علم و دانش

واکنش بانک ملی به خبر هک شدن توسط گروه هکری انانیموس

واکنش بانک ملی به خبر هک شدن توسط گروه هکری انانیموس

ساعاتی پیش گروه هکری انانیموس ادعا کرد که بانک ملی ایران را هک کرده است. حالا روابط عمومی بانک ملی به خبر هک شدن واکنش نشان داده است.

عصر روز دوشنبه 4 مهرماه، گروه هکری انانیموس ادعا کرد که بانک ملی ایران را هک کرده است. Anonymous اسکرین شات‌هایی را نیز برای این ادعای خود منتشر کرد که در ادامه می‌توانید این تصاویر را مشاهده کنید:

هک شدن بانک ملی

خبر هک شدن بانک ملی ایران توسط گروه انانیموس حتی در برخی رسانه‌های خارج از کشور نیز منتشر شده، اما در حال حاضر دسترسی به وبسایت بانک ملی ایران بدون هیچ مشکلی امکان‌پذیر است. روابط عمومی بانک ملی ایران نیز هک شدن این بانک را تکذیب کرده است. بانک ملی در این رابطه اعلام کرد:

در خصوص هک باید گفت اگر رخ می‌داد سایت بانک ملی از کار می‌افتاد که این اتفاق رخ نداده است. تمام سایت‌های بانک ملی در حال کار کردن هستند و حتی اختلالی هم ایجاد نشده است. سرویس‌های بانکی ما در حال حاضر در دسترس هستند و قاعدتا اگر هک یا حمله سایبری رخ می‌داد ما باید زودتر متوجه می‌شدیم.

گفتنی است در روزهای اخیر گروه انانیموس ادعا کرده بود که به وبسایت پزشکی قانونی ایران، پایگاه داده مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات کشوری، سازمان اطلاعات ایران، وبسایت پلیس ایران، وبسایت بانک مرکزی ایران، وبسایت سخنگوی دولت، وبسایت صداوسیما، سایت فارس نیوز و برخی از مراکز دولتی و سایت‌های مختلف دیگر حمله هکری کرده است که برخی از این ادعاها از سوی مقامات کشور تکذیب شدند. البته بیشتر این حملات هکری از نوع دیداس بوده و مشکل چندان زیادی را هم ایجاد نکرده بودند.

مقاله اصلی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا