فرهنگی

پاسخ‌های معاون سیما به حاشیه‌های اخیر تلویزیون/ "خندوانه" نوروزی شد

پاسخ‌های معاون سیما به حاشیه‌های اخیر تلویزیون/ "خندوانه" نوروزی شد

سیدمرتضی میرباقری در حاشیه امروز نشست رونمایی از انیمیشن جدید صداوسیما درباره "خندوانه" و سرنوشت دو سریال "سرزمین کهن" و "کتونی زرنگی" صحبت کرد.

پاسخ‌های معاون سیما به حاشیه‌های اخیر تلویزیون/ "خندوانه" نوروزی شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدمرتضی میرباقری معاون سیما در حاشیه نشست امروز رونمایی از انیمیشن جدید سازمان صداوسیما به پرسش‌های خبرنگاران درباره حواشی زنده و تولیدی بودن برنامه‌ها، تکلیف پخش دو سریال "کتونی زرنگی" و "سرزمین کهن" و تولید برنامه‌های "خندوانه" و "عصر جدید" پاسخ داد.

مرتضی میرباقری در ابتدا درباره‌ تولیدی شدن برنامه‌های زنده بیان کرد: برنامه‌ی زنده، یعنی تولید و پخش برنامه همزمان باشد؛ مثل بسیاری از برنامه‌های خبری که همزمان پخش می‌شود و یا مسابقات فوتبال که همزمان روی آنتن می‌رود و ما ساعات بسیار زیادی برنامه زنده داریم که به لحظه‌هایی مثل شهادت سردار سلیمانی، زدن پایگاه عین‌الاسد و … پرداخته شد و ضرورت هم دارد زنده باشد. ما ضوابطی را در رابطه با برنامه‌های زنده اعلام کردیم؛ اینکه برنامه‌هایی که ضرورت ندارد زنده پخش شوند ضبط و یک یا دو ساعت بعد پخش شوند.

"رنگین کمان" به تلویزیون برمی‌گردد / "خاله قاصدک" مجری جدیدنمی‌گذارند پدرخوانده را بسازم/ نیامدن‌ها "ادا" است/ تلویزیون تجارتخانه برخی تهیه‌کنندگان است

او با اشاره به حواشی پیش آمده در برخی برنامه‌های زنده در هفته‌های اخیر، عنوان کرد: در برخی موارد مطالبی را کارشناسان و مهمانان ناخواسته مطرح می‌کردند که باعث تشویش افکار عمومی می‌شد و خودشان بعداً می‌گفتند که نمی‌خواستند آن را بیان کنند و یا در مواردی مجری نتوانسته بود به طور مناسب صحنه را هدایت و کنترل کند. پس بحث این نیست که چنین برنامه‌هایی وجود نداشته باشد؛ اینها برنامه‌های خوب و قوی‌ و برخی‌شان برنامه‌هایی انقلابی‌اند اما به دلیل اینکه زنده بودن آنها لطماتی را به رسانه، برنامه و افکار عمومی وارد می‌کند سازمان صداوسیما تصمیم گرفت این برنامه‌ها باشند و خطاهایشان به حداقل برسد. این تصمیمی است که سازمان گرفته است و قانونی است. همه باید به قانون عمل و تمکین کنیم چون تصمیمی حرفه‌ای و کارشناسی است.

وی در ادامه درباره تکلیف سریال کمدی "کتونی زرنگی" که پیش از پخش به تصمیم شبکه سه متوقف شد هم گفت: این سریال توسط سیمافیلم بررسی شد و ما آن را به دلیل برخی ایرادات محتوایی، در اختیار حوزه نظارت سازمان صداوسیما هم قرار دادیم. اتفاقاً به‌خاطر ایرادات محتوایی و کیفی به این نتیجه رسیدیم صلاح نیست این سریال در این ایام روی آنتن برود.

میرباقری همچنین درباره تولید فصل جدید "خندوانه" و "عصر جدید" گفت: برای تولید خندوانه مذاکره شده است و این برنامه برای نوروز روی آنتن می‌رود. عصر جدید در مراحل پیش تولید جدی است و فکر می‌کنم تا یک ماه دیگر بتواند به پخش برسد. دورهمی هم به خاطر ایام فاطمیه متوقف شده بود درحالی که چهار برنامه ضبط شده داشتیم و این برنامه هم مسیر عادی خود را طی می‌کند. این برنامه نیز در حال حاضر به صورت هفتگی روی آنتن خواهد رفت.

معاون سیما درباره پخش «سرزمین کهن» که به دلیل حواشی متوقف مانده است نیز گفت: سرزمین کهن یکی از بهترین سریال‌هایی است که در تلویزیون ساخته شده است و بهترین بازیگران در آن حضور دارند. خود من چندین بار برخی قسمت‌های این سریال را دیده‌ام و امیدوارم برخی سوءتفاهم‌هایی که به‌وجود آمده بود رفع شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن