علم و دانش

وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی تقدیر کرد

وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی تقدیر کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر از همراه اول بابت توسعه روستایی گفت در روزهای آینده فناوری ۵G همراه اول در قشم و بندرعباس راه‌اندازی خواهد شد.

صبح امروز ۲۰ اسفند ۹۹ آیین اتصال روستاهای استان هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسؤولان این استان برگزار شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه تمام اجزای اجرایی کشور پیگیر امر توسعه روستایی هستند گفت در سفر شهریورماه به این استان قول داده بودم که پیگیر امر توسعه روستایی باشم و در راستای این مهم، امروز شاخص توسعه روستایی از ۶۰ به ۸۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

محمدجواد آذری جهرمی در ادامه گفته‌های خود بیان کرد:

بر اساس برنامه باید به شاخص ۸۰ درصد می‌رسیدیم که اکنون از این میزان عبور کرده‌ایم. قول داده بودیم همه توانمان را بر روی رفع مشکلات بچه‌های مناطق محروم بگذاریم و حتی زمینه‌ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه‌ای برای رونق اقتصادی شویم، که اکنون به قولم عمل کردم. ۲۸۱ روستای استان هرمزگان تا امروز به شبکه جهانی اینترنت متصل شدند و ۲۵ روستای دیگر نیز تا پایان سال به این شبکه متصل خواهند شد که مجموعا ۳۰۶ روستا می‌شود؛ مبنای ما اتصال ۱۰۰ درصد روستاها به شبکه است.

تشکر وزیر ارتباطات از همراه اول

همراه اول

وزیر ارتباطات در ادامه با تشکر از همراه اول برای کمک به این امر توسعه گفت همراه اول به زودی تکنولوژی ۵G را در قشم و بندرعباس نیز راه اندازی خواهد کرد که برای مردم این مناطق خبر خوشی خواهد بود. فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز اعلام کرد در مدت زمان کوتاهی و با سرمایه ۱۸۶ میلیارد تومان در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور توانستیم این پروژه‌های ارتباطی را به اجرا برسانیم. وی افزود امروز ارتباطات جزو نیازهای اولیه مردم است؛ اهمیت آن را فقط زمانیکه می‌توانیم درک کنیم که ارتباطی قطع شود. وی تاکید کرد در شرایط کرونایی دیدیم که ابزار ارتباطی تا چه میزان می‌تواند فرصت‌های جدید خلق و زندگی مردم را آسان کند.

احد قویدل، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان هرمزگان نیز در این مراسم عنوان کرد میزان اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات در شش ماه گذشته از ۶۰ درصد به ۸۲ درصد رسیده است. همراه اول در این راستا توانسته است با ایجاد و ارتقای ۹۷ سایت، ۱۴۰ روستای استان هرمزگان را تحت پوشش خدمات خود درآورد.

یکی از سایت‌های احداث شده توسط همراه اول در این مراسم در روستای پور از بخش احمدی به شکل نمادین با حضور فرماندار شهرستان حاجی آباد و دستور وزیر ارتباطات بهره‌برداری شد. گفتنی است در دو سال گذشته از ۵۲۰ سایت جاده‌ای و روستایی استان هرمزگان ۳۰۵ سایت توسط همراه اول به فناوری‌های ۳G و ۴G ارتقا پیدا کرده‌اند که حدود ۵۸ درصد سایت‌ها را شامل می‌شود. همچنین از ۲۵ سایت همراه اول در شهرستان بشاگرد ۱۳ سایت به فناوری ۳G و ۴G مجهز شده‌اند که حدود ۵۲ درصد سایت را شامل می‌شود.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد حدود ۴۵ هزار روستا در سراسر کشور تحت پوشش همراه اول قرار دارد که بیش از ۲ برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است. علاوه بر این همراه اول بیش از ۸۲ هزار کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی کشور را تحت پوشش قرار داده که از مجموع جاده‌های تحت پوشش اپراتورهای رقیب بیشتر است.

منبعmciلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن