علم و دانش

هوای سرد سرعت گسترش ویروس کرونا را افزایش می‌دهد

هوای سرد سرعت گسترش ویروس کرونا را افزایش می‌دهد

بررسی جدید محققان دانشگاه سون یات سن چین نشان می‌دهد هوای سرد سرعت گسترش ویروس کرونا را افزایش می‌دهد و ممکن است این ویروس در هوای گرم به آنفلوانزا تبدیل شود.

محققان دانشگاه سون یات سن چین اخیرا به صورت گسترده کروناویروس را مورد بررسی قرار دادند که نتیجه بررسی آنها نشان می‌دهد هوای سرد بر ویروس کرونا تاثیر بسیار زیادی دارد و باعث می‌شود سرعت شیوع آن افزایش پیدا کند. این محققان در گزارشی به تمام کشورها هشدار دادند که می‌بایست تمهیدات ویژه‌ای را در شرایط فعلی برای کنترل و مهار بیماری کویید-۱۹ در نظر بگیرند؛ چراکه سرعت شیوع این ویروس در هوای سرد نسبت به هوای گرم بسیار بیشتر از حد تصور است.

تاثیر آب و هوای سرد بر سرعت شیوع ویروس کرونا

بر اساس گزارش منتشر شده آب و هوا بر سرعت شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی دارد؛ در واقع سرعت شیوع کرونا در هوای سرد بسیار زیاد خواهد بود و با گرم شدن هوا سرعت گسترش آن به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. محققان دانشگاه سون یات سن چین تاکید کردند البته با گرم شدن هوا این ویروس از بین نخواهد رفت، اما با تغییراتی همراه می‌شود و احتمال دارد به یک آنفلوانزا تبدیل شود. محققان سون یات سن چین تاکید دارند سرعت شیوع این ویروس در کشورهایی که دارای آب و هوای سرد هستند نسبت به کشورهایی با آب و هوای گرم بسیار زیاد است و آمارها نیز این موضوع را تایید می‌کنند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا