیز است. داچیا ساندرو در بازار اسپانیا نیز توانست سومین خودرو پرفروش این بازار را از آن خود کند.

  با توجه به اینکه هیوندای توسان توانست در جایگاه دوم پرفروش ترین خودرهای اسپانیا قرار بگیرد باید گفت این خودروساز کره‌ای به رقیب سرسخت تولیدکنندگان اروپایی تبدیل شده است. طی سال‌های گذشته، فولکس واگن تیگوان، پژو ۳۰۰۸ و نیسان قشقایی به عنوان مهم‌ترین خودروهی کراس اوور بازار اسپانیا محسوب می‌شدند، اما آمار فروش توسان در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۲.۵ برابر فولکس واگن تیگوان رسیده است.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  در بازار ترکیه شاهد شرایطی مشابه با سال قبل هستیم؛ در واقع در این بازار خودروهای خارجی مونتاژی کماکان به عنوان پرفروش‌ترین خودروها محسوب می‌شوند. فیات ایگیا، تویوتا کرولا و رنو کلیو توانستند جایگاه‌های نخست تا سوم لیست پرفروش‌ترین خودروهای ترکیه در سال ۲۰۲۱ را از آن خود کنند. البته برخلاف سال‌های گذشته هیچ محصولی از برند داچیا در بین سه خودرو پرفروش ترکیه قرار نگرفت.

  شرایط ویژه در بازار روسیه و اندونزی

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  رتبه اول و دوم پرفروش‌ترین خودروها در بازار روسیه با جمعیت حدود ۱۵۰ میلیون نفر به خودروهای ساخت برند لادا تعلق دارد. گفتنی است سدان‌های اقتصادی ساخت روسیه یعنی لادا وستا و لادا گرانتا با قیمتی کمتر از ۱۰ هزار دلار با وجود عدم محدودیت یا مالیات سنگین برای واردات خودرو کماکان جزو گزینه‌های محبوب برای مردم روسیه محسوب می‌شوند. همچنین کیا نیرو برای نخستین بار توانست جایگاه سوم خودروهای پرفروش بازار روسیه را از آن خود کند.

  پرفروش ترین خودروهای جهان

  در بازار اندوزی شاهد شرایط خاصی هستیم؛ در واقع در بازار این کشور ون‌ها حدود ۴۵ درصد از کل خودروهای صفر کیلومتر فروخته شده در این بازار را به خود اختصاص دادند. طبق آمارهای منتشر شده، ون تویوتا آوانزا، ون کوچک میتسوبیشی اکسپندر و کامیونت سوزوکی کری توانستند جایگاه‌های نخست تا سوم لیست پرفروش‌ترین خودروهای بازار اندونزی را به خود اختصاص دهند.

  منبعmotor1منبع گجت نیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  دکمه بازگشت به بالا