تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کد خبر : 15699

نگاهی به قابلیت‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰

نگاهی به قابلیت‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰

نگاهی به قابلیت‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰ هواوی اخیرا سه پرچمدار جدید خود از سری P40 را معرفی کرد که به قابلیت‌های ویژه‌ای برای عکسبرداری مجهز هستند. در ادامه با قابلیت‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰ آشنا می‌شویم.
عملکرد قابل توجه و تجهیز به فناوری‌های جدید و همراه با نوآوری دوربین، مهم‌ترین ویژگی‌ گوشی‌های هوشمند سری P هواوی است و محصولات سری P40 هم از این قاعده مستثنی نیستند. سه‌گانه گوشی پرچمدار هواوی از سری P40 بهبود عملکرد دوربین و البته بهینه‌سازی هرچه بیشتر هوش مصنوعی را برای کاربران مشتاق عکاسی تدارک دیده‌اند و مجموعه‌ای از فناوری‌های مختلف در دوربین سه محصول جدید هواوی به استفاده شده است.
ویژگی‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰
مقایسه دوربین‌ها؛ متنوع برای عملکردهای مختلف گوشی‌های هوشمند هواوی P40، هواوی P40 پرو و هواوی P40 پرو پلاس به ترتیب از سه، چهار و پنج دوربین استفاده می‌کنند با این حال مولفه‌های مشترکی میان دوربین‌های این سه محصول وجود دارد.
Huawei P40 Pro+ Huawei P40 Pro Huawei P40 دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی (RYYB) ۵۰ مگاپیکسلی (RYYB) ۵۰ مگا..

نگاهی به قابلیت‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰

هواوی اخیرا سه پرچمدار جدید خود از سری P40 را معرفی کرد که به قابلیت‌های ویژه‌ای برای عکسبرداری مجهز هستند. در ادامه با قابلیت‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰ آشنا می‌شویم.

عملکرد قابل توجه و تجهیز به فناوری‌های جدید و همراه با نوآوری دوربین، مهم‌ترین ویژگی‌ گوشی‌های هوشمند سری P هواوی است و محصولات سری P40 هم از این قاعده مستثنی نیستند. سه‌گانه گوشی پرچمدار هواوی از سری P40 بهبود عملکرد دوربین و البته بهینه‌سازی هرچه بیشتر هوش مصنوعی را برای کاربران مشتاق عکاسی تدارک دیده‌اند و مجموعه‌ای از فناوری‌های مختلف در دوربین سه محصول جدید هواوی به استفاده شده است.

ویژگی‌های عکاسی گوشی های سری هواوی پی ۴۰

هواوی پی 40

مقایسه دوربین‌ها؛ متنوع برای عملکردهای مختلف

گوشی‌های هوشمند هواوی P40، هواوی P40 پرو و هواوی P40 پرو پلاس به ترتیب از سه، چهار و پنج دوربین استفاده می‌کنند با این حال مولفه‌های مشترکی میان دوربین‌های این سه محصول وجود دارد.

Huawei P40 Pro+Huawei P40 ProHuawei P40
دوربین اصلی۵۰ مگاپیکسلی (RYYB)۵۰ مگاپیکسلی (RYYB)۵۰ مگاپیکسلی (RYYB)
سنسور ۱.۲۸/۱ اینچسنسور ۱.۲۸/۱ اینچسنسور ۱.۲۸/۱ اینچ
مشخصه گشودگی دیافراگم f/1.9مشخصه گشودگی دیافراگم f/1.9مشخصه گشودگی دیافراگم f/1.9
فاصله کانونی معادل ۲۳ میلی‌مترفاصله کانونی معادل ۲۳ میلی‌مترفاصله کانونی معادل ۲۳ میلی‌متر
لرزش‌گیر اپتیکاللرزش‌گیر اپتیکاللرزش‌گیر اپتیکال
دوربین دوم۴۰ مگاپیکسل۴۰ مگاپیکسل۱۶ مگاپیکسل
لنز واید انگللنز واید انگللنز واید انگل
مشخصه گشودگی دیافراگم f/1.8مشخصه گشودگی دیافراگم f/1.8مشخصه گشودگی دیافراگم f/2.2
فاصله کانونی معادل ۱۸ میلی‌مترفاصله کانونی معادل ۱۸ میلی‌مترفاصله کانونی معادل ۱۷ میلی‌متر
دوربین سوم۸ مگاپیکسل۱۲ مگاپیکسل (RYYB)۸ مگاپیکسل
لنز پریسکوپی ۱۰Xلنز تله فوتو ۵Xلنز تله فوتو ۳X
مشخصه گشودگی دیافراگم f/4.4مشخصه گشودگی دیافراگم f/3.4مشخصه گشودگی دیافراگم f/2.4
فاصله کانونی معادل ۲۴۰ میلی‌مترفاصله کانونی معادل ۱۲۵ میلی‌مترفاصله کانونی معادل۱۲۵ میلی‌متر
لرزش‌گیر اپتیکاللرزش‌گیر اپتیکاللرزش‌گیر اپتیکال
دوربین چهارم۸ مگاپیکسل (RYYB)
لنز تله فوتو ۳X
مشخصه گشودگی دیافراگم f/2.4
فاصله کانونی معادل ۱۲۵ میلی‌متر
لرزش‌گیر اپتیکال
سنسور ToFبلهبلهخیر

سنسورهای وسیع‌تر، جذب نور بیشتر

دوربین اصلی هر سه پرچمدار جدید هواوی، سنسور ۵۰ مگاپیکسلی RYYB دارد. رزولوشن دوربین اصلی از ۴۰ مگاپیکسلی که در نسل قبلی گوشی‌های هوشمند سری P هواوی دیده بودیم به ۵۰ مگاپیکسل افزایش یافته است. این دوربین امکان استفاده از تکنیک Pixel Binning یعنی جمع آوری اطلاعات چهار پیکسل و ادغام آن در یک پیکسل با رزولوشن ۱۲.۵ مگاپیکسل را فراهم می‌کند، پیش از این رزولوشن یادشده ۱۰ مگاپیکسل بود.

هواوی پی 40

استفاده از سیستم ساب‌پیکسل RYYB به جای RGGB در دوربین، به‌کارگیری پیکسل‌های زرد رنگ جهت جذب ۴۰ درصد نور بیشتر در مقایسه با سنسورهای متداول RGGB ممکن می‌کند. فرآیندی که منجر به افزایش میزان جزئیات تصویر و البته عملکرد بهتر در نور کم می‌شود. این بار هواوی فناوری RYYB را برای دوربین تله فوتو پرچمدارهای جدید هم استفاده کرده است؛ که به کاهش نویز و بهبود جزئیات حتی در زمانی که در محیطی تاریک زوم می‌کنید کمک می‌کند.

شاید برجسته‌ترین قابلیت در دوربین اصلی گوشی‌های جدید سری P40 هواوی، سنسور بزرگ‌تر ۱.۲۸/۱ اینچی باشد. سنسور بزرگ‌تر باعث جذب نور بیشتر می‌شود و نتیجه آن ایجاد تصاویر شارپ‌تر با محدوده دینامیکی بالاتر خواهد بود. پرچمدارهایبرندهای دیگر هم معمولا سنسوری به مراتب کوچک‌تر یعنی ۲.۵۵/۱ اینچی دارند. در سری P40 از ترکیب داده‌های ۴ پیکسل در ۱ پیکسل استفاده شده تا خروجی ۱۲.۵ مگاپیکسلی را ببینیم.

بزرگ‌نمایی بدون افت کیفیت تا ۱۰ برابر

دوربین تله فوتو در Huawei P40 امکان استفاده از بزرگنمایی ۳ برابری را فراهم می‌کند. در Huawei P40 Pro هم می‌توان از بزرگنمایی ۵ برابری برای زوم روی سوژه، بدون افت کیفیت استفاده کرد.

هواوی پی 40

در Huawei P40 Pro+ از بزرگنمایی اپتیکال ۱۰ برابری استفاده شده که به دلیل استفاده از فاصله کانونی معادل ۲۴۰ میلی‌متر محقق شده است.

هواوی پی 40

نکته کلیدی برای دست‌یابی به چنین فاصله کانونی و بزرگنمایی ۱۰ برابری، نوآوری هواوی در به‌کارگیری طراحی پریسکوپی در دوربین است. به بیان دقیق‌تر، فاصله کانونی بیشتر به معنای افزایش فاصله میان لنز و سنسور است که باعث بیرون‌زدگی بیش از اندازه دوربین می‌شود. هواوی برای رفع این محدودیت، از طراحی پریسکوپی در دوربین استفاده کرده است. در واقع هواوی که با سری P30 برای اولین بار طراحی پریسکوپی را به دوربین گوشی‌های هوشمند آورد، حالا با تکنولوژی جدیدتری بازگشته تا مجددا برتری خود را در این زمینه ثابت کند.

هواوی پی 40

نمونه عکس به ثبت رسیده با Huawei P40 Pro با زوم ۱۰ برابری اپتیکال

در Huawei P40 Pro+ علاوه بر امکان استفاده از بزرگنمایی اپتیکال ۱۰ برابری در دوربین پریسکوپی می‌توان از لنز تله فوتو با سنسور RYYB برای بزرگنمایی اپتیکال ۳ برابری نیز استفاده کرد. با انتخاب بزرگنمایی‌های مختلف، گوشی به طور هوشمند بین سنسورهای متفاوت سوییچ می‌کند.

هواوی پی 40

فناوری جدید فوکوس خودکار

استفاده از فوکوس خودکار با سرعت بالا در دوربین گوشی می‌تواند به ایجاد تصاویر شفاف‌تر به ویژه در مواردی که جابه‌جایی گوشی یا سوژه اتفاق می‌افتد کمک کند. در سری Huawei P40 سنسور اصلی از قابلیت بهبودیافته فوکوس خودکار تشخیص فاز با عنوان Octa-Phase Detection Autofocus استفاده می‌کند.

به این ترتیب، هر پیکسل در سنسور تصویر، از فوتودیود تشخیص فاز به همراه بخش دریافت نور برخوردار شده است. به این ترتیب، تمام ۵۰ مگاپیکسل موجود در سنسور دوربین اصلی، به فوکوس خودکار هرچه بهتر دوربین کمک می‌کنند. در نتیجه فوکوس خودکار سرعت بالاتری خواهد داشت. هواوی با استفاده از سرعت فوکوس در حد میلی ثانیه، به ایجاد تصاویر واضح‌تر از سوژه‌های مختلف کمک کرده است.

دسته‌بندی هوشمندانه رنگ‌ها

چیپست Kirin 990 و پردازنده سیگنال تصویر (ISP) ادغام شده در آن، مغز متفکر برای پردازش تصاویر در گوشی‌های هوشمند سری P40 هواوی هستند. جدیدترین راهکار پردازش تصویر هواوی، در واقع اولین راهکار کاهش نویز برپایه فناوری BM3D (مطابقت دادن بلوک‌ها و فیلترینگ سه بعدی) در گوشی‌های هوشمند است که پیش از این در Huawei Mate 30 Pro دیده بودیم. این راهکار معمولا در دوربین‌های DSLR استفاده شده و الگوریتمی قدرتمند برای از بین بردن نویز با سرعت بالا به حساب می‌آید. به بیان ساده، این راهکار امکان تشخیص رنگ‌های مشابه را برای کاهش نویز فراهم می‌کند. این راهکار پیش از این در Huawei Mate 30 Pro مجهز به چیپست Kirin 990 هم استفاده شده بود.

XD Fusion Engine نسل پیشرفته هوش مصنوعی

پردازش برپایه هوش مصنوعی راهکاری است که قبلاً هم در گوشی‌های هواوی دیده بودیم.در سری P40 گوشی‌های هواوی از جدیدترین بهینه‌سازی‌ها برپایه فناوریXD Fusion Engine استفاده شده است. فناوری که در واقع نسل سوم موتور هوش مصنوعی هواوی برای عکس‌برداری به حساب می‌آید.

هواوی پی 40

XD Fusion Engine از ترکیب توانایی پردازشگر سیگنال تصاویر Kirin 990 و واحد پردازش عصبی (NPU) استفاده کرده تا الگوریتم‌های پردازشی را بهبود بدهد. XD Fusion Engine چند فریم را با استفاده از چند دوربین به طور هم‌زمان ثبت می‌کند و فرایند شناسایی و بهینه‌سازی را کلید می‌زند.استخراج جزئیات کافی، کاهش نویز و بهبود رنگ و محدوده دینامیکی از نتایج این فناوری است.

هواوی از فناوری هوش مصنوعی برای بهبود عکس‌برداری در سناریوهای خاص استفاده می‌کند. به عنوان مثال در عکس‌برداری از چهره شاهد بهبود بافت پوست، رنگ پوست و نور عکس هستیم. این بهبود عملکرد را می‌توان در ایجاد افکت بوکه هم تماشا کرد. فناوری زوم هیبریدی Super Resolution هم بخشی از این موتور پردازشی است که بهبود کیفیت را در مقایسه با بزرگنمایی دیجیتالی استاندارد به دنبال خواهد داشت.

سری Huawei P40 استفاده از سنسور دمای رنگ چند طیفی را هم به واسطه به‌کارگیری الگوریتم جدید توازن نور سفید برپایه هوش مصنوعی ممکن ساخته است. با استفاده از واحد پردازش عصبی در سه پرچمدار جدید هواوی می‌توان از قابلیت Best Moment هواوی استفاده کرد که سه تصویر برتر از میان ۱۲ فریم به ثبت رسیده را پیشنهاد می‌دهد.با حذف بازتابش نور در شیشه و دیگر المان‌های ناخوشایند در تصویر، نتیجه قابل قبول‌تری به دست می‌آید.

سنسورToF مکمل تاثیرگذار

سنسور ToF (Time of Flight) به افزایش سرعت فوکوس خودکار دوربین کمک می‌کند. وظیفه جداسازی سوژه و ایجاد پس زمینه‌ای طبیعی‌تر هم در عکس‌برداری پرتره بر عهده این سنسور است. این سنسور در بخش دوربین سلفی هم استفاده شده تا ترکیب دو دوربینه را این‌بار به همراه فوکوس خودکار در هنگام عکس‌برداری سلفی اتفاق بیفتد.

هواوی پی 40

رابط کاربری ساده و کارآمد

اپلیکیشن دوربین هواوی همچنان ساده و کارآمد درسری Huawei P40 قابل استفاده است. برای تغییر مدهای عکس‌برداری کافی است دست خود را در رابط کاربری به سمت راست یا چپ بکشید. امکان استفاده از هوش مصنوعی هم با شناسایی ۱۵۰۰ صحنه متفاوت وجود دارد.

هواوی پی 40

برای اولین‌بار، اکنون حالت Super Moon را می‌توان در فیلم‌برداری هم استفاده کرد و ویدئوهایی جذاب گرفت که در آن ماه بیش از پیش به شکل واقعی خود نزدیک است.قابلیت جدید Golden Snap هم امکان ایجاد لایو فوتو با استفاده از هوش مصنوعی را فراهم می‌کند. همچنین قابلیت‌های هوش مصنوعی AI Remove Passerby و AI Remove Reflection به ترتیب به شما کمک می‌کند تا افراد اضافه و انعکاس نور را در تصاویر خود بدون هیچ‌گونه دردسری حذف کنید.

سه پرچمدار جدید هواوی در بازار گوشی‌های هوشمند، مجموعه متنوع و البته کاربردی از نوآوری و فناوری‌ها را برای دست‌یابی به بهترین نتیجه ممکن و بدون پیچیده کردن فرایند عکاسی و فیلم‌برداری به همراه دارند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.