علم و دانش

پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۲۰

پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۲۰

موسسه‌های تحقیقاتی جدیدترین آمارهای فروش خودرو را در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ منتشر کردند که طبق آن پرفروش ترین خودروها در بازار اروپا به تفکیک هر کشور معرفی شدند.

فروش خودرو در بازار اروپا برای بسیاری از خودروسازان حائز اهمیت است و همواره کارشناسان حوزه خودرو آمارهای فروش در بازارهای کشورهای اروپایی را مورد بررسی قرار می‌دهند و نتیجه خود را منتشر می‌کنند که طبق آن محبوب‌ترین و پرفروش ترین خودروها در این بازار معرفی می‌شوند. گفتنی است این گزارش‌ها در انتخاب بسیاری از مشتریان تاثیرگذار خواهند بود.

لیست پرفروش ترین خودروها در اروپا – فوریه ۲۰۲۰

نام کشورخودرو پر فروش در آن کشور
اتریشفولکس واگن گلف
کرواسیاشکودا اوکتاویا
فرانسهپژو ۲۰۸
فنلاندتویوتا کرولا
سوئیساشکودا اوکتاویا
استونیتویوتا RAV۴
دانمارکتویوتا یاریس
جمهوری چکاشکودا اوکتاویا
بلژیکفولکس واگن گلف
آلمانفولکس واگن گلف
یونانتویوتا یاریس
مجارستانداچیا لوجی
ایرلندهیوندای توسان
ایتالیافیات پاندا
لتونیپژو ۳۰۸
لوکزامبورگفولکس واگن گلف
هلندکیا نیرو
اسپانیاسئات لئون
نروژآئودی ای-ترون
اسلواکیاشکودا فابیا
لهستانتویوتا کرولا
پرتغالرنو کلیو
رومانیداچیا لوگان
انگلستانفورد فیستا

این گزارش که برای ماه فوریه سال ۲۰۲۰ است به خوبی نشان می‌دهد مردم کشورهای اتریش، آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ نسبت به سایر کشورهای اروپایی به خودرو فولکس واگن گلف علاقه دارند. اشکودا اوکتاویا یکی دیگر از خودروهای پرفروش در قاره اروپا بوده که در کشورهای سوئیس، جمهوری چک، کرواسی و اسلوونی به فروش بسیار خوبی دست پیدا کرده است. مردم کشورهای فنلاند، لهستان، دانمارک و یونان نیز به خودروهای تویوتا کرولا، یاریس و راو ۴ علاقه زیادی دارند.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت این است که مردم بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه مردم کشورهای ایتالیا، آلمان، سوئد و فرانسه به تولیدات داخلی خود توجه بیشتری داشتند. همچنین طبق این گزارش، ساکنان کشورهای شمال اروپا از جمله نروژ و هلند به خودروهای برقی علاقه زیادی نشان دادند که البته تسهیلات دولتی و طرح‌های تشویقی نیز در این مورد تاثیر زیادی داشته است.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا